Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény templomba, gyülekez...

Bence87 kérdése:

Keresztény templomba, gyülekezetbe járók hány százaléka gondolja komolyan a vallást, és gyakorolja rendszeresen?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hány százalék él tényleg a Biblia szerint az élete minden területén (munka, pénz, kapcsolatok, család, szex, szabadidő, adakozás stb.)?
2013. jún. 19. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Keresztény vagyok, gyülekezetbe járok, fogalmam sincs. Szó szerint csak Isten tudja :D
2013. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Én komolyan gondolom a vallásomat, de nem járok templomba, nem biztos, hogy az a nagyobb keresztény, aki minden vasárnap a padot koptatja, otthon meg veri a feleségét, hogy egy példával éljek.
2013. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

A biblia nem szól bele a munkába, pénz keresésbe, kapcsolataidba, családi életedbe, a szexbe, a szabadidőbe.

Annyit ír csak, hogy törődj a másikkal, ne bántsd a másikat és legyél hű a családhoz.

Ami ennek nem nem megy ellene, az mind jó.

A többi dogma kitalált.

2013. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok Annyit tennék hozzá az utolsó véleményhez, amivel egyetértek, hogy az élet minden területén a szeretet kell vezessen. tehát ahogy cselekszünk, abban van-e szeretet, ha igen, akkor Biblia szerint élek. Ha meg nincs, akkor tisztában vagyok vele, hogy bűnt követtem el, és lehetőségem van megbánni, és elkerülni azt a továbbiakban. Ennyi.
2013. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A vallást nagyon sokan komolyan gondolják, Jézust viszont nagyon kevesen követik!


Kb. 600 ezer férfi jött ki Egyiptomból, de a többségüket NEM KEDVELTE ISTEN, mert elhullottak a pusztában (1 Kor 10:5). Aki ismeri a történetet, tudja, hogy 2-en mentek be csak közülük az ígéret földjére. Az arányok hasonlóak ma is...

2013. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Valoszinuleg azok kozul akik keresztenynek mondjak magukat, cask egy toredek az, aki valoban asszerint is el, ahogyan azt Isten elvarja tolunk.

Mert nem az a "kereszteny", aki annak mondja magat, hanem az, aki "cselekszi" is.

De valoban a "szeretet" torvenye a masodik, az uj torvenyek kozul, amelyeket Jezus adott a tanitvanyainak. Az elso, hogy "tiszta elmevel, teljes erovel, es tiszta szivvel imadjuk Istent, a masodik pedig, hogy szeresd felebaratodat mint onmagadat. Ez mindent magaban foglal. Mert ha szereted a felebaratodat, akkor nem teszel ellene olyan dolgokat, amelyekkel megbantod, banatot okozol neki.

Udvozlettel: Judit!

2013. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!