Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a keresztény...

Mi a különbség a keresztény gyülekezet és a hitgyülekezet között?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 18:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

Az hogy a keresztény gyülekezetben elvárják ,hogy támogass.

A hitgyülekezetben meg kinyírnak ,ha nem támogatsz!

Dúrván ennyi.

Ja voltam mindkettőben, mielőtt v.ki is kérdezné!

Lehet lepontozni!

2010. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem érthető a kérdésed,mert "a" keresztény gyülekezet igen sokrétű kifejezés, például a Hit Gyülekezete is keresztény, mégpedig egy teljes evangéliumi karizmatikus keresztény gyülekezet.

Szerintem fogalmazd meg másként.

2010. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Igazából semmi. Mindekettő ugyanaz, csak másképpen magyarázzák ... ugyanazt.
2010. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Mindkettő keresztény gyülekezet, csak egy pár dolgot másképpen fognak fel, magyaráznak el...de úgy gondolom, hogy ez nem számít. A lényeg az, hogy szeretik Istent, az ő útján járnak, hisznek...a többi nem számít. Vagyis, nem attól függ például az üdvösséged, hogy melyik gyülekezetbe jársz. --> Az csak tőlled függ. Remélem segítettem.
2010. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%

Tökéletes gyülekezet nincs, mert minden gyülekezet emberekből áll, és egy ember sem tud tökéletesen engedelmeskedni Istennek. A HIT gyülekezete abban tér el a Biblia tanításától, hogy azt mondják, a megtérés és az újjá születés után, még szükség van egy plusz dologra, amit ők lélekkeresztségnek hívnak. És túlzott hangsúly fektetnek a lelki ajándékok, karizmák megnyilvánulására, ők azt tanítják, aki nem tud nyelveken szólni, az nincs is igazán megtérve. De a lelkek megkülönböztetése és a gyógyítás ajándéka is erősen jelen van, véleményem szerint nem igei módon. Én úgy látom, ezeket az ajándékokat ők erőltetik, úgy mond kierőszakolják, és nem Istenre bízzák. Tehát nem Isten dönti el, kinek mit akar adni, hanem ők, és addig imádkoznak, amíg meg nem kapják. És mivel nyelveken szólni, gyógyítani a pogány vallások gyakorlói is tudnak, nem elképzelhetetlen a számomra, hogy az ilyen kierőszakolt dolgokat nem Istentől kapják, hanem a sátántól, mert Istenre nem tudom ráerőszakolni az én akaratomat, a sátán viszont nagyon szívesen kiszolgálja azt, ha cserébe megkapja azt, amit ő akar. De ez nem jelenti azt, hogy a HIT gyülekezetébe ne járnának nagyon komolyan megtért, Isten útján járó emberek. Más felekezetekben meg más tanban van eltérés a Bibliától, tehát tökéleteset nem fogsz találni, csak hozzád közelebb állót.



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

A Hit gyülekezete keresztyén gyülekezet. A különböző keresztyén gyülekezetek pedig mind eltérnek egymástól vagy tanításban vagy csak gyakorlati dolgokban, tehát a kérdés ilyen szempontból értelmetlen. Nincs olyan, hogy ez az etalon keresztyén gyülekezet és mindnek ilyennek kell lenni. (bár egyesek azt hiszik az övék ilyen :))

Az utolsó véleményéhez csak annyit, hogy A hit gyülekezetbe járók őszintén és Istentől kérik a nyelveken szólást. Meglehet ez a gyakorlat nem teljesen helyes, de nem hinném, hogy Isten ezért kiszolgáltatná őket a Sátánnak és hagyna egy Sátáni ajándékot működni náluk. Meg van írva: Melyik apa az közületek, aki fiának kígyót ad, amikor az halat kér tőle, vagy amikor tojást kér, skorpiót ad neki?

Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok gyermekeiteknek jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ad mennyei Atyátok Szentlelket azoknak, akik kérik tőle? Lukács 11:11-13

Az elmélet már csak azért is helytelen, mert ha valakinek az életén Sátáni ajándék van annak azért vannak gyümölcsei. Én nem úgy látom, hogy ezek az emberek démonizáltak lennének.

Magamról annyit, hogy nem vagyok tagja a hit gyülekezetnek (máshová járok), bár 7-8 éve voltam náluk pár alkalommal.

2010. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%
A keresztény gyülekezetek csak a gyenge akaratú emberek befolyásolásához értenek.Akiben van egy kis kételkedés,az elfordul tőlük,és más utat keres...
2010. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%

"Mi a különbség a keresztény gyülekezet és a hitgyülekezet között?"

Kb. az, ami a madár, és a jómadár közt.

2010. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
a keresztény gyülekezet, a nevéből adódóan (kersztény= krisztus követője) Jézust követi. a hit gyülekezete emberi tanokat tanít, ezáltal embert követ, sajnos ami rosszabb, azzal, hogy törvénytelenséget művel, azaz démonokat űz, prófétál, nyelveken szól, valójában sátánt követi. máté 7:21-23
2010. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: nem tudom, honnan veszed azokat a dolgokat, amiket leírtál, de tévesek. A Hit Gyülekezetében mindig is a Biblia az alap, nem emberi tanítást követnek, hanem az Úr Igéjét.
2010. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!