Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vőlegényem görög katolikus...

A vőlegényem görög katolikus én református vagyok. Az esküvőnket református szertartás szerint szeretnénk. Úgy hallottuk, hogy a férfi vallásához kell igazodni, ha nem így szeretnénk az baj?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Nincs ilyen előírás, tudtommal még szokás szintjén sem. A katolikusok nem szokták szeretni, ha a vegyes pár más szertartás szerint házasodik, de szerintem már ebben is sokkal lazábbak, mint pár évtizede.
2013. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Egy kis pénz a zsebbe és minden megoldható.
2013. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

ketteske, mennyit kérsz ezért a rohadt bölcs válaszért?

*

Kérdező, a férjed ezzel elveszítené odatartozását.

A görög kat. esküvő nagyon-nagyon szép - és a gör.kat-ban minden rítus is nagyon szép és komoly- ismerkedjetek meg vele döntés előtt.

2013. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval a férjem ezután nem lehetne görög katolikus?Ha katolikus szertartás szerint esküdnénk pedig én nem lehetnék református?
2013. aug. 25. 16:16
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem csak az első mondat igaz... Te maradhatsz ref. De a házasság egy szentség, és nagyon komoly eskü.

http://www.youtube.com/watch?v=melo8TH8naE

Megkoronázzák az ifjú párt.


Légy hű mindhalálig, és neked adom az élet koronáját. Jel 2,9

2013. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mustafa33 ***** válasza:
100%
Te maradhatsz református. Ilyenkor régen reverzálist kellet adni, azaz visszalépést - írásos kijelentést arról, hogy a gyerekek (g.)katolikusok lesznek. De ezt úgy szokták megoldani, hogy megegyeznek, a születendő lányok az anyjuk vallását követik, a fiúk az apjukét.
2013. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a férfi vallásához igazodni, viszont a görögkatolikusok nem ismerik el a református házasságkötést, mivel náluk ez nem szentség. Viszont javaslom az ökumenikus házasságkötést, ami lehet ref. templomban is és ott van a görögkat. pap is, közösen zajlik az esketés.
2013. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. aug. 26. 05:56
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha ökumenikus lesz a szertartás,akkor a gyerek lehet katolikus vagy református is. Majd mi eldöntjük. Jól gondolom?
2013. aug. 26. 05:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze. Egyébként akkor is lehetne bármilyen vallású, ha református templomban házasodnátok.

A II. világháború előtt az újszülött gyerekek személyi adatai közé azonnal bekerült a vallásuk is (ami röhejes egy csecsemőnél, de ez most OFF). Akkor még valódi jelentősége volt ezeknek a dolgoknak a vegyes pároknál. A katolikus egyház csak akkor adta össze a párt, és ismerte el a házasságot, ha a protestáns fél előtte reverzálist adott, vagyis beleegyezett, hogy a születendő gyerekek mind katolikus neveltetést fognak kapni. Ez esetben ez került az anyakönyvbe is. Ha ez nem történt meg, a fiúk az apjuk, a lányok az anyjuk vallását örökölték hivatalosan.

Ma már szerencsére nem ezt a világot éljük. Annak keresztelteted a gyerekedet, aminek akarod.

2013. aug. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!