Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Régen a Biblia több könyvböl...

Darioegohun kérdése:

Régen a Biblia több könyvböl ált de volt valami formálása amely során pár könyvet kiszedtek belőle, mert a vatikának pár könyv nem tetszett. Létezik e még az Eredeti bilia? Ha igen hol találhatom meg?

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Az Ószövetség héber, az Újszövetség meg görög nyelven íródott. Megvannak nyilvánvalóan az eredeti íratok is róla, de magát az összerakott Bibliát úgy érdemes elfogadni, ahogy van, mert az a Szentlélek hatására alakult ki úgy, ahogyan annak lennie kell. Valóban lettek módosítva a Biblia könyveinek egyes tartalmai, de ha tudatosak vagyunk és utána járunk dolgoknak, akkor ezt el tudjuk kerülni. A katolikus Biblia ószövetsége több könyvet tartalmaz, mint a reformált vallások Bibliái, de úgy tudom, hogy ez nem rossz szándékú változtatás volt, mert ki akarták szedni a katolikusból azokat a könyveket, amelyeknek a származására nem találtak egyértelmű bizonyítékot. Tehát, hogy azokat valóban a feltüntetett írója írta-e. Én tudom ajánlani neked a Károlyi Gáspár féle vizsolyi bibliát, vagy annak modernizált fordításait. Személy szerint abban biztos vagyok, hogy az hiteles fordítás és tartalmaz minden szükséges könyvet, ami elegendő.
2013. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia most is több könyvből áll. Egyébként apokrif iratoknak nevezik azokat a könyveket, amiket végül az Egyház nem vett bele a Bibliába. Természetesen manapság ezeket is simán be lehet szerezni.
2013. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) tudom a Biblia részeit egyházi iskolába járok csak netudok pár tényt elfogadni éppen me írtam egy rövid beszámolót az oldalon :) érdemes megnézni. Engem pl a Vatikán cenzúra zavar főleg a pápa isten földi helytertója a fa*** ugyan olyan ember mint mi. az egész vallás olyan barbár. Templomba menni vasárnap őszintén volt valami haszna ? de azért köszönöm Hozzácsapom ezt is : A kérdezőhöz. Elégé kuszán írom le a dolgokat Modern szemmel nézve: Kezdjük Ádám és Éva történeténél az ősi sumérok leírták, hogy anno az Istenek bolygónkra érkeztek aranyért az arany nagyon ritka az univerzumban. Tekintsünk, pár dolgot az istenek a főnökök mit tesz, egy főnök dolgoztat a bibliában is benne van” Mondá Isten teremtsünk embert a saját képmásunkra” Na most ha csak egy isten van mért pont azt mondja, hogy a képmásunkra. KB 3 kultúrában ez a történet szerepel. Az ember tragédiája a főnök sosem szeretni, ha okosabbak nála az emberek hogy is van a bibliában a tudás fája ? „Ha azon a napon esztek a tudás fájáról olyanok lesztek mint az istenek”

A kultúrákban több isten volt bizonyára nekik is volt személyiségük vagy még van minvan ha egy közülük tudáshoz segítette az embert ? Így alakult ki a sátán kultusz is  ha a nagyfőnök parancsát megtagadod kivagy rúgva. Na kezdjük ott hogy mi is istenek vagyunk képesek lennénk egy bolygót akár 200év alatt lakhatóvá tenni(terra formálás) képesek vagyunk a következőkre is: fajkereszteződés, klónozás stb..

Tudod, hogy mi választja el az embert az állattól egyetlen egy gén ami tökéletes ettől tudunk beszélni jobban gondolkodni és stb. A világ összes kultúrájában vallásában benne van, hogy az istenek adták nekünk a nyelvet.(ezt nevezik faj kereszteződésnek) És persze noé bárkája isten elakart minket pusztítani és miért mi is ezt csináljuk laboratóriumokban ha valami nem 100% megsemmisítjük.

