Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok, eljarok...

Katolikus vagyok, eljarok misekre, de egy ideje nem aldoztam, ugye aldozni csak ugy szabad, ha elotte gyon az ember? Kicsit tobb, mint 3 eve nem gyontam, most elszeretnek menni, de nem kinos, hogy tobb, mint 3 eve nem gyontam?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 12:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Miért akarsz áldozni vagy gyónni? Félsz, szorongsz valami miatt?


Ha nem akkor szükségtelen oda térdepelni egy csuhásnak, éld az életedet szorgalmasan, és őszintén. Ennyi a követelménye az életednek.


Se az áldozás se pedig a gyónás nem szükséges egy értelmesen, szeretetben élt élethez.

2013. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Annyira bírom, mikor egy katolikus ember tanácsot kér, nyilvánvalóan gyakorló katolikusoktól, és erre fel jönnek az ateisták, a protestánsok stb. stb. azzal, hogy miért abban hisz, amiben. Ez nem az a hely, ahol térítgetni meg ítélkezni kell. Biztos van olyan fórum is, ahol lehet hitvitázni, de ez a kérdés nem az.


Kérdező! Kérdésedre a válasz: igen, szokták mondani, hogy utoljára gyóntam X ideje. Nekem meg 10 (!) év maradt ki, és én még templomba se jártam. Szóval jócskán "elveszett bárányka" voltam. De volt egy pap ismerősöm, akit még hittanos koromból ismertem, és pont azon a nyáron találkoztunk egy közös ismerősünk révén. Akkor felújítottuk az ismeretséget. Én hozzá jelentkeztem be gyónni. És nem is gyóntatófülkébe, hanem "gyóntatószobába". És elmondtam a 10 év alatt felgyülemlett minden bűnömet (ami eszembe jutott).


Mehetsz fülkébe is, de ott kicsit (elnézést a profán hasonlatért) futószalagszerű a gyónás sokszor. Főleg nagy ünnepek idején.


Ezért azt javaslom, hogy keress egy szimpatikus papot, és kérj tőle időpontot életgyónásra.

2014. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!