Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megállítanának az utcán és...

Ha megállítanának az utcán és megkérdeznék tőled, hogy mi az az 5 dolog ami szerinted rossz tanítása a Jehova tanúinak, akkor mik lennének azok amiket egyből felsorolnál neki?

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem 5 dolog, hanem minden rossz. Átmossák az agyukat,ennyi.
2013. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Először visszakérdeznék, hogy mégis milyen tanításaik vannak.
2013. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Semmivel sem rosszabb, mint a katolikus.
2013. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem ismerem a tanításaikat, nem tzudnék válaszolni erre a kérdésre.
2013. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

1. Ami az idegeneket zavarja, az a házról házra prédikálás, erőszakos térítés.

2. Nagyon rossz még az, hogy megtagadják a vérátömlesztést, még a döntésképtelen rokonoktól, gyerekektől is, világi szemmel.

3. Keresztény szemmel nézve nem tanúsítanak megfelelő imádatot Jézusnak, nem fogadják el őt annak, aki volt. Ez, habár betartják a keresztényektől elvárt törvényeket, igyekeznek Istennek tetsző módon élni, nagyban veszélyezteti az üdvösségüket. A Szentlelket/Szellemet sem fogadják el, mint személyt, csak mint Isten élettelen erejét, a Bibliájukban is kis betűvel van írva.

4. Nagyban korlátozzák és felügyeletben részesítik a tanúkat, egymástól való rettegésben élnek. "Beköpik" egymást minden féle hülyeségért, pédául hogy megünnepelte a karácsonyt, névnapot, születésnapot, cigizett, stb. és erre büntetőpadban ül, vagy ki is zárják, kirekesztik. Azt hiszik, hogy nekik kell ítélkezni az emberek felett, büntetni, fenyíteni, nem Istennek/Jézusnak.

5. Tagadják a poklot, a mennyet is csak 144000 kiválasztott kaphatja meg. A többiek a Földön maradnak.


Meg pl. azt gondolják, hogy ők az egyedüli igaz egyház, ők fognak egyedül megmenekülni, ezen kívül rengeteg kisebb hülyeség, valamelyik megmosolyogtat, valamelyik felháborít, de nem akarom bántani a tanúkat sem, jó, rendes emberek, inkább csak a vezetéssel vannak gondok.

2013. aug. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Nagyjából hasonló mint amit mmkmmkk írt, főképp az utolsó bekezdésben! Én biztos, hogy részletezném az 1914-es prófécia képtelenségét, tekintettel arra, hogy ez a prófécia be teljesedett Nabukodonozor idejében, és arra, hogy a kiinduló dátummal 20 évet tévednek! Mindazonáltal hangsúlyoznám, hogy én testvéreknek tekintem őket, és meggyőződésem hogy sokakkal fogunk találkozni a mennyben, ahol szerintem ők lesznek a legjobban meglepve! ;-)


Üdv. Péter

2013. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

1. Isten létezik

2. Isten teremtette a világot

3. Jézus Isten első teremtménye

4. A homoszexualitás bűn

5. Az abortusz


Mondjuk ezek nem csak JT tanai. A lényeg, hogy én elsősorban ezekkel nem értek egyet.

2013. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

ja, ez lemaradt:

* 5. az abortusz bűn

2013. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 bakur12 ***** válasza:

En azt utalom mikor dongetnek az ajtomon, mint allat s kinyitom s ok azok. Mi a fasssz gondolom ilyenkor?! Van hazkutatasitok, hogy ajtostol rontotok be? Valahogy nehezen ellehet kuldeni oket.:D

Amugy mamam szempontjabol jo a tanitasuk, mert nem unatkozik legalabb, mikor meglatogatjak.

A konkret "rossz tanitasa" meg az, hogy heberul Jahve-nek olvassak Istent, tehat maga a vallasnev is hibas.:D

2013. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

1.Jézust nem tekintik Istennek

2.Hamis dátumok

3.Csak és kizárólag ők üdvözülhetnek, mindenki mást elutasítanak, mindenki rajtuk kívül a sátán irányítása alatt áll

4.Kiközösítések - emberek ítélkeznek emberek felett, életeket, kapcsolatokat, családokat tesznek tönkre ezáltal

5.Vértranszfúzió teljes elutasítása, noha én is a vérmentes műtétek híve vagyok, de vannak olyan esetek (még ha elenyésző számban is) ahol nem lehet alternatív megoldás

+1 A tanok időről időre való változtatása. Ki tudja hány ember élte az életét kiközösítetten mert egy tant máshogy értelmezett (akár helyesen), amit a vezető testület csak később változtatott meg hivatalosan, de ez a kiközösítetteken már nem segíthetett.

2013. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!