Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten maga a gonosz. Érdemes...

Isten maga a gonosz. Érdemes e gonosznak lenni?

Figyelt kérdés
A kedves jóindulatú emberekben úgy rúg bele isten ahogy akar. Szépeknek kedvez az isten csúnyáknak nem. Ha elmész egy állásinterjúra kiszórnak vagy alacsonyabb pozícióba kerülsz. Ha ismerkedni próbálnák akkor nem juttok semmire. De egy gonoszabb ember aki sárba tiporja a másikat az érvészül. Ez isten műve, mert hagyja hogy az emberi gonoszság eluralkodjon! A külső szépség számít az életben és nem a belső. Ha gonosz lennék másokkal törvényileg isten szeretne?

2013. febr. 13. 17:47
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy szeretnél gonosz lenni?

Mit nem teszel meg és mit nem kapsz meg ezért?

2013. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz gonosz altt? Hogy nem megy minden úgy, ahogy szeretnéd?

Egyébként mi az, hogy "érvészül"? Vagy Te még mindig hiszel a mesében, hogy csak gátlástalannak kell lenni az érvényesüléshez? Persze, mert amikor valaki áldozatok árán lesz sikeres, azt nem vesszük észre. Te sem tűnsz annak, aki képes áldozatokat hozni.

2013. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Elmész egy állásinterjúra... és ott ki dönt? Isten, vagy egy ember? Ki tartozik felelősséggel a döntésért? Isten, vagy a főnök? Nincs semmi logika a gondolatmenetedben. Ezekért a dolgokért nem Isten a felelős.
2013. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
68%

[link] :D

Szerintem kezdésnek a pozitív gondolkodás is elég lesz.

2013. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
95%

"Ha elmész egy állásinterjúra kiszórnak vagy alacsonyabb pozícióba kerülsz."


HA téged vesznek fel a másikkal szúr ki Isten.


"Ha ismerkedni próbálnák akkor nem juttok semmire."


"Próbálnék". Ó te szegény!


"De egy gonoszabb ember aki sárba tiporja a másikat az érvészül"


Ki a gonoszabb és miért?


"A külső szépség számít az életben és nem a belső"


Az rinyálásod alapján nincs sok belső szépséged.

2013. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim válasza:
43%
ne Istent okold ezekért. ilyen szívás a világ, és kész. "Légy rossz, mert a jókkal mindig kicsesznek." Ezt a mondást adom. A jó emberek szenvednek általában, míg a legnagyobb gazemberek vígan élik világukat... Ezt hívják igazságtalanságnak. Hozzá kell szokni sajnos ,h ilyen az élet
2013. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Vagyis egy tanult ember aki mindent megcsinált amit kellett a munkahelyén mindig az volt a rossz. Azt kell bántani. Tettem a dolgomat minőségileg jól, szorgalmasan, becsületesen. De isten állandóan keresztbe tett. Rondának teremtett. Egy szépnek mért magasabb a fizetése mint egy rondának(Megjegyzem hogy a rondának kétszer annyit kellett dolgozni a munkahelyén, hogy számba vegyenek)? Mért tesznek különbséget egy bérelt munkás egy állandós között a munkaügyi központ. A bérelt munkásoknak mért nem szerveztek nekik állásbörzét! (Állandósoknak szerveztek) Ha új munkahelyre pályázok elutasításnak. Megvan a hozzá végzettségem és tapasztalatom. Miért utál isten engem. Lehet hogy nem vagyok szép. Vagy gonosznak kellene lennem eddig nem voltam az, mindig segítettem másokon. Az emberek szinte szóval sem állnak velem. Pedig eltudok beszélni mindenről. Szóval isten szemében a rondákat azért teremtette hogy jól belerúgjon ez neki biztos hogy élvezet. Egy ronda ugyan úgy eltudja látni egy szépnek egy munkáját. Lassan már oda juttok hogy egyre jobban gyűlölöm istent, nem adott mást az egész életemben csak fájdalmat.
2013. febr. 13. 18:23
 8/49 anonim ***** válasza:
42%

Szia !


Igen jól látod, ez valóban így van csak ez nem Isten műve.

Jó szerencsét kívánok neked !

2013. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező.

Nos a szavaidból úgy veszem észre hogy nincs Biblia Ismereted, és nem is ismered a teremtőt, sem a gondolkodását, tetteit, érzéseit.


Ő ne lehet gonosz mert egy valaki gonosz és az az ellensége Sátán aki jelenleg E világ Istene,


ahogy az előttem szólók leírták, Isten nem avatkozik bele az emberi ügyekbe jelenleg még, így nem értem miért kellene Őt hibáztatnod mert a főnököd gonosz és nem ad fizetés emelést.


A főnököd kedvez a szépeknek nem az Isten.

De nem olvasod el, vagy nem érted meg azt amit itt neked leírtak.

Igen hagyja a gonoszságot, most még, aminek nagy oka van, de ezt nem lehet leírni egy mondatban és nem térnék rá most erre mert nem ez a kérdés.


Ha gonosz lennél akkor nem lennél különb azoknál az embereknél Isten szemében,

Sátán ezekkel a tettekkel akar rá venni, hogy csatlakozz a gonosz emberek társaságához, és tegyél te is gonoszságokat.

2013. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy Isten helyett miért nem azt a szemetet utálod, aki előítéletesen és igazságtalanul bánik veled? Ha mondjuk engem megütnek, akkor nem Istenre leszek dühös, hanem arra, aki megütött.


De elárulom: nagyon sok szentnek kínszenvedés, üldöztetés és nyomor jutott osztályrészül, s mégis Istent dicsőítve haltak meg. Isten nem olyan, mint a naiv vallások pogány istenei, hogy jólétet és biztonságot ígér azoknak, akik megfelelő imádatot tanúsítanak. Nem vásárolhatod be magad az Üdvösségre.


Végül pedig, én is szeretnék kérdezni valamit: csak azért voltál jó, mert jutalmat reméltél? Ha nem, akkor most miért várod el mégis?

2013. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!