Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A középkori Olaszországban...

A középkori Olaszországban milyen vallás volt? Úgy tudom, hogy az Istenekben és Istennőkben hittek a rómaiak, csak nem tudom, hogy meddig.1500-1600-ban is abba hittek vagy már a kereszténységben?

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Katolikus
2013. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem , és akkor az Istenek , Istennőkben mikor hittek?
2013. szept. 21. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ókori róma
2013. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olvass utána Nero császárnak és a korának, ott kezdődtek a változások. Mellesleg középkorban nem volt Olaszország, hanem Itália.
2013. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Itália katolikus volt mindig a középkorban. Na jó, délen volt átmeneti muszlim hódítás, de azt leszámítva semmi.


Olaszország pedig csak az 1800-as évek második fele óta létezik, pontos évszámot most nem tudok, de utánanézhetsz.


"313-ban a korábban üldözött kereszténységet I. Constantinus engedélyezte milánói edictumában, a század végén (394-től) I. Theodosius rendelkezése nyomán államvallássá lépett elő, s ez nagy hatással volt a vallás későbbi történelemformáló szerepére Európában és így az egész világon." Ez pedig a Római birodalomra vonatkozik és már valóban Néró alatt nagy számú keresztény volt.

2013. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
Egészen délen, Calabriában ortodoxok voltak a normann hódításig.
2013. szept. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért pontozták le az elsőt. A többiek egyébként megírták a helyes választ. A pápai állam erős befolyása miatt még az eretnekségek is ritkák voltak, a reformáció pedig meg se jelent Itáliában. A 4. századtól keresztény terület, Róma bukása után a déli területek bizánci befolyás alatt lettek ortodox hitűek, illetve egy kis muszlim hatás is érkezett a arab hódítókkal.
2013. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó római császár, hogy mentse a hatalmát utat nyitott a kereszténység elterjesztésének-- addig üldözték a bevándorolt a keresztényeket és az ősi sok istenimádásban hittek.
2013. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ, Itáliában akkor kereszténység volt, csak az ókorban volt többistenhit.Most már értem.
2013. szept. 23. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
reneszánsz, istenek és mitológia,
2013. szept. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!