Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőként vagy kételkedőként,...

Hívőként vagy kételkedőként, ha őszintén belegondolsz, akkor milyen tulajdonságokkal képzeled el Isten személyét?

Figyelt kérdés
Csak arra lennék kíváncsi,hogy kinek mi ugrik be elsőre és miért.A mindenható és végtelent hagyjuk,az már lerágott csont és csak az egyik oldal véleményét képviseli.

2013. szept. 20. 23:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igazságos, szerető, bölcs, teremtő (minden felett áll és előtte semmi sem rejtett).

Nem igazán lehet fizikálisan elképzelni. Néha szoktam valami elvont fénylő energiaként, de az nem a valóság.


Kár, hogy a világban nem a szeretet, bölcsesség és igazság uralkodik. (kár, hogy látszólag elég el...szott).

2013. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Buta lehet mint egy segg.


Ismeri a jovot de azert teszteket ad fel az alltala teremtett idiota embernek mintha nem tudna elore hogy mekkora baromsagot for a "termetes koronaja" megint tenni.


Ha elore tudja akor mi a halalnak szorakozik ? Unalombol ?

2013. szept. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Minden forrásának képzelem el. Olyan kiindulópontnak, akiből minden kialakult. Kb. mint egy ősi tengert, amiből a felcsapódó vízcseppek a világmindenség részei. Ha volt teremtés, az most is tart általunk, mi teremtjük tovább a világunkat kollektívan.
2013. szept. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Szeretet, mert elküldte a fiát h meghaljon értünk és örök életünk legyen.

Irgalom, mert kész megbocsátani a bűneinket.

Hatalom, mert ő alkotta a egész mindenséget.

Igazságosság, mert mindenkinek megadja a lehetőséget, h megismerje őt.

Bölcsesség, mert mindent pontosan, hiba nélkül alkotott meg.

2013. szept. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

...hmmm...inkább nem próbálkozom az elképzelésével, mert abból csupán faragott kép lehet (bálvány), mert azt egész biztosan tudom, hogy az emberi elme KORLÁTOLT, ezért KÉPTELEN is lenne arra...de


...ha azt veszem alapul, hogy az ISTEN mindennek a TEREMTŐJE, akkor tudom azt is, hogy minden jó,tökéletes úgy ahogyan VAN, csak nem értjük mi a földi emberek, miképpen lehetséges ez...és ezt csakis ISTEN aki nekünk megmutathatja, elmondhatja...és el is mondja, annak akinek akarja...ami a Kegyelem


"Rm 9,16 Annakokáért tehát nem azé, a ki akarja, sem nem azé, a ki fut, hanem a könyörülő Istené."


...tehát a KEGYELEM olyasvalami, amelyre az ISTEN rányitja a szemét annak a HITBŐL kéri az Ő FIA által, aki a tesben megjelent MESTER, aki által az Atyjához vezeti majd azt aki általa HISZ...


...addig amíg az ember elképzelget dolgokat, félő, hogy illúzióvilágot alkot magának (vagy másnak is, ha sikerül mással elhitetnie azt amit ő elképzelt) amely viszont az ember lelkét emészti föl, azaz halált nemz, amint az a bálványimádás eredményét előrevetíti, mint halálos bűnt......akinek van füle hallja....:)

2013. szept. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Szerintem nem tudjuk elképzelni, hatalmas, önfeláldozó szeretetét.

Nézd mi zajlik a világban. Ő mégis arra kér mindenkit, hogy "közeledjetek hozzám, és én is közeledni fogok hozzátok." Szeretné segíteni, támogatni az embereket, de ehhez meg kell őt hallgatni(olvasni a Szavát), és megismerni Őt, meg kell tudnunk, mit tegyünk, hogy naponta irányíthassa és megáldhassa az életünket.

Ez végtelen könyörületére, és nagy-nagy türelmére is felhívja a figyelmünket.


Figyelmes, mert figyeli az embereket, és segíti, amikor látja az igazságos őszinte törekvéseit.

Segíti az igazságtalant, amikor látja, hogy szeretne Neki tetsző életet élni, ezért szeretne szoknia tisztátalan szokásokról.


Azt írja a Biblia "Isten szeretet". Ez csodálatos, ha igazán megértjük mit jelent ez. Van erről egy összefoglalóm, ha megtalálom, elküldöm neked, hogy többet tudj meg Isten szeretettéről. Arról, mennyire szeret TÉGED.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Szerintem nem tudjuk teljesen elképzelni, hatalmas, önfeláldozó szeretetét.

Nézd mi zajlik a világban. Ő mégis arra kér mindenkit, hogy "közeledjetek hozzám, és én is közeledni fogok hozzátok." Szeretné segíteni, támogatni az embereket, de ehhez meg kell őt hallgatni(olvasni a Szavát), és megismerni Őt, meg kell tudnunk, mit tegyünk, hogy naponta irányíthassa és megáldhassa az életünket.

Ez végtelen könyörületére, és nagy-nagy türelmére is felhívja a figyelmünket.


Figyelmes, mert figyeli az embereket, és segíti, amikor látja az igazságos őszinte törekvéseit.

Segíti az igazságtalant, amikor látja, hogy szeretne Neki tetsző életet élni, ezért szeretne szoknia tisztátalan szokásokról.


Azt írja a Biblia "Isten szeretet". Ez csodálatos, ha igazán megértjük mit jelent ez. Van erről egy összefoglalóm, ha megtalálom, elküldöm neked, hogy többet tudj meg Isten szeretettéről. Arról, mennyire szeret TÉGED.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Istenben hiszek, a Bibliában nem.

Szerintem: Isten vigyáz ránk, meghallgat minket, nincs benne gonosz és büntető szándék, feltétlenül szeret, ha tud, segít nekünk. Nem várja el, hogy higgyünk, mármint ezt úgy értem, hogy nem küldi a pokolra azokat, akik nem hisznek benne, vagy kisebb bűnöket elkövetnek(nem gyilkosságra meg ilyenekre gondolok).

23/L

2013. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

En egy kedves oszinten szertonek kepzelem ot.

Ugy kepzelem egyik kedvenc idotoltese a teremtes es kreativ nezz korul az alatok kozott.

Szerintem van humorerzekee es szereti a szepet a harmoniat.termeszet tavak hegyek harmoniaban.

Bolcs es hihetetlen tudasu hiszen az osszes allat es termeszet egymassal osszefugg es fugg egymastol.

Eszmeletlen szomoru lehet mikor lenez a vilagra szerintem konnyes szivvel nezi milyen gonosz onzo lenyek lettek az emberek

Csovalja a fejet a sok rossz lattan.

Nem avatkozik bele kivarja a mig szabad akaratbol fordulunk hozza.

2013. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fény. jóság. szeretet.
2013. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!