Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak mikor volt, , kezdete...

Jézusnak mikor volt, , kezdete, ,?

Figyelt kérdés

Mint ember,igen elfogadom,hogy volt kezdete mert hisz emberként csak meg kellett születnie a földre.

De a mennyben!?

Egy kérdésnél láttam,hogy az egyik válaszoló azt írta,hogy Jézusnak volt kezdete a mennyben is mivel ő is teremtmény.

Én ezt nem így tudom.



2013. szept. 17. 08:46
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
65%

Miért?

Ha igaz, hogy minden és mindenki Isten teremtménye. Ha igaz, hogy ő teremtette a földet, a napot, a csillagokat, a növényeket, állatokat, embereket.

Ő teremtette az angyalokat .... akkor Jézust is ő teremtette. És ez szerintem idáig még rendben is lenne!


De:

ki vagy mi teremtette Istent????

2013. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Lebannen ***** válasza:
100%
Az idő - már ha egyáltalán létezik-,csak a mi anyagi világunkban van jelen,a mennyben nincs.Ha nincs idő,akkor kezdet sincs,meg vég sem.
2013. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Te tudod jól! Mi - sok minden más mellett az idő dimenziójában élünk - amelyben egyik esemény követi a másikat. Az idő múlik, és közben minden öregszik. Életünk során megtanuljuk, hogy minden okozat valamilyen oknak köszönhető. Össze is lennénk zavarodva, ha ez nem így lenne. Éppen ezért nehéz elképzelni az első okot, azt pedig még nehezebb, hogy mi volt, ha egyáltalán volt valami, az "Első Ok" előtt.


Ahogy megteremtette Isten a világegyetemet és mindent, ami abban van, éppúgy hozta létre az időt is. Mindennek volt kezdete, beleértve a világűrt és az időt is. Következésképpen Isten mind a világűrön, mind az időn kívül helyezkedik el. Ez azt jelenti, hogy változhatatlan. Neki nem volt kezdete, és nincs vége.


A kérdéshez még inkább hozzátartozik, hogy Isten perspektívájából nézve az okozatot nem előzi meg az ok. Ő látja a kezdetet és a véget. Istent senki nem teremtette, Ő örökkévaló, az időn kívül helyezkedik el, és már az idő kezdete előtt létezett.


Isten végtelen perspektívájából nézni a dolgokat nekünk embereknek valószínűleg legalább olyan nehéz, mint amilyen nehéz egy kutyának vagy egy macskának megértenie, hogy mi lehet ezen az oldalon. Ha Isten végtelen, mi teremtményei pedig végesek vagyunk, nem kellene azon meglepődnünk, hogy felfogóképességünknek és perspektívánknak korlátai vannak.


A Biblia minden idők legolvasottabb könyve. Azon belül is, a legolvasottabb oldal valószínűleg Mózes I. könyvének legelső oldala. Az ott fellelhető első szó: "Kezdetben..." valószínűleg minden idők legismertebb szava - a legszélesebb körben tett kijelentés. Ha tovább olvassuk, már a harmadik szónál láthatjuk, hogy Isten ott volt kezdetben. Egy másik, kulcsfontosságú meglátás János evangéliumának első szavaiból

következik: "Kezdetben volt az Ige és az ige Istennél volt és Isten volt az ige."


Ismét azt látjuk, hogy volt kezdet, és a Biblia azt is elénk tárja, hogy Jézus jelen volt az idő kezdetén.


Üdv. Péter

2013. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 yuda ***** válasza:
87%

Valószínűleg a János evangéliumában szereplő igére gondolt a beíró, illetve más helyek is vannak.

A "kezdetben" szó valóban az örökkévalóságra utal. Nem az időben lett.

Úgy vélem, hibát követnél el, ha kiragadnád, hogy Jézus kezdetben lett, de nem olvasnád tovább, ugyanis így folytatja:

Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

Ján.1.2

Ez kezdetben az Istennél vala.

3

Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.

Óriási tévedés lenne, ha úgy gondolkodnál Jézusról, mint teremtményről. Az Ige maga Isten! Jézus Isten. Úgy született az Atyától, hogy Isten. Nem alsóbbrendű, mint némelyek állítják.

