Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van vérfertőzés?

A Bibliában van vérfertőzés?

Figyelt kérdés

Ugye volt Ádám és Éva.Nekik születtek gyerekeik (nemtom kik voltak, én pogány :) vagyok). Tehát a gyerekeknek ezután csak egymástól lehettek gyerekeik...vagy nem?

Kíváncsi lennék valami logikus magyarázatra.

Köszi:)


2008. júl. 3. 12:16
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%

Mi az hogy!

A Biblia tele van vérfertőzéssel. Ha elolvasod az Ószövetség első 50-100 oldalát, legalább 30-at találsz (komolyan). Noét lányai pl. számtalanszor "magukévá teszik", miközben apjuk alszik...

2008. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
50-100 oldalt???Kizárt...:D
2008. júl. 3. 12:59
 3/40 anonim ***** válasza:
6%

Aha mert a Biblia arról híres hogy 100 oldal tele van szexxel!!! Milyen egy beteg dög vagy!!!

A kérdezőnek írom: el ne hidd amit írt!!!

2008. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
67%

ez nem hit kérdése :)

talán, ha vennéd a fáradtságot és elolvasnád a bibliát, akkor nem beszélnél butaságot.

2008. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
62%

és a kérdezőhöz:

az nem probléma, hogy "pogány" vagy, az azonban már kissé problémás, hogy az elemi alapműveltségi ismeretekkel sem vagy tisztában!

nem kell ahhoz vallásosnak lenni, hogy tisztában legyél legalább az első emberpár genezisével - Ádámank és Évának csak fiúgyermekei voltak, így egymástól nem nagyon lehettek gyermekeik - nem beszélve arról, hogy az egyik rövid úton meg is ölte a testvérét, így legfeljebb osztódással tudott volna szaporodni.

a helyzet tehát az, hogy Ábelnek csak a saját anyjától, Évától születhetett gyermeke... ciki, de ez van.

2008. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
53%

elnézést, az előbb tévedtem - természetesen nem Ábelről, hanem Káinról van szó...

(ha jobban belegondolunk, akkor -ha igaz, ami a bibliában áll- mindannyian egy testvérgyilkos, vérfertőző leszármazottjai vagyunk...

2008. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Na ez még jobb...amúgy én nem tartom különösebben alapműveltségi kérdésnek...Ugyanolyan vallás mint a Buddhizmus például, és azt mégsem kell tudnod alapműveltségi szinten.Vagy nem?:)

Amúgy meg kössz:)

2008. júl. 3. 18:35
 8/40 anonim ***** válasza:
59%

Az előttem szólókhoz:

Arra szeretnék kérni minden kedves hozzászólót(aki érintett), hogy mielőtt tényként állít valamit legyen olyan édes, és olvassa el figyelmesen az ide vonatkozó részét a bibliának! Bizony nem olyan hosszú, de akkor legalább ...

Káin és Ábel csupán az elsők voltak. De sok-sok testvére és unokatestvére született nekik. Hiszen Ádám és Éva több mint 900 évet éltek. Hogy miért? Mert sokkal közelebb voltak a biológiai tökéletességhez, mint mi.

Pont ezért nem volt még biológiai következménye annak, hogy testvérek voltak szülők.

2008. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
96%

Azért alapműveltség kérdése, mert az európai kultúra jelentős emlékeit (művészettörténet, irodalom) nem értheted ha nem ismered valamelyest a Bibliát. :)

De úgy érzem, van még időd... :))

2008. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
76%

ezért én ezt az "unokatestvér" dolgot még egy kicsit reszelgetném a helyedben :)

van a földön egyetlen emberpár.

ezeknek születik sok- sok gyermek - honnan a búbánatból kerülnek elő az unokatestvérek, ha kizárjuk a vérfertőzést??

2008. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!