Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gratulálnak e keresztelkedésko...

Gratulálnak e keresztelkedéskor Jehova tanúinak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze...általában a többi Tanú előtt keresztelkednek meg és megint csak általában szoktak nekik tapsolni is. Ezeket az alkalmakat a nem Jehova Tanúk is szemügyre vehetik. Persze ez a gyülekezettől függ. Voltam már jódekéjű mindenre nyitott Tanúknál is, akik szintén ehhez hasonló gyülekezetbe jártak, és ennek ellentétére is találtam már példát...


Szóval röviden és tömören: Igen.

2013. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
igen. :)
2013. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Voltam már jódekéjű mindenre nyitott Tanúknál is, akik szintén ehhez hasonló gyülekezetbe jártak, és ennek ellentétére is találtam már példát..."


Tehát voltál olyan gyülekezetben is ahol nem volt gratuláció?

Ezt esetleg tiltja valami?

Szóval lehet vagy nem lehet gratulálni? Mitől függ?

2013. szept. 9. 21:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 10. 17:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahol én voltam, ott egyszerűen az ellenszenv miatt nem gratuláltak. Nem volt megtiltva, semmi ilyesmi nem volt, csak az ottani emberek semmibe vették a keresztelkedést. Hogy miért azt ne kérdezd, mert én sem tudom. Azt tudom, hogy abban a gyülekezetben alapból nincs összetartás. Valamiért taszítják az ottani emberek egymást. Mintha egy vadidegenekkel teli buszra szállnál, akik látván, hogy még többen lesznek, csak ingerültebbek lesznek.
2013. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hű! Az nagyon durva!
2013. szept. 10. 18:59
 7/11 anonim válasza:

persze. :)

lehet tudnom, miért kérded? :) kiváncsivá tettél.

2013. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert szeretném tudni hogy gratulálhatok e annak aki megkeresztelkedik.

Ha megszületik a végleges döntés akkor majd sor kerül erre az eseményre s szeretnék képben lenni.

2013. szept. 11. 15:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Természetesen gratulálhatsz. Az fura, hogy nem gratulálnak valakinek, amikor megkeresztelkedik. Nem tapsolt többszáz vagy több ezer ember? Mert azt nehezen tudom elképzelni. Ott akkor mindenki örül, mindenki tapsol, hiszen a keresztelkedéssel szemlélteti, hogy átadta az életét Istennek.
2013. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amikor az ember elsőre van ilyen eseményen akkor bizony nem tudja hogy mi hogyan is zajlik.
2013. nov. 27. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!