Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi titeket mennyire...

Jehova Tanúi titeket mennyire bánt, hogy megítélnek, folyamatosan kritizálnak és bántanak titeket, akár itt az oldalon?

Figyelt kérdés

Hogy a kérdésekre, ami a vallásotokra irányul negatívan reagálnak a további válaszadók, de még a kérdező is, és nem is azért kérdeznek sokszor, mert tudni akarják az álláspontotok hanem hogy csak rossz helyzetbe hozzanak titeket:


Nem azt szeretném tudni, hogy 'megjósolták, hogy Isten népét bántani fogják", hanem hogy tényleg mit éreztek. Akár privátban is jöhet a válasz.


Köszönöm.


2013. szept. 5. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Személy szerint engem nem bánt ,hogy megítélnek,csak egyszerűen néha dühös vagyok azoktól a kommentektől,amikor az írójának nincs semmilyen információja rólunk ,és mégis írkál itt össze-vissza mindenféle ökörségeket.

Egyébként meg nem érdekelnek az ilyen emberek irományai,hiszen neeeem,nekik kell megfelelnem,HANEM az ISTEN mércéjének.

2013. szept. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 KZitus ***** válasza:
7%

Szervusz


Ezt írta nekem privátban hülyekölök:


" hülyekölök

Az üzenet címzettje: KZitus

Az elküldés időpontja: tegnapelőtt 17:30

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Vallási diszkrimináció munkahelyen - mit tudok tenni? Van olyan munkahely, ahol nincs ilyen?

"Szervusz Nem gondolom, hogy ez miatt föl kellene mondanod. Ha rendesed elvégzed a munkádat, ez nem lehet ok a felmondásra. Én Jehova Tanúja.."


Az üzenet szövege: Te nem vagy normális."


Szerinted? Egy ilyen privát üzenet mindig azt minősíti, aki küldte és nem azt, aki kapta. Egy részt.

Másrészt, nézd, az üzenet, amit át szeretnénk adni soha nem a MIÉNK. Tehát amikor bántanak, elsősorban nem minket, azt bántják, aki MEGPARANCSOLTA, hogy adjuk át az üzenetét. Vannak bibliai alapelvek, amelyek átsegítenek a sértéseken. Például:

"Jeremiás 1:17

De te övezd fel derekadat, kelj fel, és mondd el nekik mindazt, amit én megparancsolok neked. Ne rémülj meg tőlük, nehogy én rémisszelek meg előttük."

vagy:

"Ezékiel 33:7,8,9

Hallani fogod számból a szót, és tudasd velük a tőlem jövő figyelmeztetést. Ha azt mondom a gonosznak: »Ó, te gonosz, bizony meghalsz!«, de te nem szólsz, hogy figyelmeztesd a gonoszt az útja miatt, ő mint gonosz meghal a vétkében, de vérét a te kezedből kérem számon. Ha pedig te figyelmezteted a gonoszt az útja miatt, hogy megtérjen róla, de nem tér meg útjáról, akkor ő meghal a vétkében, te azonban megszabadítod lelkedet.


Lehet, hogy most azt gondolod, ez a figyelmeztetés a zsidó népnek szólt. Ez így van. De sok mindent tanulhatunk belőle napjainkban is.

"Róma 15:4

Mert mindazt, amit régebben megírtak, a mi oktatásunkra írták meg, hogy kitartásunk által és az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen."


Olykor ezzel is vigasztalódunk ha bántanak:

"Róma 1:28

És mint ahogy nem találták helyesnek, hogy pontos ismeretük legyen az Istenről, az Isten helytelenített gondolkodásmódra adta át őket, hogy azt tegyék, ami nem illik,"

és

"Róma 1:18

Mert Isten haragja kinyilatkozik az égből azoknak az embereknek minden istentelensége és igazságtalansága ellen, akik igazságtalan módon elnyomják az igazságot,"

vagy:

"Róma 9:28

Mert Jehova számadást fog tartani a földön, befejezve és rövidre szabva azt.”"


Idézek neked még egy írást, miért nem esünk kétségbe, nem hangolódunk le, ha sértegetnek. Van egy mondanivalónk az embereknek, és soha nem tudhatjuk, ki az akit éppen érdekel, illetve vágyik rá, amikor megszólítjuk:

"Róma 10:9-15

Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz. Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre.