Az ember teste a földből lett teremtve, alkotva, de nem így Jézusé.

Amikor emberré lett, akkor kiüresítette magát és magát alázta meg, hogy testté legyen. Értünk tette, hogy a bűneinket magára vehesse. Isteni létében nem tehette volna meg.

Pál így írt róla:

Kol.1.15

Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;


Jézus szülöttsége teljesen egyedülálló. Senkihez nem hasonlítható.

Amikor erről beszél az ige, nem az asszonytól szülöttségre utal, hiszen mindenki más asszonytól született, de nem így a Fiú.


János Evangéliuma:1:14 És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), aki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

János Evangéliuma:1:18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.

János Evangéliuma:3:16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

2013. szept. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Első válaszoló ne haragudj de nem tudok egyetérteni veled amikor azt írod rögtön az angyalok után,hogy Jézust is teremtette. Mint ahogy írja Péter is, János apostól elég tisztán és érthetően leírja,hogy ki és mi volt ,,az idők,, kezdetén. Ajánlom olvasd el legalább a János 1-14 et.

Második jól megfogalmaztad a válaszodat,de azt a sok kérdőjeles kérdésedet nem értem,de Péter válaszolt rá.

Péter köszönöm a bő magyarázatot,én is úgy látom.

2013. szept. 17. 09:16
 6/44 A kérdező kommentje:

Kedves yuda!

No komment... :)

2013. szept. 17. 09:18
 7/44 Girgoy ***** válasza:

Hogy ezt jobban megértsük, azért került bele a Hitvallásba a +világosság a világosságtól" kép. Képzeld el a Napot és annak kiáradó fényét. A kiáradó fény eredete a Nap, de nincs olyan, hogy a Nap létezik csak, a kiáradó fénye pedig nem.


Isten egyébként azért isten, mert magasabb az emebrnél, ne csodálkozz, hogy nem fogod fel a lényegét teljesen. Azok a kísérletek, amik emberi racionális korlátok közé akarják szorítani a transzcendens istent, valójában bálványokat alkotnak, nem hajtanak alázattal fejet a valódi Isten emberfeletti nagysága előtt. A fény példája csak egy közelítő hasonlat, de ezen felül maradjon titok Isten lényege.

2013. szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
Jel 3,14. A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:
2013. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Kései Sirató ***** válasza:

Jézus az Ige.

Kezdetben volt az Ige. Isten volt az Ige.

Az Ige testté lett és közénk jött.

Ezt János evangéliuma írja, egyértelmű, hogy Jézus születése előtt Isten volt.

Istennek 3 megnyilvánulási formája van: Atya, Fiú, Szentlélek. A Fiú Jézus.

Jézus NEM teremtmény.

A teremtésnél ezt olvassuk: Teremtsünk embert a mi képünkre.

Kinek mondhatta ezt Isten, ha nincs 3 isteni személy?

Egyértelmű, hogy van. Jehova tanúi nem ismerik el Jézust Istennek. Valószínű, hogy a válaszoló is ezért írhatta, mert ő sem hiszi, ami egyébként eléggé egyértelműen le van írva.

2013. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
0%

Kezdetben volt az ige. Nem azt írja, hogy kezdetben volt Jézus, vagy a fiú, hanem azt írja, hogy ige. János nem nevezi sehol sem igének Jézust.


Kezdetben volt Isten szava...

Az teremtett mindent.


Testet öltött?


Hogyan ölthetett testet egy szó, vagy szavak?

Így:

5Móz 18,18 Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.


Jn 15,15 Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek.


Jn 12,49 Mert én nem magamtól szóltam; hanem az Atya, a ki küldött engem, ő parancsolta nékem, hogy mit mondjak és mit beszéljek.


Persze, hogy testet öltött, mert az Atyának szavát mondta.


Teremtsünk... Amikor ezt mondta, létezett már Jézus? Léteztek már az angyalok? Nem igazán bizonyíték semmiféle háromságra ez a rész.

Soha nem válaszoltok, hogy ezt akkor hogyan kell érteni?


IKor 15

25. Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

26. Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.


Nem vagyok Tanú!

2013. szept. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!