Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűz Máriát miért mondják...

Szűz Máriát miért mondják Isten anyjának, miért kegyelmes és Jézust miért hívják Emberfiának?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem a logikát.

Miért az Emberfia amikor ez alatt a normál halandóra gondolnék.

Lenne inkább Istenfia, az érthető lenne.

És Mária miért Isten anyja, amikor Jézus maga mondta hogy ő nem isten, nem az Isten.

Az Üdvözlégyet úgy tudnám elképzelni hogy Üdvözlégy Mária Jézusnak szent anyja. Ez tök logikus lenne és rimmel is. Akkor miért nem ez?

Egyébként ő vele miért azonosítják a kegyelmet?

Miért kötik hozzá a megbocsátást?



2013. szept. 20. 00:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
A bibliában ne keress logikát, csak állj be a sorba és bégess, mint a többi hívő.
2013. szept. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Az ám.

Ha megnézed, az isteni gyülekezet is egy szekta, akár a sátánista szekta. Csak ők fehér ruhában vannak. Pontosan ugyanazt kántálják, csak tükörfordításban, vagy fordított tükör állásban.


Amiért istenhez imádkoznak, ugyanolyan emberek, mint a többi, maximum egy-két fokkal jobban beléjük beszélik a jóságot.


Amiért sátánhoz imádkoznak, ugyanolyan emberek, mint a többi, csak jobban rábeszélik a rosszra az embereket.


Isten, sátán nem létezik, csak a hittel "operálnak" a tudatalattiban. És hogy melyiket választod, vagy a piros, vagy a kék kapszulát (Mátrix) az csak rajtad áll.

2013. szept. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
1-es, gold! Feldobtad a napom :D
2013. szept. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Az 1-es és 2-es válaszoló rettentő jó példája annak a bégető tömegnek, akik úgy brekegnek bele olyan témába, amiről halvány lila f.ngjuk nincsen, a hármaska meg tapsol nekik, így az ő értelmi képessége sincs toppon. Dehát ők erre büszkék.


A kérdés: a Biblia sehol sem írja, hogy Máriának megbocsátási joga lenne, amiket leírtál az mind a katolikus egyház elmebeteg dogmája, aminek NULLA bibliai alapja van.

Jézus a megtestesült Isten, ahogy írja a Biblia: emberré vált értünk.

Az Isten fia nem emberi értelemben apa-fiú kapcsolat, mert akkor ez lenne az érvényes az Emberfia kifejezésre is! Jézus megalázkodott értünk, a vérét adta, hogy kifizesse a bűnért a váltságot, hogy ne a pokolban kelljen rohadni örökkön örökké, hanem legyen esélyünk, fogadjuk be őt tudatosan és akkor ő átformál minket úgy, hogy ellen tudjunk állni a bűnnek, és a személyiségünk egyre inkább mentes legyen azoktól, amik valljuk be, nem okoznak örömöt: ilyen az irigység, a gőg, az önzés, stb.


Üdvözlégy: teljesen igazad van, mert Mária valóban Jézus anyja volt, Isten örök, neki se kezdete, se vége, tehát sehol semmi Mária. Imádkozni Istenhez kell, egyetlen közbenjáró van, az pedig Jézus. De a katolikusok valamiért imádják imádni Isten helyett a szobrokat, a szenteket és egy nőt, akinek annyi jutalma volt a többi nőhöz képest a Földön, hogy ő szülhette meg Jézust, de ettől még nem maradt bűntelen, sem szűz (írja a Biblia!), se nem kapott isteni hatalmat!

2013. szept. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
enngé, tehát aki nem hisz istenben az primitív? Szerintem meg az a primitív aki hisz (tudományos tények helyett a mesékben). Na ilyenkor mi van? Egy-egy ellen.
2013. szept. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Mária nem volt és soha nem is lesz Isten anyja.

Mária Jézusnak volt az anyja, akit Isten mint a fia életét, át ültette Mária méhébe, hogy fizikai emberként, szülessen meg mint amilyen Ádám is volt.

Így egyenértékű lett a bűnbeesése előtti Ádám életével és ezáltal lett a áldozata elfogadható.

Azért emberfia, mert valóban fizikai ember volt, mint amilyen mi is vagyunk

Akkor hogyan tudna vagy hogyan tudott volna együtt érezni a mi testi helyzetünkkel, hanem ugyan olyan teste lett volna mint nekünk.

Egyedül a Bűn megtétele, amit nem tett velünk ellentétben, mert nem emberi ondóból született, hanem égi életét felváltotta a miénkhez hasonló fizikai életre ami alacsonyabb rendű.


