Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van vérfertőzés?

A Bibliában van vérfertőzés?

Figyelt kérdés

Ugye volt Ádám és Éva.Nekik születtek gyerekeik (nemtom kik voltak, én pogány :) vagyok). Tehát a gyerekeknek ezután csak egymástól lehettek gyerekeik...vagy nem?

Kíváncsi lennék valami logikus magyarázatra.

Köszi:)


2008. júl. 3. 12:16
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
76%

és még egyszer az "unokatestvér" kitalálójához:

ha javasolhatom, ne olyan pályát válassz magadnak, ahol akár az elemi szintű biológiatudásra is szükség lenne.

2008. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Még van időm?

Nem is akarom tudni, mert szerintem jobb lenne a világ ilyen hülyeségek nélkül...na de mindegy, nem lehet mindenki istenfélő...amúgy 4esre érettségiztem, csak z a rész rohadtul hidegen hagy...csak az ilyen bakik mulatságosak..

2008. júl. 3. 19:05
 13/40 anonim ***** válasza:
23%

Persze, írtam is, hogy testvérek lettek szülők, az unokatesók csak ezután jöhettek.

A "vérfertőzés", mint ahogy most értelmezzük, akkor nyilván a biológiai, genetikai majdnem tökéletesség állapotában nem pont ugyanezt jelenthette, szerintem.

2008. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem a kérdezőt, meg az itt válaszolókat sem. A kereszténység nem egyenlő a Bibliával, nem szó szerint kell értelmezni azt.(bár van egy ilyen réteg, de nem ez a jellemző) Szóval ezt vagy felfogjátok és nem kérdeztek hülyeségeket, vagy egyáltalán nem foglalkoztok a vallással, és ugyancsak nem kérdetek hülyeségeket.


Ha pedig láthatóan nem vagytok vallásosak, akkor pedig ne érveljetek úgy, mintha szó szerint értelmeznétek a Bibliát.

2008. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
68%
Az Ádám Éva történet csak mese. A Bibliát is el kellett kezdeni valahogy.
2008. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt rossz a kérdés. Van egyébkénk a bibliában vérfertőzésről szó, bár nem azért, hogy ez követendő példa legyen. A bibliában Isten határozottan megtiltotta a közeli rokonok házasságát, és ezt részletesen tárgyalja is.(3Mózes 18.fejezet 9,11.

A legelső nemzedékek idején még valóban más, tökéletesebb biológiai szervezettel rendelkeztek az emberek. Így ez nem nevezhető "vérfertőzésnek".

Egyébbként ahogy telt az idő lassan egyre rövidebb ideig éltek az emberek, ez a bibliai kronológiából kitűnik. Ezzel együtt az általános egészségi állapot is romlott, így meg lett tiltva, és vérfertőzés volt ezt megszegni. Ami halálbüntetéssel járt.

2008. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
90%

"A Bibliát is el kellett kezdeni valahogy."


Így van! De azt is mondhatnánk, hogy az életet is el kellett kezdeni valahogy itt a földön.

Addig viszont, míg a hivatalos "tudomány" az élet véletlen keletkezésére semmi, de SEMMI bizonyíthatóval nem áll elő, én a magam részéről a bibliának ezt a részét (Ádám,Éva) szó szerint fogadom el.

Ahogy az evolúci sok irányzatát figyelem, ez egy darabig így marad.

2008. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
93%
Ezt most komolyan nem értem. Logikus biológiai nézeteket akarunk vinni a Bibliába? Amikor az pont arról szól, h Isten megteremt mindent, embert, növényt, állatot. De a biológia... az meg az evolúciót vallja. Így igen a vérfertőzés necces lenne, de a Bibliában nincs szó az evolúcióról sem, szóval Isten biztos kurvára érdekelte, h Káinnak debil gyerekei születnek-e.
2008. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
70%

jogos a felvetés, hogy minek vitatkozunk olyan dolgokról, amelyek alapvetően hitbéli kérdések - a hit meg köztudottan nem tűri a logikát...

egyébként nem kevesen vannak, akik a bibliában leírtakat szó szerint veszik, és ha ez meghozza számukra a leki békét, akkor legyenek boldogok, senkinek sincs joga meggyőződésüket elvitani. (persze csak addig, amíg nem akarnak m,ásokat arra kényszeríteni, hogy elfogadják az ő hitüket - de ez egy másik történet)

azon jót mosolygok, amikor vki teljes meggyőződéssel mond olyanokat, hogy "akkor még biológiailag tökéletesebbek voltak az emberek", ezért nem lehet szó vérfertőzésről.

a vérfertőzés semillyen módon nem függ a biológiai tökéletességgel, egyszerűen közeli rokonok közötti nem kapcsolatot jelent - és a rokon akkor is rokon, ha maga a biológiai tökély :)

aza fából vaskarika meg különösen mulattató, hogy igaz, hogy először a testvérek szaporodtak egymás között, de azután ennek eredményeként megjelentek az unokatestvérek és akkor már nincs is vérfertőzés :) :)

(szegény Mendel - nagyon foroghat a sírjában...)

2008. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
67%
Mindenki tudja hogy Ádám és Éva soha nem is létezett.Amugy meg ebben a régi időkben gyakori volt a rokonok közötti házasság.
2008. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!