Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg bálványimádat Jézus...

Tényleg bálványimádat Jézus előtt meghajolni és imádni őt?

Figyelt kérdés

A parancsolat azt mondja,hogy ne legyenek más isteneid és ne imád azokat.

Dehát Jézus nem MÁS és egyáltalán nem IDEGEN.

Tényleg megbüntet Isten ha imádom Jézust?

Hisz a saját fiáról van szó.

Bűnt követek el vagy sem? Ezt szeretném tudni.

Köszönöm!



2013. szept. 18. 06:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem! Sőt!


Fil 2,10 Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké

és föld alatt valóké.

2013. szept. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Hogyhogy Jézus előtt? Jézus szobor / festmény előtt nem kéne... De megalázkodásképpen mondjuk imádság közben nyugodtan...
2013. szept. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem egyáltalán nem szoborra gondoltam mert akkor úgy írtam volna,hogy Jézus szobra előtt (habár ebben sem látok semmi kivetnivalót mivel Jézust ábrázolja,de most nem eről van szó) én magára Jézusra gondoltam. És,hogy érted hogy ima közben?

Első köszönöm az igét. :)

2013. szept. 18. 08:00
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

Jézus Krisztus nem egy keresztre feszített holttest.


Ha azt imádod akkor feltétlenül.

2013. szept. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Már mondtam kétszer is,hogy hogy értettem.

Megköszönném ha ezt figyelembe vennétek és a kérdésre válaszolnátok.

Nem szobor,nem festmény nem kereszt,hanem Jézus személyére vonatkozik a kérdésem,kérlek figyeljetek oda.

Köszönöm!

2013. szept. 18. 08:20
 6/31 anonim ***** válasza:
22%

Vidiripi


"...Jézus szobra előtt (habár ebben sem látok semmi kivetnivalót mivel Jézust ábrázolja,de most nem eről van szó)..."


Miért nem látsz benne semmi kivetni valót?

2Móz 20:4 Ne csinálj magadnak semmiféle istenszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön, vagy a föld alatt a vízben vannak.


Ami a kérdésedet illeti.


Máté 2:11 Bementek a házba, meglátták a gyermeket anyjával, Máriával, és leborulva imádták őt. Kinyitották kincsesládáikat, és ajándékokat adtak neki: aranyat, tömjént és mirhát.


Lukács 24:52 Ekkor leborulva imádták őt, majd nagy örömmel visszatértek Jeruzsálembe;


János 9:38 Erre az ember így szólt: "Hiszek, Uram." És leborulva imádta őt.


A fordítások között lehet eltérés. Viszont bármit is értünk imádat alatt az tény hogy Jézus egyszer sem szólt hogy ne tegyék ezt az emberek.

Ellentétben ezekkel az esetekkel ahol az ember egy angyal lába elé borul le.


Jelenések 19:10 És leborultam a lába elé, hogy imádjam őt, de így szólt hozzám: "Vigyázz, ne tedd: szolgatársad vagyok, és testvéreidé is, akikben megvan a Jézus bizonyságtétele. Az Istent imádd, mert a Jézusról való bizonyságtétel a prófétaság lelke".


Jelenések 22:9 De ő így szólt hozzám: "Vigyázz, ne tedd, mert szolgatársad vagyok neked és testvéreidnek, a prófétáknak, és azoknak, akik megtartják e könyv igéit: az Istent imádd!"

2013. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Kérdésedre válaszolva kedves válaszoló,azért mondtam,hogy nem látok benne semmi kivetni valót mert még ha egy Jézus szobor előtt elmondok egy imát,tudatában vagyok azzal,hogy az csak egy hideg élettelen kő az ima viszont Jézushoz szól. Nem akarok ebbe belemenni tulságosan mert bevallom nem vagyok és nem gyakorlom ezt a fajta imádatot imdkozást. Nem ítélem el de nem is gyakorlom. Persze ez csak Jézusra vonatkozik és nem mindenféle szobrokra meg festményekre. A másik meg az.hogy Jézus Nem Más és Nem Idegen elöttem.

A válaszod másikfelével teljes mértékben egyetértek. :)

Köszönöm! Szerintem hasznos választ adtál.

2013. szept. 18. 10:51
 8/31 pelgrim ***** válasza:
0%

Hogy bűt követsz el vagy sem, azt nem tudom, mert ami az egyik felekezetnél bűn, az a másikál éppen mem. De hogy az tévedés lenne, az biztos. Mert mi más lenne mint bálványimádás imádni azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeniket hozzák kifejezésre, ahelyett, hogy példájat követnénk.


Jézus aki feladatának tekintette az emberiség, az emberk (ön-)tudatát javítani, a magasba emelni, nem egy személyes kultuszt jött alapítani, hanem kezünkbe adta az eszközöket hogy, saját szellemi fejlődésünk vezetését kezünkbe vegyük.


Képzeljük csak el, tanítványai lelkiéllapotát, mikor a halála után első alkalommal találkoztak a Mester, tudatuk akkor a magasba szökkent, egy ember lehetőségeit látva, aki elismete isteni kilétét, az Iten Egszülött Fát, a Krisztust és a végsőkig hozta!!

2013. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Persze egyetértek Pelgrim veled is,hogy Jézus nem azért jött a világba,hogy kultusz tárgyává váljon,annál többet adott Ő az emberiségnek hiszen vérét adta bűneinkért cserébe. De épp ezért kérdem,hogy bűnt követek el ha imádom? Jézus imádata tényleg egyenlő lenne idegen istenek imádatával? Ő maga sem ellenkezett amikor leborultak elötte. Félre értés ne essék,én itt nem a Szentháromságot akarom képviselni vagy bizonygatni,hanem csak és kizárólag Jézus személyére gondolok az imádattal kapcsolatban.

Elítélendő vagy összetéveszthető Jézus imádata más idegen istenek imádatával? Szerintem a kettő nagyon távól áll egymástól. Az én véleményem az (ha egyáltalán számít ez valamit),hogy igen megérdemli és nem csak,hanem szükség is van rá.

2013. szept. 18. 11:16
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Ha azt nézzük, hogy az emberek nem a tárgyat imádják, hanem a saját maguk által felruházott tulajdonságokkal rendelkező személyt látják benne... ha nem, akkor a "Jezu ufam Tobie" kép kimondottan bálványimádásnak minősülne, vagy a kereszt, vagy akármelyik ilyen dolog. Az aranybikában se az aranyat imádták, hanem Ápiszt. A zsidó csóka pedig bekattant és szétverte. A tipikus vallási fanatizmusra való hajlamot meg lehet látni pl a "Silent Hill", a "Triffidek napja" (remake) vagy a "Köd" (The Mist) 2007-es filmben.

Amúgy pedig Jézus a Biblia szerint nem volt isten, hisz ő maga is elismeri:

"Istenem, Istenem miért hagytál el engem!"

A kereszténység vallás is a maga hasznára akarta fordítani a Bibliát, csak sajnos néhány dolgot nem vette figyelembe.

1. A fenti idézet bizonyítja, hogy Jézus nem lehet isteni személy, hisz akkor nem imádkozna magához, vagy akkor egyszerűen atyának nevezné akkor is. Amúgy a szentháromság tan, egy szóval se szerepel a Bibliában.

2. A könyvben szereplő "tanítások" egy szót se írnak a Purgatóriumról.

3. Mária bajosan lehetett szűz, ha Jézusnak nővérei és fiú testvérei voltak... legalábbis a könyv szerint.

2013. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!