Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te miben hiszel?

Te miben hiszel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hogyan képzeled el a világot, a létezést? Rövid, de annál tartalmasabb válaszokat várok.

2013. szept. 17. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Istenben.
2013. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha itt mindenképpen vallásra gondolsz, akkor az nincs. De hinni hiszek sok dologban, hinni kell, csak az nem kell, hogy mások mondják meg miben higgy.

Hiszek magamban, a családomban, barátaimban, abban, hogy elérhetem a céljaimat ha teszek értük, abban, hogy az emberek alapvetően jók és megérdemelnek egy második esélyt, abban, hogy az értelmes ember még rossz helyzet idején sem hagyja, hogy szélsőségek uralkodjanak felette. A remény önmagában hit. Remélem, hogy szép idő lesz testvérem két hét múlva esedékes esküvőjén. Remélem, hogy jól alszom majd éjszaka, és esetleg valami szépet is álmodom. Remélem, hogy mindenki jól van, akit ismerek és szeretek. Remélem, hogy nem pontozzátok le túlságosan a válaszomat, te pedig reméled, hogy kapsz értelmeseket is :)


A világot olyannak képzelem, amilyennek látom, amit tudok róla. A létezés érdekes kérdés. Sokszor belegondolok, hogy mi is az "én" meg a "te", én mitől vagyok másabb, mint te, egyáltalán miért vagyok én? Meg hasonlók... általában addig jutok, hogy megfájdul a fejem és elalszom, vagy valami elvonja a figyelmem :)

Sokszor gondolkodom a világ keletkezésén. Nem hiszek semmiféle istenben, semmiféle túlvilági dologban, de hiszek a teremtő erőben. Mi emberek is teremtünk, a művészet teremtés, a festészet, írás, szobrászat, stb... méghozzá érzelmeket teremtünk. Emellett apró pici sejtekből egészen más élőlényeket és élő szerveket teremtünk. Tehát az lehet, hogy minket is teremtettek. Valami földönkívüli lény, akinek a hatalma és tudása, eszközei megvannak a teremtéshez. Egy amőbához képest mi is istenek vagyunk, mégsem vagyunk azok, csak viszonylagosan. A mindenható istenben nem hiszek, aki mindent teremtett. A felettünk álló minket teremtő lényben sem hiszek, ha már itt tartom, csupán egy lehetőségnek tartom. A mindenhatóságot még annak sem.


Nem is olyan nagyon röviden, de ahhoz képest, amennyit még lehet erről írni, nagyon is röviden és hirtelen ennyi :)

2013. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jézusban.
2013. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem mindenképpen vallásra gondolok, bár az ateizmust is bizonyos vallások gyűjtőnevének tartom, de ebbe nem mennék bele. Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat.
2013. szept. 17. 21:36
 5/10 anonim válasza:
Ősemberes dolgokban. De igazából magamban hiszek, mindenre képes az ember ha igazán akarja és tesz érte.
2013. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Fizika, kémia, biológia, pszichológia, természettudományok, evolúció, csillagászat, tudomány és Isten.
2013. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:
79%

Szervusz


Abban az Istenben, aki teremtette az eget és a földet, és akinek neve Jehova, egyesek szerint Jahve.(Zsoltárok 83:19)


A világot most nem képzelem, látom a sok borzalmat, a Krisztus Királyságáról azt írja a Biblia, hogy ott nem lesz betegség, fájdalom és halál. Nagyon sok mindent írnak még róla a Biblia könyvei. Azokból próbálom elképzelni a földünkön hamarosan létrejövő (egykor elveszített) Édent.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Deistanak tartom magam. Hiszem, hogy Isten tervezte es teremtette a vilagot, de nem hiszem, hogy ezen tulmenoen torodne velunk, vagy beleavatkozna a letezesunkbe, ahogyan azt a legtobb vallas allitja.
2013. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as. A legtöbb vallás? Két szó: "szabad akarat" ;)
2013. szept. 18. 20:51
 10/10 anonim ***** válasza:
JÉZUS KRISZTUSBAN!!!!!!!!
2013. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!