Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek miért van olyan sok...

Istennek miért van olyan sok neve?

Figyelt kérdés
Isten. Most éppen így nevezi magát. Aztán jézus, krisztus, és még vagy 15 neve. Míg a sátánnak csak egy neve van.

2013. szept. 18. 22:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Istent ,a Fiu mutatja be nekunk,aki uraknak URA,és királyoknak KIRÁLYA.

Isten neve :Úr Jézus Krisztus.

A Biblia kijelentése szerint.

Hogy más vallások ás csoportok hogyan vélekednek az az ő bajuk.

2013. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 szabolcs1988 ***** válasza:

Különbséget kell tennünk a címek és a név között.

Az teljes mértékben igaz, hogy Istennek sok címe van: Úr, Mindenható, Atya, Teremtő. De egyetlen egy tulajdon neve van, amelyet nem ad senki másnak.

Az is teljes mértékben igaz, hogy sok hamis isten van, de ezek emberek által kitalált személyek mint pl.: Zeusz, Hádész, Allah és sorolhatnám még. Ezek mind hamis emberek által kitalált istenek.

2013. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
"Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak" (Ézsaiás 42:8)
2013. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előtem szólóval, még hozzáfüzném hogy Istennek anevén kivül számos címe is van – köztük a „mindenható Isten”, „legfőbb Úr” és „Teremtő” –, azzal tiszteli meg az imádóit, hogy arra kéri őket, hogy szólítsák a nevén (1Mózes 17:1; Cselekedetek 4:24; 1Péter 4:19).


Isten neve sok bibliafordításban megjelenik a 2Mózes 6:3-ban, mely így szól: „Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük.”


A Jehova név évszázadok óta használatos a magyar nyelvben. Igaz, sok tudós a „Jahve” alak mellett teszi le a voksát, a legszélesebb körben elismert forma mégis a Jehova. A Biblia első felét héberül írták, melyet jobbról balra olvasnak. Ezen a nyelven Isten neve négy mássalhangzó formájában jelenik meg: יהוה. Ezt a négy héber betűt – melyeket a JHVH betűkapcsolattal lehet átírni – tetragramnak szokták nevezni,és legyünk figyelmesek mert nem mi degy melyik istent imádjuk hisz a biblia szerint nem mindenki imádata elfogadható Isten előtt ,,Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben? 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket!Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek,, (Máté 7:22, 23).

2014. nov. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 szabolcs1988 ***** válasza:

Sátánnak is vannak megnevezései. Többek között ezek.


Sátán- Ellenálló

Ördög- Rágalmazó

Kígyó- Ámitó

Sárkány- felfalja Isten népét.

2014. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!