Katy Weaver


Katy Weaver

2013. szept. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 yuda ***** válasza:
60%

Csak néhányra.....


Kegyelem szó azt jelenti: Isten jóindulata, szeretete, amit nem tudsz kiérdemelni. Isten kezdeményezése. Azt is jelenti, hogy Isten felindult és a jóságát fejezi ki felénk.


Jézus Istentől jött. Már megszületése előtt létezett Istenként, krisztusként. Minden általa lett és nála nélkül semmi nem lett, ami lett. Ez egyfajta folytonosság.

Ján.1.1. kifejti, hogy Ő Isten.

Ez az Isten lett testté, emberré, hogy a halandóságot magára öltve meghalhasson értünk és helyettünk, ezáltal magára vegye mindenannyiunk bűneit.

Meghalt, eltemették, majd harmad napra feltámadt.

40 napig megjelent a tanítványoknak és megmutatta, hogy él. Felment a mennybe, ami egy valóságos hely. Az Atya jobbjára ült és közbenjár értünk. Jelenleg is ezt az önkéntes, főpapi szolgálatot végzi.


Ő Isten fia és ember fia. Egy személyben kettő. Istenként nem tudott volna meghalni, ezért kiüresítette magát, hogy megtehesse, különben mindenki elkárhozott volna. a jogszerű büntetéstől mentett meg bennünket.

Így se mindenki fogadja el, de akik igen, -ők jogot kaptak, hogy ők is Isten fiaivá legyenek.


Mária szülte Jézust. Természetfeletti módon a Szentlélek szállt rá és szüzen teherbe esett. Isten őt választotta, emiatt lehetett ez a kettősség: Isten, mint Apa, emberi mivoltát pedig Márián keresztül.

Különleges, utánozhatatlan és egyedülálló. Nem csodálom, hogy nem láttál még ilyet. Ez a történés csak ott és csak akkor volt. Előtte és utána soha. 2000 éves sztori.


Üdvözlégy imádságot nem tartalmazza a biblia, ezért erről kár szót ejteni hogyan lehetne szebb, rímelőbb. Ez emberi találmány és semmi párhuzamot nem találsz a bibliában leírtakkal. Inkább a bibliát olvasd és fogadd el igazságnak, ne emberi költészetet.


Kegyelem újra:

Jézusnak nem volt kötelessége, hogy meghaljon érted. Senki nem kényszerítette erre. Nem is volt szüksége rád. Egyáltalán is, Isten teljes és tökéletes. Hogy mégis megtette és elhagyta átmenetileg a mennyet, hogy a legfájdalmasabb dolgot, a halált és az Atyától való elszakadást megízlelje, az teljes egészében az Ő kezdeményezése, önként vállalása volt. Isten nem tartozott nekünk.

Érdekes és megmagyarázhatatlan módon Isten annyira szereti az embert, hogy elküldte egyszülött fiát, számára a legdrágábbat, hogy meghaljon értünk. Jézus annyira szeretett bennünket, hogy életét adta értünk. Ez felfoghatatlan szeretet és kegyelem. Nem érdemeltük ki, Isten mégis megtette. Ezért kegyelem.

Ha megérted, adj hálát az Úrnak a megváltói munkájáért....többet nagyon úgysem tehetsz. Mindent ő tett, mi csak elfogadjuk és örülünk. :)


Megbocsátás:

Amikor az Ember(Ádám) vétkezett, bejött a szellemi halál az emberiség életébe és örökölte minden leszármazottja. Ez Istentől való elszakadást jelenti.

Jézus úgy fogalmazott, hogy aki világi-bűnös életet él, mindenki halott. Élőnek látszik kívülről, de halott.

A bűneink miatt vagyunk/voltunk halottak.

Bűnök eltörlésére, megbocsátásra van szüksége az emberiségnek, hogy Isten jogos ítélete ne vigye örök kárhozatba.

Erre, a számunkra megoldhatatlan helyzetre jött Isten megoldása, hogy Jézus életét áldozta értünk és vére eltörölte a bűneinket, ezzel kiegyenlítve a számlát. Vére lett a váltságdíj. Jézus vére eltörölte a bűneinket és ezáltal, ha mi megtérünk, kérjük Isten bocsánatát az életünkbe, befogadjuk Jézust a szívünkbe, akkor valóságos módon megtapasztalhatjuk Isten irgalmát, kegyelmét, megbocsátását, szeretetét.

Bűneink eltűnnek, mintha sosem lettek volna és igazságot öltözünk fel, amit Jézus feltámadása által kaptunk.


