Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak mint tudjuk van...

Jézusnak mint tudjuk van Szent Szelleme, ami vezérel minket. Ez a Szent Lélek is lenne egyben, vagy két különböző dolog Jézus Szent Szelleme és a Szent Lélek? Mit ír erről a Biblia?

Figyelt kérdés

2013. szept. 18. 19:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a kettő, csak ezek a nemrég alakult szekták hívják szent szellemnek, hogy ezzel valami újat mondhassanak, és úgy tudom arra alapozzák, hogy a héber Bibliában a "ruah" szó szellemet jelent, és nem lelket. De amúgy semmi jelentősége nincs, csupán egy külsőség. Ugyanaz, minthogy a római katolikusok a Szűzanyát Szűzanyának hívják, a görögkatolikusok pedig Istenszülő-nek. Ez utóbbit a rómaiak nem használják. Ugyanilyen a Szentlélek-Szent Szellem elnevezés is.
2013. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A Szentlélek és Szentszellem ugyanaz. Csak, a magyar nyelvben nincs olyan szó, mert a görög pneuma (héber ruah) szót jól vissza tudná adni, mert itt nem a szokásos értelemben vett lélekről vagy szellemről van szó. Ezért a sokféle fordítás.

A kérdésed kicsit zavaros, mert az egyiknél azt írod, hogy "Jézusnak a Szent Szelleme". Jézusnak, mint minden embernek, van szelleme (valamint lelke és teste), ebbe most nem mennék bele. Jézus szelleme persze szent is, de ha ezt nevezzük szent szellemnek, az megtévesztő. Egyébként a Szentlélek/Szentszellem nem Jézusé, tehát nem "birtokolják egymást" Jézus és a Szentlélek. Mindkettő isteni személy, egyenrangúak, akárcsak az Atya.


Bár nem ide tartozik: Az első hozzászóló nem tudom pontosan, milyen szektákról ír. Amikre ő gondolhat, azok egyébként komolyabban veszik a Bibliát, szemben a hagyományos egyházakkal, melyek elferdítenek dolgokat, holott a Bibliában egyértelműen nem úgy van leírva, ahogy a hagyományos egyházak tanítják. Szóval kicsikét óvatosabban kéne dobálózni a szekta kifejezésekkel csak úgy a levegőbe.

2013. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

...biztos lehetszabban, hogy "két külön dolog"...mert a HITVALLÁS is külön kezeli (Apostoli)...Jézus szent Szelleme KRISZTUS, és az ÉLTETŐNK a Szentlélek...


a "Szentháromság": Atya,+ a Fiú aki a Szentszellem, + a Szentlélek...ez a három az EGY, az ISTEN!...jele a csúcsával felfelé mutató egyenlő szárú háromszög, és általában benne stilizált szemmel...


..az ember is háromság, mert van test +lélek+ tudat (szellem)..az ember jele: a csúcsával lefelé mutató háromszög...ha a kettőt egymásba csusztatják, akkor láthatjuk a Dávid csillagot, azaz a törekvő szellemi embert, aki az eget és a földet összeköti (ezért a zsidóság jelképe, mert a zsidósággal köttetett az Ó-Szövetség...pontosan Ábrahámmal, aki a zsidóság atyja, és aki ez egy Istent imádta, és neki volt engedelmes...


...és még valamit: a Szentszellem a Szentlelket termékenyíti meg, és így születik az alkalmas földi tudatban meg a KRISZTUSTUDATOSSÁG - "nem férfiú indulatjából", vagyis NEM a fizikai testi érintkezésből, sexus útján - - Jézus, aki Krisztussá lesz...és elhozza az ATYÁTÓL az IGAZSÁGOT, a MEGVÁLTÁST azoknak, akik HITBŐL elfogadják az általa jött tanításokat, és azokat ELVEZETI az IGAZSÁGRA, és tesvéreivé (azok is KRISZTUSTUDATOSSÁ válnak...


..."akinek van füle hallja"...

