Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus azt mondta, hogy a...

Jézus azt mondta, hogy a Szent Lélek káromlása nem bocsáttatik meg. Akkor ezek szerint ha én csúnya szavakat mondtam/gondoltam gyűlöletből vagy valami más okból a Szent Lélekre, akkor el fogok kárhozni akármit is csinálok?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 16:30
1 2
 1/13 Girgoy ***** válasza:

Hát nem szerencsés ilyet tenni, de azért nézzük meg, milyen összefüggésben mondta ezt Krisztus. Ezt a történetet Máté és Lukács Evangéliuma a 12., Márk a 3. fejezetben írja le. Azután mondja ezt Jézus, hogy a farizeusok megvádolták, hogy az ördögöket sátáni erővel űzi ki. Az ördögök kiűzése egyértelműen isteni csoda, teljesen nyílvánvaló és Jézus levezeti, hogy másképp nem is lehet. Tehát sokkal inkább azt kell gondolnunk, hoyg ha valaki egy egyértelmű isteni csoda előtt bezárja a szívét és az értelmét és azt káromolja, annak annyira elsötétült értelme és szíve van, hogy menthetetlen.


Hasonló ez ahhoz, amikor az ördögök maguk, akik számára nem volt láthatatlan Isten, mert a mennyben éltek angyalokként kezdetben, mégis tudatosan elfordultak Istentől. Az nyilvánvaló Istentől való ilyen tudatos elfordulásból nincs visszaút!


De midnenképpen Krisztus ezzel a Szentlélek tiszteletére is buzdít, tehát nem azt kell feszegetni, hogy hol van a határ, hanem minél jobban tisztelni a Szentháromság mindhárom személyét, kegyelemért könyörögni és elhagyni a tévelygéseket, bűnöket.

2013. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 yuda ***** válasza:
100%

két dologgal egészíteném ki az első hozzászólót.


- Az ördögűzés, vagy helyesebben démonok kiűzése egyértelműen Istentől való. Szentlélek erejétől hajtva lettek kiűzve ezek a szellemek és erre mondták a farizeusok, hogy ez nem Szentlélek, hanem ördögi szellem teszi.

Ennélfogva szoktam tanácsolni minden vallástalan, de főleg vallásos embernek, hogy ha itt Jézus, -Szentlélek káromlásáról beszél, amikor éppenhogy Szentlélek nyilvánul meg, óvatosan bánjanak az olyan kijelentésekkel, mikor mondjuk a nyelveken szólókat, vagy szent hempergőket, vagy nevetőket, vagy kiket még?....vagy démonűzéseket ezekben az időkben az ördög munkájának nevezik.

Félő, hogy sokak, ezekkel a mondataikkal átlépik ezt a határt.

Tehát óvatosabban az agyarakkal. Azért, mert némely egyházak nem hisznek, és állítják, hogy Isten nem tesz csodákat, hanem az ördög...nos ez biblia fényében nem állja meg a helyét.

Maguk alatt vágják a fát.


-másik: Akik bűntudatot éreznek, ha valamit tettek és belátják, hogy tévedtek, nem valószínű, hogy elkövették volna a Szentlélek káromlásának bűnét. :)

Akik megtették, -ők nem éreznek bűntudatot, nem keresik a megbánás helyét, mert meg vannak győződve, hogy a fenntebb leírt esetek mindegyike ördögi, és ebben tévednek. Sajnos csak az örökkévalóságban fogják megtapasztalni súlyos tévedésük következményét.

Nem így kellene pedig lennie.

2013. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
yuda: a Biblia szerint, ha valaki befogadja Krisztust, akkor annak már megvan a helye a mennyben, így nem hiszem, hogy veszélyben lenne az üdv még akkor sem, ha nem fogadja el, hogy a nevetséges hempergés állítólag Istentől van. Ez most az én szubjektív véleményem, nem támadás! Csak így gondolom.
2013. szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

No de ki fogadja be Jézust?

Aki a tanítását fogadja be és aszerint él...

Tehát jó ember...


Egyébként meg én is káromoltam már azt amire te gondolsz.

