Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire tudtok megbízni...

KZitus kérdése:

Mennyire tudtok megbízni Isten Szavában? Ígéreteiben?

Figyelt kérdés
Csak olyanok írjanak, akik jártasak a Bibliában és nem viccelődnek a témán. Köszönöm.

2013. aug. 30. 10:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez egy személyes kérdés mindenkihez, nem arra volt kíváncsi szerintem a kérdező, hogy meg tudod-e cáfolni a Bibliát, vagy sem.

Én eléggé fundamentalista vagyok, ami a Bibliát illeti, tehát én minden szavát igaznak tartom és eddig még sosem kellett csalódnom benne. És ezt senki sem tudja elvenni tőlem, mivel ez a vélemény az én személyes megtapasztalásaimon alapszik. :)

2013. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 nagylzs ***** válasza:

Kedves #10-es. Pontosan ezt mondtam én is, hogy ezek nem ugyan azok. Annyit mondtam hogy erős a korreláció közöttük, és ezt fenntartom. Olyat még nem láttam, hogy egy olyan valakinek a szavaiban bíznál akinek nem hiszed el a létezését. Azt sem tartom elképzelhetőnek hogy olyan isteni ígéretben bíznál, amiről nem hiszed el hogy isten nyilatkoztatta ki. A bizalom és a hit ebben a kérdésben feltételezik egymást.


Kedves #11-es, nem tudom kinek szólt ez a biblia cáfolós válasz. Ha nekem, akkor valamit félreértettél. Nem próbáltam meg "cáfolni a bibliát". Amit írtam abban egy szó sem hangzott el arról, hogy én hiszek-e Istenben vagy azokban a dolgokban amik a bibliában le vannak írva. A bibliát önmagában nem tekintem igaznak vagy hamisnak. A biblia egy könyv, és a konkrét ember konkrét értelmezésétől is függ hogy mennyi igazság van benne. Az egyes emberek értelmezését nagyban befolyásolják a vallások. A vallások szervezetei megpróbálják előre megmondani hogy miben kellene hinni és mit hogyan kellene értelmezni. De ez még akkor sem sikerülne nekik 100%-osan, ha egyetlen vallás lenne a földön. A kérdésben szó nem volt vallás megjelölésről, egyszerűen csak a bibliáról volt szó.


Zitának már írtam privátban: szándékosan nem nyilvánítottam véleményt, mert nem hiszem hogy lehetne jó választ adni. Ez is felfogható egyfajta válasznak. Arra akartam rámutatni hogy bárki mondhat véleményt ebben a kérdésben, de mivel nem ugyan azt tekintjük Isten szavának és Isten ígéretének, ezért Zita csak arra a kérdésre fog választ kapni hogy "vannak-e itt emberek akik hisznek olyan dolgokban amikhez úgy jutottak, hogy az ő (ismeretlen) vallásuk szerint értelmezték az általuk választott biblia fordításnak egy részét". Mások véleményéből nem lehet messzemenő következtetést levonni arra vonatkozólag, hogy a biblia "igaz vagy hamis". Való igaz, hogy ez nem konkrét válasz a kérdésre, de talán nem haszontalan tudatában lenni annak, hogy a föltett konkrét kérdésre nem is létezik általános érvényű konkrét válasz.


És nem, nem zavart a kérdés. De ez nem mond ellent annak, hogy vallási kérdésben mindenki szubjektív módon vélekedik.

2013. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki elmondta őszinte érzéseit, véleményét.
2013. szept. 4. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!