Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Engem nagyon érdekelne, hogy...

Nikaa11 kérdése:

Engem nagyon érdekelne, hogy aki gyülekezetbe járnak, mint adventisták, miért viszik be a hétköznapi dolgaikat pl. a telefont az istentiszteletekre?

Figyelt kérdés
én úgy tudom,hogy az egy szent összejövetel és hétköznapi,világi dolgoknak ott nincs helyük.akár melyik templomba bemegy az ember olyan áhitattal,csendben vannak és sehol egy mobil.nos??

2013. szept. 1. 23:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Normális helyeken enni és inni is lehet. Bár nem jó, ha más közben éhezik, szomjazik vagy megkívánja a másét.


Miért nem lehetünk emberek, akik hallgatják a tanítást?

Miért kell valami ocsmány okkult erő előtt leborulni és magunkba zárkózva szent szöveget kántálni?

2013. szept. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Ki kántál és hol szent szöveget? Első válaszoló nem járt idáig túl sok Istentiszteleten, úgy látom.
2013. szept. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok adventista, így azt nem tudom, hogy náluk mi a helyzet, de tudtommal a telefont istentisztelet idejére ki szokás kapcsolni, vagy legalábbis lenémítani, nem?
2013. szept. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk azért van mobil bekapcsolva Istentisztelet alatt, mert az otthon maradt beteg gyereknek jogában áll elérni a szüleit, ha valami nagy baj van és nekünk szülőknek is jogában áll elérhetőnek lenni ha egy kiskorú gyermek van tőlünk távol. Más kérdés?
2013. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen,még mindig van kérdésem:régen mikor nem volt DIVAT a mobil azok nélkül és meg voltunk,de sajnos beviszik a trendi szokásokat szinte mindenhová,mintha lemaradnának valamiről.

Van illem is ha már itt tartunk,engem pl.Pesten a legnagyobb templomból kiküldtek mert térden felül szoknyába nem mehettem be,de igaz is egy kis intelligencia kell csak hozzá h tudjunk ilyen dolgokat-kedves válaszoló neked is kéne mikor ilyet írsz- igen tudja kinek szól ez-

2013. szept. 2. 21:38
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés a szálka és gerenda effektus jó példája.
2013. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves nikaa11!


A közvélekedéssel ellentétben az adventisták is emberek... ;-)


Az Istentisztelet egy közösségi alkalom. Nekem például szükségem van a mobiltelefonomra, mert azzal fotózom az igehirdetőt - amit aztán felteszek az Internetre - és azon keresem meg a bibliai igéket, amelyeknél az igehirdető nem mondja meg hol vannak.


Egyébként tévedsz, jártam olyan templomban ahol istentisztelet

2013. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

közben megszólalt valakinek a mobilja.


Szerintem ez intelligencia kérdése is. Nekem pl. mindig le van némítva a mobilom.


Üdv. Péter

2013. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, miért ne vihetné be?

Illik lehalkítani. Ez részben valóban intelligencia kérdése, bár bárkivel előfordulhat, hogy elfelejti.

2013. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Régen nem volt telefon és az adventisták is komolyabban vették ezeket a dolgokat!!

De hát a VILÁG BEGYŰRŰZIK MINDENHOVÁ. Szomorú ,hogy így vélekedtek.Mobil helyett pedig van digitális pici fényképező.Mellesleg a mobil ha le van halkítva berezonálhat és az kicsit kellemetlen. Ezek szerint senki nincs meg már mobil nélkül még egy nap sem:-(( köszönöm a válaszokat.

2013. szept. 3. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!