Egy érdekesség számos kultúrában az istenek tűzszekéren érkeznek a földre pár kultúrában benne van  . A torinói lepelröl vett vérminták alapján jézusnak csak anyai génjei volatak semmi apai kromoszóma. És a bibliában hogy szerepel egy angyal leszált a menyekböl máriához és elmondta neki hogy istentöl gyeremeket fog várni. ezt nevezik mesterséges megtermékenyítésnek a mai világban 

2013. szept. 20. 23:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején, amikor a Bibliát összerakták, kb. 90%-ot kihagytak belőle.

Azóta a zsinatok csak még többet kihúztak.


Nincs olyan,hogy "eredeti" Biblia, mert sokáig alakult. Rengeteg más vallásból sok mindent átvettek, és sokáig kérdéses volt, hogy mit vesznek át és mit nem.

2013. szept. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen eszmefuttatást azt propagálja, aki nem ismeri azt, ami ellen küzd. Nem tudom milyen iskolába jársz kérdező, de még azzal sem vagy tisztába, hogy a pápa csak a katolikus egyház feje. Nem kötelező katolikusnak lenni, ha nem tetszik a rendszere, biztos vagyok benne, hogy megtanították, hogy több más egyház is van. Ha ilyeneket nem tudsz, akkor hogy gondolod objektív tudásnak azt, amit leírtál?
2013. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

[link]

Állítólag magát a Bibliát hosszú éveken keresztül írták, már elkezdték az időszámítás előtt írni.


Egyébként én valami olyasmiről hallottam/olvastam valahol, hogy kb. 243-ban/234-ben (?) megtartott zsinaton "ollózták meg" az addigi bibliát, és nagyon sok részt kihagytak, elhagytak belőle. (Főleg Jézus magánéletére vonatkozó részek maradtak ki belőle, ill. azokat a részeket, amelyek a papság addigi és későbbi pozícijót, létük fontosságát, jelentőségét kisebbítették)

2013. szept. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
..az üdvösséghez bőven elég az amit a ma használatos Bibliában talász, és ha abból csak egy keveset is képes leszel megérteni...(mert a Biblia ugyanazt a dolgot sok oldaláról világítja meg annak, aki képes annak megértésre...de arra csak az lesz képes akit az ISTEN erre kiválaszt, fölkészít, és tanít...(nem egyház, valóban, hanem az ISTEN személyesen, ahogyan Jézus magát is...:)
2013. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Régen vallásos voltam konformáltam stb. Templombajártam egy idejig. Konkrétan eddig: 1. És lőn a harmincadik esztendőben, a negyedik hónapban, a hónap ötödikén, mikor én a foglyok közt a Kébár folyó mellett voltam: megnyilatkozának az egek, és láték isteni látásokat.


2. A hónap ötödikén (ez az ötödik esztendeje Jojákin király fogságba vitelének).


3. Valójában lőn az Úrnak beszéde Ezékiel paphoz, a Búzi fiához a káldeusok földén, a Kébár folyó mellett, és lőn ott rajta az Úrnak keze.


4. És látám, és ímé forgószél jött északról, nagy felhő egymást érő villámlással, amely körül fényesség vala, közepéből pedig mintha izzó érc látszott volna ki, tudniillik a villámlás közepéből.


5. És belőle négy lelkes állat formája tetszék ki, és ez vala ábrázatjok: emberi formájok vala.


6. És mindeniknek négy orcája vala, és négy szárnya mindenikőjüknek.


7. És lábaik egyenes lábak, és lábaik talpa mint a borjú lábának talpa, és szikráznak vala, mint a simított érc színe.


8. Továbbá emberi kezek valónak szárnyaik alatt négy oldalukon. Mind a négyőjöknek orcái és szárnyai.


9. Szárnyaik egymás mellé lévén szerkesztve, nem fordultak meg jártukban, mindenik az ő orcája irányában megy vala.


10. És orcájok formája vala emberi orca, továbbá oroszlánorca mind a négynek jobb felől, és bikaorca mind a négynek bal felől, és sasorca mind a négynek hátul.


11. És ezek az ő orcáik. És szárnyaik felül kiterjesztve valának, mindeniknél két szárny összeér vala, kettő pedig fedezé testöket.