2013. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3. Ezt most felesleges volt ide beírnod, mert csak összezavarod vele a kérdezőt. Én hívőként is belebonyolódtam a háromszögekkel és egyebekkel bonyolított magyarázatodba, szerintem a kérdező se fog belőle sokat érteni.
2013. szept. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni.. szóval amikor imádkozok azért Jézushoz, hogy küldje el hozzám a Szent Szellemét, hogy vezessen és tanítson engem (és elvezessen magához Jézushoz, hogy megismerhessem Őt) akkor ezt idáig rosszul tettem és úgy lenne értelme az imámnak, ha Jézustól a Szent Lélek vezetését és tanítását kérném? (hogy elvezessen Jézushoz és, hogy megismerhessem Őt)
2013. szept. 18. 20:27
 6/15 anonim ***** válasza:
...lehet, hogy nem is neki szántam, hanem annak, akinek VAN FÜLE a HALLÁSRA!...mert más is olvashatja...nem ?????
2013. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
arjuna Végülis az utolsó bekezdésed egész jó, de ami előtte van, attól szerintem tótágast áll az ember. :D De ha abból megértette a lényeget a kérdező, akkor jó.
2013. szept. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

kérdezőnek:



...nem Jézushoz imádkozunk, hanem az Atyához, Jézus Krisztus által...Jézus a végrehajtó, azaz a kézművese az Atyának...


...jó felé tapogatózol, amikor helyesen szeretnél imádkozni, de neked is érdemes megértened azt, hogy miért úgy helyes...


tehát az Atyát kérjük, hogy küldje el a Szentszellemét (azaz Jézust) aki tanít minket...és a Szentlelkét , aki képes befogadni a tiszta tanítást (mert bűnös lélek -amilyen az emberé is- nem képes a tiszta tanítás befogadására, csakis a Szentlélek (a tiszta kozmikus energia)...


...tehát mindkettőt kérjük az Atyától , a Fia, Jézus nevében (mert Ő a MESTER, a MEGVÁLTÓ, mert első volt aki föltámadt a halottak közül, ezért csakis Ő képes arra, hogy elvezessen KRISZTUS által az Atyához...


...mert ugye Jézusnak született, és KRISZTUSSÁ lett...így lett Jézus a KRISZTUS...a MEGVÁLTÓ, aki eljött az emberekhez, elhozta az Atya tiszta üzenetét az EVANGÉLUMNAK nevezett ÚJ-Szövetséget, amelyet már nem a zsidókkal kötötte az Atya, hanem azokkal az emberekkel, akik HISZNEK az Ő FIÁNAK...így érthető?

2013. szept. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Idéznétek a Bibliából, hol van leírva, hogy Jézus szelleme és a szentlélek? Értem ez alatt, hogy bárhol is hol van leírva, hogy ahhoz kellene imádkoznunk, hogy Jézust küldje el, ami ugyan az, mint az Atya szent szelleme?


"Jézusnak mint tudjuk van Szent Szelleme, ami vezérel minket."


Tehát Jézus, amikor megkeresztelkedett, akkor a saját lelke szállt rá? Addig nem volt neki?


Az én olvasatomban, Istennek van szent szelleme, mert Isten szellem.


Kedves 29%-os! Jézus, mikor példázatot mondott, vagy olyan igazságot mondott, amit azok értettek, akiknek ez adatott, hiszen minden szava Istentől származott, mert Tőle hallotta, sokszor fejezte be úgy, hogy akinek füle van a hallásra, hallja. Nem hinném, hogy erre a szófordulatra te hivatott lennél, hogy eszmefuttatásaidat kiválasztottak hallhatják csupán, mint Istentől jövő beszédet, prófétálást hallanának? Szerintem ilyen Krisztusi szófordulatot mellőzhetsz, mert hiteltelenné tehet minden szavadat. Nem keresztényi megfontolás a saját szavainkat Krisztus szavának magasságába helyezni, és akkora súllyal illetni, amekkora Neki volt. Magyarázatod sokszor jelképes ábrázolások, háromszögek egybemosása az igazsággal. Ezt ezotériának is hívhatjuk, ami igen utálatos dolog sokunknak.


Köszönöm.


Kérdező! Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes erődből, és teljes elmédből. És szeresd felebarátodat úgy, ahogy magadat. Jöjjön az imádságod a szívedből, és áldást kérj az ellenségeidre, áldást azokra, akik Téged vagy szeretteidet bántják. Áldjad, és imádkozzál azokért, akik téged nem szeretnek. Alázd meg magadat, és irgalmazz azoknak, akik neked nem irgalmaznak. Mert Isten felhozza napját mindenkinek, és esőt ad mindannyiunknak. Legyél tökéletes, amiképpen a mennyei Atyánk is tökéletes.

2013. szept. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Tehát Jézus, amikor megkeresztelkedett, akkor a saját lelke szállt rá? Addig nem volt neki?"


...hát a Szentlélek szállt rá!...addig is volt lelke, csak nem Szentlélek...:)


...aztán, ha számodra nem elfogadható, hogy Jézus szavaival merek élni, az a te véleményed csupán, én azonban úgy érezm (tudom) tehetem!!!)...Istennek kegyelméből és akaratából...

2013. szept. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!