Mert azt mondja az Írás: „Senki sem fog csalódni, aki belé veti hitét.” Mert nincs különbség zsidó és görög között, mert ugyanaz az Úr van mindenek fölött, aki gazdagon ad mindazoknak, akik segítségül hívják őt. Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? HOGYAN FOGNAK pedig PRÉDIKÁLNI, HA NEM KÜLDETTEK EL? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”


"Máté 28:19, 20

Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Kérded, mit érzek? Amikor sértegetnek, sajnálatot, és szánalmat érzek az iránt az ember iránt és kérem Jehovát, segítsen neki helyesen gondolkodni Krisztus váltságáról, hiszen érte is meghalt, hogy neki lehetősége legyen nem ebben a Sátáni világban, hanem Krisztus Királyságában fájdalom, öregség és halál nélkül élni. Persze ezt sokan nem hiszik. Valamikor én sem hittem. De a Biblia kitartó tanulmányozásával magam győződtem meg arról, hogy amit Isten ígért, mindent valóra fog váltani.

Egy ilyen istent csak imádni lehet! Ez mindent megér!


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Zita. foggalmad sincs mennyire tévedsz a vallásodba. :/ én csak sajnálni tudlak.
2013. szept. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
attól hogy még a vallásod szép, és jó, nem biztos hogy az a helyes út. Egy jól kinéző gyümölcs, lehet kívüről szép, és kívánatos, de belül kukacos. Lehet egy gyümölcs kivülről fonyadt ütött, de belül egészséges! Így vagy ez a hittel is. Te szépnek vallod a vallásod, pokolmentes, a bibliátok, feltámad mindenki, a büntetés pedig alvás örökre. Ez a legkönnyebb elfogadni, ez a kivül kívánatos egészséges gyümölcsötök ami belül tele van kukaccal. sorolom: átírt bibla, a ti agyatokszerinti biblia értelmezése, az elő szentszellem tagadása/félre értelmezése, evangélium figyelmezésének fityethányása, a vér tagadása életmentésre! Nem akarlak lejáratni, és nem rossz idulatlóm írom ezt. :/ de úgyde fogod megérteni sajnos. Én is jehova tanuja voltam 7 évig, úgyhogy ismerem. De megismertem egy hitet, és teljesen megváltozott az bilbiáhozvaló hozzá állásom, és ma meg vagyok győződve, hogy a jh-tanuni nem az igazi vallás. Szerintem ha igazán ismernéd Jézust, akkor, neked is megváltozna az egész szemléleleted kedves Judit. Ha velem beszélgetnél személyesen, a kétbibliát össze vetném neked, és új dolgokat mondanék, amikről te is bebizonyodnál, nem kellene 2 óra, és elbizonytalanítanálak, és rájönnél sok mindenre! De privátba is írhatok ha gondolod. Üdv
2013. szept. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést! Zitát akartam.
2013. szept. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

23 èves fèrfi vagyok ès nagyon örülök hogy Tanu lehet hogy megismerhettem az igaz vallàst,engem hidegen hagynak màsok rosszindulatu megjegyzèsei mindig Noè pèldà jut eszembe hogy õt is gunyoltàk de vègûl csak igaza lett. Jèzus azt mondta hogy aki õt követni fogja illetve akarja követni az nem lesz egyszerû, gondoljuk bele hogy magàval Jèzussal is hogy bàntak akkor velünk hatvànyozottan

Isten mindig is a minõsègre ment nem pedig a mennyisègre gondoljunk bele hogy az özönvizet is csak 6 szemèly èlte túl . De az mèg mind semmi amit szòban elviselünk ami nemsokàra következik akàr üldözèsek , bebörtönzèsek, mert lassan eljön az ideje hogy minden vallàst betitltsanak.

2013. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
ők nem Jézust követik, hanem a bibiliakutatókat, Jézust pedig nem tudományilag és kutatással lehet megismerni, hanem hanem befogadni őt és a szentszellemet (amit ők tagadnak hogy már nincs) a bibiliakutatók feje után mennek tudatlanul.
2013. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!