Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire tudtok megbízni...

KZitus kérdése:

Mennyire tudtok megbízni Isten Szavában? Ígéreteiben?

Figyelt kérdés
Csak olyanok írjanak, akik jártasak a Bibliában és nem viccelődnek a témán. Köszönöm.

2013. aug. 30. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mertékben.
2013. aug. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Akkor ezek szerint én is válaszolhatok, mivel jártas vagyok benne, többször olvastam magát a könyvet, több tanulmányt is róla (ahogy a Koránról is), rengeteg előadást hallgattam meg, és van egy kialakult véleményem. Továbbá nem szoktam a témán viccelődni.


Mennyire bízom meg? Egyáltalán. Mivel számomra semmi sem bizonyítja Isten létét, nem tartom többnek azt a könyvet, mint ami: emberek által szerkesztett, írt, válogatott, másolt és ferdített tanmeséknek, meg próbálkozásnak a világ történéseinek megmagyarázására. Tehát az én olvasatomban nincs olyan, hogy Isten szava és ígéretei, csak elvakult, vagy másokat irányítani akaró emberek zagyvaságai.

2013. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Előszó:

Elolvastam a Bibliát, Károly Gáspár fordításában. Foglalkoztam egy keveset a vallástörténelemmel. A Tora és Újszövetség, csak egy része a vallásnak. A Magyarok ősi valláskultúrájával, melyet Szent István által teljesen lerombolt a zsidó-keresztény vallás. A Muszlim, Iszlám, indiai vallásokkal, a nagy Buddha hívőivel, a távol-keleti sárkányokkal és a nagy Manituval kapcsolatban olvastam néhány dolgot.


Melyik vallás istenével kapcsolatban szeretnél felvilágosulni? Mindegyik vallásnak vannak elvakult hívei. A kínai tudományok pillanatnyilag régebbinek látszanak, mint az európaiak, ellenben Peru, Mexikó és a Yucatan-félsziget is tartogat manapság is meglepetéseket.


Meg vagyok róla győződve, hogy mindegyik vallásnak igaz istene van, egyik sem hazudik! Akkor sem, ha homlokegyenest az ellenkezőjét állítják esetleg. Én konkrétan egyiktől sem kaptam ígéretet. Van akinek beteljesül az isteni ígéret, tényleg meghalt.

2013. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nagylzs ***** válasza:
50%

Én még nem hallottam olyat ami bizonyítottan Isten szava és Isten ígérete lett volna. Sőt Isten léte sem bizonyított. Lehet hogy én, vagy te vagy valaki más hisz Istenben, és lehet hogy valamit az ő szavának vagy ígéretének tulajdonítassz. De a hit szubjektív, ezért amit te Isten szavának gondolsz, azt egy másik ember lehet hogy nem. És fordítva. A kérdéseddel az a probléma, hogy mások véleményét kérdezed egy olyan dologról, amit te a saját szubjektív módodon szemlélsz. A válaszadók is a saját szubjektív módjukon döntik el hogy mi az amit Isten szavának vagy Isten ígéretének tekintenek. Még ha megjelöltél volna egy konkrét vallást, akkor sem lenne egyértelmű a dolog, hiszen a vallás (az egyház) által kinyilatkoztatott hittételek szövegezése sem mindig egyértelmű, és ezeket a különböző emberek különbözően értelmezik (vagy értelmezik félre). De te nem jelöltél meg vallást, csak "a bibliáról" beszélsz. A bibliának is van többféle fordítása, és még egy konkrét fordításnak is ezernyi értelmezése van. Tehát a válasz nem csak a válaszadótól függ, hanem attól is hogy melyik biblia, melyik értelmezésében, melyik Isteni ígéretről van szó. Ez egy annyira szerteágazó téma, hogy nem lehetséges rá sokatmondó általános választ adni. Egy általánosan megfogalmazott "helyes" válasz semmitmondó lesz, egy konkrét esetre vonatkozó válasz pedig nem fogja kielégíteni az információ éhségedet.


Egyébként "mennyire tudsz bízni" kérdés majdnem pont az, mint a "mennyire vagy képes hinni benne". Nem teljesen, de erős korreláció van közöttük. Ez majdnem olyan mintha azt kérdeznéd hogy ki mennyire hisz. Akárhányan is válaszolnak, abból nem fogsz többet megtudni magáról a kérdésről.

2013. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves nagylzs válasza:


Sajnálom, hogy zavar a kérdésem. Megtehetted volna, hogy átléped és jobb lett volna ha nem írsz semmit(elnézést), mert választ nem kaptam tőled, csak egy csomó előítélettől fröcsögő kritikát a kérdéssel kapcsolatban.

Az, hogy tudom e a választ vagy sem, az az én magánügyem. És az is, ha érdekel a mások véleménye a témáról.


De kérlek, téged ne zavarjon ez. Egyszerűen nem kell hozzászólni. Nem kell kényszert érezned.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 30. 10:48
 6/13 anonim ***** válasza:

#5 szívem szerint megkérdezném, hogy isten szerinted ilyen választ várt tőled ebben az esetben, amikor teljesen korrekt és normális hangnemben írt véleményre elhajtod a véleményezőt egy nagyon-nagyon magas lóról?


de nem kérdezem, mert a kérdésed és az előbbi válaszod alapján te csak egy választ fogadsz el, és azt most megadom neked: teljes mértékben bízz Isten szavában és ígéretében ... ok?

2013. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%-osan. Amit eddig nekem megigért Isten, vagy szólt kivétel nélkül, hiba nélkül bekövetkezett. Sőt volt amikor sokkal többet kaptam mint amire az igéret alapján számítottam.
2013. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nagylzs ***** válasza:
Zita, miből gondolod hogy zavart a kérdésed?
2013. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"A kérdéseddel az a probléma, hogy mások véleményét kérdezed egy olyan dologról, amit te a saját szubjektív módodon szemlélsz."


Lehet, hogy ebből?

2013. aug. 30. 17:12
 10/13 mustafa33 ***** válasza:

Nagylzs, azt írod "menyire tudsz bízni benne" az majdnem ugyan az mit a "menyire vagy képes hinni benne".

Na ez nem mindegy. Mert nem mindegy hogy "benne" hiszek e , vagy "neki" a szavának hiszek e?

Én hiszek benne, de nem bízok benne.

2013. szept. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!