Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok, eljarok...

Katolikus vagyok, eljarok misekre, de egy ideje nem aldoztam, ugye aldozni csak ugy szabad, ha elotte gyon az ember? Kicsit tobb, mint 3 eve nem gyontam, most elszeretnek menni, de nem kinos, hogy tobb, mint 3 eve nem gyontam?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Az s kínos, hogy hiszel ezekben.
2013. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Istennek gyónd a bűneid ne a papnak
2013. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagy köteles elmondani, hogy mikor gyóntál utoljára.

Egyébként meg ha hiszel a gyónásban, akkor Istennel beszélsz. (amihez nem kellene pap).

2013. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kínos, van, aki évtizedeken át nem gyónt, mégsem botránkozott meg rajta a pap. Ha ennyi ideje nem gyóntál és nem áldoztál, akkor igen, először készülj fel gyónásra, menj el gyónni, így ezek után áldozhatsz. :)
2013. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Jobb később, mint soha. Csak hogy legyen egy katolikus válaszom is.
2013. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ha katolikus vallásról van szó,akkor igen is meg kell mondani,h mikor gyónt utoljára.


kedves kérdező! nyugodtan menj el,ne szégyelld megmondani, a papok hidd el,örülnek az "elveszett és megkerült báránykáknak"! :P

2013. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Jo cselekedet ***** válasza:

Mindenképpen szükséges a gyónás áldozás elött! Nem szabad méltatlanul venni, mert ítéletedre fog válni és ahelyett, hogy Istenhez közelebb kerülnél távolodni fogsz tőle. [link]


Tridenti zsinat határozat a legszentebb Oltáriszentségről


[1661] 11. kánon. Ha valaki azt állítaná, hogy egyedül a hit az elégséges előkészület a legszentebb Oltáriszentség vételéhez: legyen kiközösítve [vö. DH 1646] És nehogy e Szentség méltatlanul, és ezért a halálra és ítéletre vétessék, maga a szent zsinat elhatározza és kinyilvánítja, hogy azok, akiknek lelkiismeretét halálos bűn nyomja, mégha tökéletesen meg is bánták, ha van gyóntató, szükségképpen előtte végezzenek szentségi gyónást. Ha pedig valaki ennek ellenkezőjét tanítja, prédikálja, vagy makacsul kitart mellette, sőt esetleg nyilvánosan hitvitán merészelné megvédeni, magánál a ténynél fogva: legyen kiközösítve [vö. DH 1647].

2013. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ugye, ha gyonok, akkor legkozelebb csak a kovetkezo misen aldozhatok?
2013. aug. 31. 22:02
 9/12 Jo cselekedet ***** válasza:

Áldozhatsz nyugodtan már azon a misén is. Az elégtételről viszont sose feledkezz meg. És az áldozással Isten a szentlélekben megerősít,hogy erőd legyen a jótettekhez, a bűntelen szentségi élethez. Ezért jó ha minél sűrűbben járulsz a szentáldozáshoz.


[link]


[link]

2013. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pokolra jutsz!
2013. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!