Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy a közeljövőben a Vatikán engedélyezi a melegek házasságát?

Figyelt kérdés

Eddig, csak konzervatív urak voltak ott, akik szerint a homoszexualitás betegség, stb. stb. Most nagyon nyomják azt az oldalak hogy az új pápa nem olyan konzervatív.

Tényleg lenne értelme mert ugyanolyan emberek vagyunk, én attól függetlenül tiszta szívvel hiszek Istenben (mégha nem is vagyok vallásos..)

Tehát, mekkora az esélye annak, hogy jövő ilyenkorra már gondolhatok arra hogy valódi esküvőm lehet, s nem lesz többet ezáltal kiközösítve az ember mert nem a lányokhoz vonzódik?



2013. szept. 14. 16:32
 1/10 rajcziz ***** válasza:
100%
Nem akarlak kiábrándítani, de semmi esélyt nem látok erre. Sem a közeli, sem a távoli jövőben.
2013. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Figyu meleg testvérem!

Ki a fenét érdekel a katolikus egyház hagyománya?


Ezen gondolkodj el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Szerinted ha két ember nem vesz részt mindenféle okkult műsoron, akkor a kapcsolatuk rosszabb lesz, vagy a gyerekük selejtes és megvetett? Távol legyen az...


Ha ti szeretnétek feltűnést, hívjatok egy olyan keresztény lelkészt, aki támogat titeket és csapjatok egy hasonló bulit.

2013. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Kérdem én: miért akarsz olyan csoporthoz csatlakozni, aki a természeted miatt a végítéletekig tartó legborzasztóbb szenvedéssel fenyeget, amennyiben nem dobod el, és nyomorítod meg magad, miközben senkinek nem okoz kárt az életviteleddel? :)


Pusztán érdeklődés :D

2013. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Soha! Hogy miért?

Az elöttem lévö már leírta.

2013. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
vannak keresztény közösségek, ahol elfogadják (nem csak befogadják!) a melegeket. például a Boldog Teréz Anya Keresztény közösség
2013. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, erre nem látok esélyt.
2013. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz ilyen, mert a melegek házassága ellentétes mind a Szentírással, mind a házasság szentségével és fogalmával. Ez nem konzervativizmus kérdése. Viszont az meg egy nagy csúsztatás, hogy amiatt ki vannak közösítve. Attól, hogy nem házasodhatnak? Házasság nélkül is lehet teljes életet élni..

És ahogy fentebb már írták: van olyan katolikus közösség, ami direkt az ilyen emberekkel és ezekkel a problémákkal foglalkozik.

2013. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ksgd94 válasza:
Előbb fogják eltörölni a cölibátust..
2013. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a Vatikán nem engedélyez semmit, minden ország saját törvényhozásától függ, mit engedélyez és tilt a polgárainak.
2013. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem önmagában is ellentmondásos a keresztény szemlélettel a melegellenesség. A katolikusok alapértékként tekintenek a szeretetre és a megbocsátásra. Javaslom a hívőknek gyakorolják ezen kegyeiket gyakrabban homoszexuális társaikkal szemben. Én azt gondolom, aki Istent keresi, annak helye van az egyház polgárai között. És valóban a Szentatya azt mondta:

"Ha egy ember meleg, keresi Istent és jószándékú, akkor ki vagyok én, hogy megítéljem őt?"


Ugyanakkor látni kell. Az egyház intézményei a hagyományos értelmezett családokat segítik. Ennek rém egyszerű oka van. Ott lesz gyerek, aki továbbra is hívő lesz, bedobja a perselypénz és megfizeti az egyházi adót. Nincs is ebben semmi rossz. De nekem melegként is lehet fontos az az út, amire Isten és az Anyaszentegyház hív.


Egy kis érdekesség: [link]

2013. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!