Ezt végezte tehát Jézus az emberiségért. Egyszeri áldozata nem kíván ismétlést, mert meváltása tökéletes mű, tökéletes minden vonatkozásában, tökéletes minden részletében.

2013. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Válasz: Az Újszövetség nyolcvannyolcszor nevezi Jézust „Emberfiának”. Az „Emberfia” kifejezés elsődleges jelentése a Dániel 7:13–14-ben található próféciára való utalás: „Láttam az éjszakai látomásban: Jött valaki az ég felhőin, aki emberfiához hasonló volt; az öregkorú felé tartott, és odavezették hozzá. Hatalom, dicsőség és királyi uralom adatott neki, hogy mindenféle nyelvű nép és nemzet őt tisztelje. Hatalma az örök hatalom, amely nem múlik el, és királyi uralma nem semmisül meg.” Az „Emberfia” kifejezés messiási titulus volt. Jézus az, akinek hatalom, dicsőség és királyi uralom adatott. Amikor Jézus ezt a kifejezést használta, akkor az Emberfia próféciát magára vonatkoztatta. A korabeli zsidók nagyon jól ismerték a kifejezést és azt, hogy kire vonatkozik. Jézus ezzel azt hirdette, hogy ő a Messiás.


Az „Emberfia” kifejezés másodlagos jelentése az, hogy Jézus valóban ember volt. Isten kilencvenháromszor hívja Ezékiel prófétát emberfiának. Egyszerűen embernek nevezte Ezékielt. Az emberfia ember. Jézus valódi isten volt (János 1:1), de ember is volt egyben (János 1:14). Az 1 János 4:2 szerint „az Isten Lelkét erről ismeritek meg: amelyik lélek vallja, hogy Jézus Krisztus testben jött el, az Istentől van.” Igen, Jézus az Isten Fia volt; lényegében isten volt. Igen, Jézus az Emberfia is volt; lényegében ember volt. Összefoglalva tehát az „Emberfia” kifejezés arra utal, hogy Jézus a Messiás, és ő valódi ember.


Üdv. Péter

2013. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Nevenincs 5ös:

én ismerem a tudományt és annak tudatában döntöttem Jézus mellett. Te hiszel egy leletlen, tudománytalan, rengeteg hazugságon alapuló elméletnek, amit ténynek könyvelsz el. Én nem követem a példádat. 20 évig tanultam-tanítottam, ismerem azt, ami miatt beszóltál.

Hogy minek titulálod magad, az a te dolgod. Én vaknak gondolok mindenkit, aki beleszól a vallásba, pedig csak annyit ismer belőle, hogy van egy könyv, meg volt katolikus keresztes háború és az inkvizíció. Na ez minden, csak nem eszes, vagy bölcs ember.

Én tapasztalom Istent minden nap. Szeretem tiszta szívemből. Kommunikálunk. Az, hogy te ezt még sosem élted át, az nem az én hibám, de ez miatt, mert a te életedből kimaradt, azt állítani, hogy nem létezik idiotizmus.

Ha neked nincs gyereked, akkor máris nem létezik anyai/apai szeretet, csak mert te még nem élted át? Köpni-nyelni nem tudok az eszmefuttatásától az ateista embereknek.

2013. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen úgy vettem észre hogy katolicizmus tud néha olyanokat kitalálni hogy csak lesek ki a fejemből amikor hallom, hogy ezt vajon hogy a fenébe találták ki ha ennyire ellent mond saját magának.

Mária rádiót szoktam mostanság hallgatni, amit ott kifejezetten nem értek hogy miért ismétlik 100x hogy Jézus fájdalmas szenvedésért.

Meg ez a hiszek egy katolikus szent egyházban szöveg.

Ami meg kifejezetten zavar hogy ismételgetik hogy mivel Jézus meghalt értünk ezért ő az erővel felmutatott "belépőjegy" hogy mindenképp Isten törölje el a bűnöket.

Legalább is nekem ez jön át belőle, most nem tudom a pontos szöveget idézni, de ez után van nem sokkal, én így értelmezem a lényegét:

-háhá elkövethetek akármit mert Jézus feláldozta magát értünk úgy hogy Isten ezt ne felejtsd ám el úgy hogy eresszél be most azonnal a mennyekbe.


A beszélgetések jók szoktak lenni, de ez az 1-2 katolikus badarság eléggé elbizonytalanít.

De tényleg Mária közbenjárását csak ők hiszik?

Mert valóban jó dolog hinni egy olyan anyai személyiségben mint Mária képe, de ennek vajon mennyi a valóság tartalma?

A biblia szerint ügye egy átlagos asszony volt, vagy később alakult át ilyen szenté?

2013. szept. 20. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!