Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen büntetést kap az a...

Milyen büntetést kap az a másvilágon a katolikus vallás szerint, aki nem megy el misére és nem is gyónja meg? Pokolra kerül vagy tisztítótűzben szenved?

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Átolvastam már a Bibliát, de nem találtam olyat benne, hogy tisztitótűz.
2013. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

"Katolikus vallás szerint"...

Az én vallásomban nincs se pokol, se tisztítótűz.

Ezért szerintem az én vallásom jobb.

Szerintem váltanod kéne ha nem akarsz elégni :D

2013. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2-esnek:

Jel 20:13 A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki cselekedetei szerint.

Jel 20:14 És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába: ez a második halál, a tűz tava.

Luk 16:22 Egy nap a szegény ember meghalt, és az angyalok Ábrahám karjaiba vitték őt. A gazdag is meghalt, és őt is eltemették.

Luk 16:23 De ő a pokolba került. Egyszer, amikor kínok között felpillantott, meglátta a távolban Ábrahámot, a karjaiban pedig Lázárt.


Tudom, hogy bonyolult ellentmondani egy tévtanításnak, de azért próbáld meg. Jézus nem hazudott, se a Biblia.

2013. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mivel a misére járás elmulasztása halálos bűn, ezért a katolikus vallás azt tanítja, hogy aki saját hibájából elmulasztja a misét, és nem gyónja meg, akkor elkárhozik.
2013. szept. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
4-es: ezt szomorúan olvasom. Gondolom a katolikus egyház, mivel egy Istenben és Bibliában hiszünk, alá tudja támasztani ezt bibliai igékkel is. Máskülönben csak kitaláció és felesleges megfélemlítés.
2013. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért ,jó volna elgondolkodni ,hogy a katolikus vallás nézete,

vagy Isten szava mérvadó,

Én inkább Bibliának hiszek,hiszen ez Isten üzenete.

De azért a katolikusoknál is van sok jó dolog.

Azért a tisztító tűz,meg ami még nincs benne a Bibliában ................hát nem tudom honnan szedik ,és miért hisznek ilyesmiben.

2013. szept. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engé tehát te azt mondod hogy fizikailag ténylegesen bele esik valaki valami tóba?
2013. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

NEM MONDHATJA MEG A FÖLDÖN EGY EMBER SE, HOGY KI KÁRHOZIK MAJD EL!!!! AZT CSAK AZ ISTEN TUDJA!!! A KATOLIKUS EGYHÁZ IS EZT TANÍTJA, A TÖBBI CSAK TÁMPONT, DE BIZTOSRA NEM MONDJA KI SENKIRE, HOGY NA EZ ELKÁRHOZIK!!

ÉRTSÉTEK MÁR MEG, KÉRLEK, HOGY A KATOLIKUS VALLÁS IS FEJLŐDIK, TANUL, ÉS TÖKÉLETESEDIK, AHOGY A DOLGOKAT KOMMUNIKÁLJA AZ EMBEREK FELÉ. SEMMI NEM FEKETE VAGY FEHÉR, KÖZTE SOK ÁRNYALAT VAN MÉG!!!

2013. szept. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem kap érte büntetést.
2013. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én Sátán hívő vagyok 15 éve
2013. szept. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!