Pl. az ostyát és a szentségeket rendszeresen. Azt az elvont izét, aminek a nevében a "keresztények" öldököltek, ha igaz. És valóban a hempergést is furcsának tartom, de az legalább még nem ártott senkinek.

2013. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 yuda ***** válasza:
78%

enngé !

Felhívom figyelmed, hogy azt írtam, hogy az érdekes megnyílvánulások, ha valaki nem tudja biztosan honnan valók, ne jelentse ki, hogy ördögtől van.

Ez veszélyes lehet abban az esetben, ha mégis Istentől van és teszem azt te azt mondod Isten Szellemének munkájára, hogy démoni tevékenység.

Érted mi ebben a veszély?

Erről beszélek.

Jézus is erről beszélt.

Isten Szelleme munkálkodott és a kor vallásosai leördögiezték.

Most is ez történik sok esetben és mivel Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz, így a véleménye hasonló esetekre ugyanaz marad.


Lásd be, nem velem kötözködsz, hanem Jézus véleményét kifogásolod.


Honnan tudhatnám, hogy ha valaki befogadta Jézust, nem veszítheti el az üdvösségét?

Van rá mód, hogy elveszítse.

Ha kitartasz hitben teljes életedben, ....de még erre is fogadd el, Isten kegyelme. :)

Egyszer majd gondolkodj a tíz szűz történetén...mindegyik szűz volt...


Jobb ha az illető inkább csendben marad. Ne mondjon elhamarkodott véleményt valamiről csak azért, mert az ő vallásában nincs ilyen gyakorlat. Ha bibliában van, akkor érdemes megfontolni.

Nevetés és igen szilaj örvendezésre bőven van példa, Isten erejétől földre esésre is, démonok kiűzésére is. Tehát erre értettem, hogy óvatosan bánjatok az elemzésekkel elhamarkodott ítéletekkel.


Lost in the Darkness...

Nem akarom megsérteni a vallásos érzületedet, de azért különbség van aközött, ami bibliában van és aközött, amit emberek találtak ki.

Ostya és szentségek éppen ez utóbbi kategória. Bibliában nagyítóval sem találsz rájuk.

2013. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem sértettél meg. Egyetértek veled.

De akkor is kényszerem van rá, hogy lehordjam azzal a boldogságos szűz démonnal együtt. Otthon csúnyábban fejezem ki magamat.

2013. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindegy.

Csak arra akartam kilyukadni, hogy fájdalomból, dühből vagy egyéb dolog miatt sértegetni valamit még nem a világvége.

Főleg ha az illető még komolyan sem gondolja vagy nem ismeri azt, amit sérteget.

Viszont sok mindennek következménye van, főleg a tetteknek.

A Szent Szellem káromlása inkább egy döntés Sátán mellett, hinni Sátánban Jézus helyett. (de nem úgy ahogy a bigottak szoktak és a divat arcok)

2013. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ostobaság. Én is szidtam már a "szentlelket" - szerintem csak egy dogma.


A Szent Lélek valójában az ember saját lelke, az önazonossága...

...azt szidhatjuk, azzal mégis mindig egyek vagyunk.


A Biblia "szentlelke" csak egy dogmatikus, maniáulatív kivetítés.


A kinyilatkozatatott vallások valójában ehhez hasonló belső tartamok elferdített, manipulatív kivetítéseivel vannak tele

és

így próbálnak téged leválasztani az ön-azonosságodról.


A céljuk az, hogy ne légy önmagad!

2013. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
yuda: nem kötözködtem.
2013. szept. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Girgoy ***** válasza:

Kedves Yuda!


Értem az óvatosságot, csak kiegészíteném, hogy az Egyháznak (különösen az ortodox szerzetességnek) vannak olyan Szentlélek sugallta tanításai, amely alapján számos karizmatikusnak titulált eset biztonsággal besorolható az ördög hamis csodái közé, amelyeket a lelki gőg fenntartása miatt ad az Ellenfél. Foglalkoztam sokat e témával...


De azzal egyetértek, hogy a legbiztosabb, ha az egyszerű hívő sem nem támogat sem nem ítél el olyat, amit nem tud biztonsággal megtenni. De én találkoztam már nagyon csúnya esetekkel "karizmatikus" címszó alatt... :(

2013. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!