Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség egy baptista...

Mi a különbség egy baptista és egy golgota gyülekezet között?

Figyelt kérdés
teológiailag, és a gyakorlatban?
2013. szept. 12. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
A baptista nem gyülekezet, hanem keresztény Egyház. A golgotát nem ismerem, de tudomásom szeriont egy szekta.
2013. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

nem szekta a golgota.

amúgy meg menj el, és nézd meg magad :)

2013. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


A baptista felekezet egy tradicionális protestáns felekezet, mely több száz évre visszatekintő teológiai múlttal rendelkezik, saját lelkészképzéssel, mely akadémiai szintű.


A Golgota gyülekezet az amerikai Calvary Chapel magyarországi közössége, ennek gyökerei a 60-as évek Amerikájába nyúlnak vissza. Szemben a baptistákkal nincs minden gyülekezet számára kötelezõ általános szabályzata. Gyakorlailag egy harmadik generációs un. "harmadik hullámos" közösség, amely az előző két hullámhoz képest jóval konszolidáltabb, de azért nagy hangsúlyt helyez a karizmák használatára. "Hisszük, hogy Jézus Krisztus az odaszánt hívõt Szentlelkével újra meg újra betölti, és így a szolgálat végzésére alkalmassá teszi. Valljuk, hogy a Lélekkel való teltség sokféle módon megnyilvánulhat, és a jele nemcsak egy karizma lehet. Hisszük, hogy a korai egyházhoz hasonlóan mi is rászorulunk a Szentlélek vezetésére, erejére és ajándékaira a keresztény élet és a szolgálat minden területén." - vagyis lehet nyelvekenszólni de nem kötelező...


Üdv. Péter

2013. szept. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Egyik vallás sem tökéletes, de még a Baptista a legjobb a hitelveiben. Baptisták bármikor szívesen fogadnak, és nem kell ilyen gospel szerű énekere tapsolgatni és nem kell fél óráig fel tett kézzel becsukott szemmel billegni, mint szégyen szemre divatos az ilyen vallásokba. Általánosítva mondtam, de biztos van, sőt tudom, hogy vannak ott is igaz hívők, mármint a Golgotáknál és máshol is.
2013. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
AZ biztos, hogy te 100%-ig tökéletlen vagy!
2014. jan. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5/5-ösnek!!! Én 100%-ban tökéletes vagyok, mert elfogadtam Jézus Krisztust személyes megváltómnak, és Ő azzá tett!!! :D

Nem kritizálok, de Istenre hoznak szégyent az ilyen Golgota Gospel szerű énekesek :(

2014. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Sziasztok!


Egy kis gondolat az utolsónak:

1Kor 10,12

"Azért a ki azt hiszi, hogy áll, meglássa, hogy el ne essék."


Üdv. Péter

2014. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez nem vonatkozik rám :)

Nem vagyok beképzelt, de Jézus Krisztus tökéletes, és ha ő bennünk lakik, akkor mi is azok vagyunk, csak az ember az ember és nem mindig hallgat a szentszellemre, aki benne lakik, így hibázik. Ezért van a bűnbocsánat :D

2014. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Hát sajnos ez a fajta alázat sem:

Filippi 3,12

"Nem mondom, hogy már elértem, vagy hogy már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, amiért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus."


Üdv. Péter

2014. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Golgota alatt a Nagykörúton levő, fiatalos, nagylétszámú, zenés református gyülekezetet érted

VAGY

a Biblia szól egyház (szekta!) golgota téri gyülekezetét?

2014. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!