12. És mindenik az ő orcája irányában megy vala, ahová a lélek vala menendő, oda mennek vala, meg nem fordulván jártukban.


13. És a lelkes állatok közt látszék, mint egy égő üszög, amely lángolt, mint a fáklyák, ide s tova futkározva a lelkes állatok közt; és a tűznek fényessége vala, és a tűzből villámlás jöve ki.


14. És a lelkes állatok ide s tova mozognak vala, mint a villámlás cikázása.


15. És mikor ránéztem a lelkes állatokra, ímé egy kerék vala a földön az állatok mellett mind az ő négy orcájok felől.


16. A kerekek mintha tarsiskőből készültek volna, és mind a négyüknek ugyanazon egy formája vala, és úgy látszának egybeszerkesztve, mintha egyik kerék a másik kerék közepében volna.


17. Jártukban négy oldaluk felé mentek vala; meg nem fordulnak vala jártukban.


18. És talpaik magasak valának és félelmesek, és e talpak rakva valának szemekkel körös-körül mind a négynél.


19. És mikor járnak vala a lelkes állatok, járnak vala a kerekek is mellettök, és mikor fölemelkednek vala az állatok a földről, fölemelkednek vala a kerekek is.


20. Ahová a lélek vala menendő, mennek vala, ahová tudniillik a lélek vala menendő, és a kerekek fölemelkednek vala mellettök, mert a lelkes állatok lelke vala a kerekekben.


21. Ha azok mentek, ezek is mennek vala, és ha azok álltak, ezek is állnak vala, és ha fölemelkedtek a földről, fölemelkednek vala a kerekek is mellettök, mert a lelkes állatok lelke vala a kerekekben.


22. És vala mintegy mennyezet az állatok feje fölött, olyan, mint a csodálatos kristály, kiterjesztve felül fejök felett.


23. És a mennyezet alatt szárnyaik egyenesek valának, egyik a másikkal összeérvén; mindegyiknek kettő vala, amelyek befedik vala innen, és mindegyiknek kettő vala, amelyek befedik vala amonnan az ő testöket.


24. És hallám szárnyaik zúgását, mint sok vizeknek zúgását, úgy mint a Mindenhatónak hangját, mikor járnak vala, zúgás hangját, mint valami tábornak zúgását; mikor állának, leeresztik vala szárnyaikat.


25. És lőn kiáltás a mennyezeten felül, amely vala fejök felett, és ők megállván leeresztik vala szárnyaikat.


26. És a mennyezeten felül, amely fejők felett vala, látszék mint valami zafírkő, királyi széknek formája, és a királyi széknek formáján látszék mint egy ember formája azon felül.


27. És látám izzó ércként ragyogni, amelyet mintha tűz vett volna körül derekának alakjától fogva és fölfelé; és derekának alakjától fogva és lefelé látám, mintha tűz volna. És fényesség vala körülötte.


28. Mint amilyen a szivárvány, mely a felhőben szokott lenni esős időben, olyan vala a fényesség körös-körül. Ilyen vala az Úr dicsőségének formája, és látám, és orcámra esém, és hallám egy szólónak szavát.

2013. szept. 21. 10:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző komment:

ez egy nagyon fontos, ÁTVETT szöveg.

A zsidó magyarázatok szerint Ezékielre és szűkkörű családjára vonatkozik,

valójában csak ők kaptak "kinyilatkoztatást" - és nem a teljes zsidóság.

Ez egy alapvető tény, amit azért eléggé elrejtenek.


Van egy szűk kiválasztotti rassz és vannak a "birkák" - a világ már nagyon régóta ilyen és ez nem is fog változni.


A jelenlegi Biblia (a keresztényeké) 66 könyvből áll, a krokodilnak is pontosan ennyi foga van.

2013. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Holokausztosz = Égő Áldozat.


Senki nem teszi fel a kérdést, hogy:

Kik áldoztak?

Kit?

Kinek?


Senki nem akar gondolkodni?

2013. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!