Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek John Bunyan-...

Mi a véleményetek John Bunyan-tól: A zarándok útja és a Viskó című könyvekről?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A Viskót olvastam csak, szerintem jó könyv, az amerikai kicsit néha nyálas stílust lehámozva, érdekes. Csomó teológiai dologról beszél az író, és egy ilyen regénnyel próbálja közelebb hozni Istent az Őt kevésbé ismerőkhöz. Szerintem nem rossz könyv.
2013. szept. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szeressük egymást ***** válasza:
52%
A Viskót elkezdtem de nem olvastam végig. A történet túl amerkiai stylingos, és nagyon beleerőltetett a teológia.
2013. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat :)

Én a Viskót nem olvastam csak A zarándok útját és meg kell mondanom,hogy tetszik ha megérted a lényegét akkor sok kérdésre választ találsz benne.

2013. szept. 23. 11:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem említeném egy napon a kettőt. A Zarándok útja nagyon jó, tiszta teológiával. Ráadásul Bunyan olyan érdekesen írta meg, hogy napjainkban is élvezhető hiába több száz éves könyv.

A Viskót is olvastam de abban nagyon gázos dolgok is vannak amik teljesen szemben állnak a Biblia egyértelmű tanításával.

2013. szept. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen,hát ezért is tettem fel a kérdést mert a Viskót még nem olvastam de a vélemények viszont megosztóznak.

Kösz a választ!

2013. szept. 24. 07:49
 6/7 anonim ***** válasza:
mi az ami ellenkezik a Bibliával a Viskóban? tényleg érdekel,mert én olyan mellbevágót nem találtam benne, de lehet nem figyeltem meg.. az amerikai style igaz, az tényleg zavaró kicsit.
2013. szept. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Ami nekem elsőre nagyon gáz volt mikor a férfi találkozik az apjával. Az apjáról korábban kiderül, hogy képmutató életet élt, nem volt igazi keresztyén mégis a mennyországban van. MEGTÉRÉS NÉLKÜL!!! Na ez kiverte nálam a biztosítékot.

Amúgy véleményem szerint még zavaró pont az amerikai cukorszirup. Az nagyon ok és igaz, hogy Isten egy szerető és végtelenül irgalmas Isten, de a Biblia e mellett beszél arról is hogy igazságos és szent. A Zarándok útjában mindkét tulajdonsága látható míg a Viskóban túlhangsúlyozzák a szeretetét elmenve egy egészen csöpögős irányba míg az igazságosságáról és a szentségéről nem igazán esik szó.

2013. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!