Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Várható a közeljövőben, hogy...

Várható a közeljövőben, hogy megjelenik a Szentírás Új Világ fordítása revideált kiadása?

Figyelt kérdés
Esetleg magyar nyelven?

2013. aug. 30. 23:32
1 2 3 4
 1/40 KZitus ***** válasza:
28%

Szervusz


Szerinted miért van szükség rá?

2013. aug. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Szia!

Körülbelül 20 évenként annyit változik a nyelv(bármely nyelv),hogy az illető,amit szeretett volna visszaadni gondolatot a fordításban,pontosan csak más szavakkal,kifejezésekkel lehet,máshogy,mint pl.20 évvel ezelőtt.

Ezért szokták(emiatt is)revideálni a fordításokat.

2013. aug. 31. 08:56
 3/40 anonim ***** válasza:
6%
Ez az információ hitehagyott oldalon jelent meg, amit ők sem tudtak biztosan, - egyébként agyon veszélyes az ilyen oldalt látogatni, mert félre vezet, már én sem teszem - úgyhogy ne éljük bele magunkat! (ha megjelenik, akkor biztosan szükség van rá, ha meg nem jó ez így ahogy van, Társulatunk erre bölcsen odafigyel)
2013. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


Hogy várható e megjelenése azt nem tudom. De azt igen hogy szükség lenne rá. Tudok olyan igehelyt ahonnét kihagyták Jézus Krisztus nevét.

Tehát igen szükség lenne rá már csak a hibák kijavítása végett is.

2013. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
70%
4-s Vidiripi-ek: Kíváncsi vagyok hol lenne az hely?
2013. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
80%

Vidiripi


(Galácia 6:15) Mert sem a körülmetéltség nem valami, sem a körülmetéletlenség, hanem egy új teremtés, az valami.

(ÚVF)


Galata 6:15 Mert a Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés nem számít, sem a körülmetéletlenség; hanem csak az új teremtés.

(Magyar Biblia Társulat F.)

2013. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


"4-s Vidiripi-ek: Kíváncsi vagyok hol lenne az hely?"


Kikerested ,meg van?

2013. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
66%

7-es "Kikerested ,meg van?"

__________________________


Igen kikerestem (nem mindig tudok gép elé ülni): Gal 6:15 Valóban kihagyja az UV fordítás és jó okkal, De nézd csak még 8 fordítás is kihagyja göröggel együtt, vajon miért, mert pl. a Békés-Dalos is, csak zárójelben használja, mert eredetileg nem tartalmazza a görög szöveg, csak a megértést akarja domborítani: (Krisztus Jézusban) ugyanis sem a körülmetélés, sem a körülmetéletlenség nem számít, hanem az új teremtmény. A KJV (King James Version) előző verziója használja: For in Christ Jesus neither circumcision availeth any thing, nor uncircumcision, but a new creature. - De lentetebb az RKJNT már nem.


Westcott és Hort : ουτε γαρ περιτομη τι εστιν ουτε ακροβυστια αλλα καινη κτισις

Káldi: Mert sem a körülmetélés nem ér semmit, sem a körülmetéletlenség, csak az új teremtmény.

Katolikus (SztI): Mert sem a körülmetéltség nem ér semmit, sem a körülmetéletlenség, hanem csak az új teremtmény.

Vida: mert sem a körülmetéltség nem ér semmit, sem a körülmetéletlenség, hanem az új teremtés

Budai: Mert sem a körülmetéltség nem fontos, sem a körülmetéletlenség, hanem fontos az új teremtés!

Csia 2005: Mert sem a körülmetélés nem jelent semmit, sem a körülmetéletlenség, csak az új teremtés.

Egyszerü: Mert sem a körülmetélkedés, sem a körülmetéletlenség nem számít. Kizárólag az új teremtménynek van értéke.

RKJNT (Revideált King James Új Testamentum): For neither circumcision nor uncircumcision counts for anything, but only a new creation.

2013. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
95%

Vidiripi


Szép munka ,fogadd őszinte gratulációmat.

Ha tanú vagy akkor csodálkozom hogy ezt megtetted. Ha nem vagy tanú akkor nincs nagy jelentősége.

2013. szept. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
89%
Tanú vagyok, és az őszinte kritikától vagy kérdéstől egy Tanú sem zárkózik el szerintem
2013. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!