Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek nem hasonlítanak...

Szerintetek nem hasonlítanak azok a keresztények a képmutstókhoz mint amit Jézus mondott? Ne legyetek képmutatók akik az utcákon és a tereken megállva imádkoznak hogy lássák őket az emberek.

Figyelt kérdés
Itt most a facebookra gondolok,hogy egyes keresztények a facebookon mindig ki teszik a bibliai idézeteket,fényképeket hogymilyen buzgók.
2013. szept. 23. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Tehát pucér képeket, seggeket, csöcsöket, mindenféle k.rvás képeket szabad, de keresztény SZÉP ÉS ÉRTÉKES képeket üzenetekkel már nem, mert képmutatás? Ne szaporodj.
2013. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam! De a legtöbb kép bálványos!És miért kell a hitetet a nap 24 órájából 22 a facebookon idézeteket osztogatni hogy lássák őket az emberek?A hitet nem az emberek előt kell gyakorolni.
2013. szept. 23. 12:11
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Te szeretnéd, ha a hívők elásnák magukat jó mélyre,ne is lássák őket. Hát, igen. Nem képmutatók, tévedsz.

De van egy nagyszerű megoldás:

ne nézd 24 óra hosszat az internetet.


Szabad egy idézetet küldenem? Jó, hidd, hogy képmutató barom vagyok, nem baj.


„Viseljétek el egymást szeretettel, igyekezzetek megtartani a lélek egységét a békesség kötelékével”

Ef 4,3

2013. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mt. 6. 1-8, 16-21

„1«Vigyázzatok: a kegyességeteket ne az emberek előtt gyakoroljátok, hogy lássanak titeket, mert így nem kaptok jutalmat mennyei Atyátoktól. 2Amikor tehát adományt adsz, ne kürtöltess magad előtt, ahogyan a képmutatók teszik a zsinagógákban és az utcákon, hogy dicsérjék őket az emberek. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat. 3Te pedig amikor adományt adsz, ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobb, 4hogy adakozásod titokban történjék; a te Atyád pedig, aki látja, ami titokban történik, megfizet neked. 5Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat. 6Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz titokban; Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megfizet neked. 7Amikor pedig imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt gondolják, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg. 8Ne legyetek tehát hozzájuk hasonlók, mert tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt még kérnétek tőle.

16Amikor pedig böjtöltök, ne nézzetek komoran, mint a képmutatók, akik eltorzítják arcukat, hogy lássák az emberek böjtölésüket. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat. 17Amikor pedig te böjtölsz, kend meg a fejedet, és mosd meg az arcodat, 18hogy böjtölésedet ne az emberek lássák, hanem Atyád, aki rejtve van; és Atyád, aki látja, ami titokban történik, megfizet neked. 19Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, ahol a moly és a rozsda megemészti, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják, 20hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket a mennyben, ahol sem a moly, sem a rozsda nem emészti meg, és ahol a tolvajok sem ássák ki, és nem lopják el. 21Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is.»”

2013. szept. 23. 12:26
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán milyen keresztény mondd olyat,hogy ne szaporodj.Nem ismeritek Jézust és a tanításait?
2013. szept. 23. 12:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Mé'? Hol mondja, hogy 'ne mondjad, hogy ne szaporodj'?

*

Fogadd meg a #2-t! Ne internetezz! Egyből nem fog zaklatni a sok baromállat hívő a képeivel.

És rengeteg időd nyersz, amit alkotásra, munkára, mások segítésére fel tudsz használni.

2013. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*vagyis a #3-at
2013. szept. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik, hogy a népbutításos és Biblia hamisításos érvek butaságok.
2013. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

„„1«Vigyázzatok: a kegyességeteket ne az emberek előtt gyakoroljátok, hogy lássanak titeket, mert így nem kaptok jutalmat mennyei Atyátoktól.”


Neked az a problémád, hogy a hívők közzé teszik a hitüket! Jézus pedig itt nem erról beszél, hanem kegyességről, de ezt meg is magyarázza:


„2Amikor tehát adományt adsz, ne kürtöltess magad előtt, ahogyan a képmutatók teszik”


Majd:

„3Te pedig amikor adományt adsz, ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobb,”


Tehát, ne várj cserébe jutalmat, mert adsz.

Ne tartsd az egyik kezedet, miközben adsz a másikkal.


A hívők helyesen vallják hitüket akár a facebookon is:


Mt 5,15 „Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, a kik a házban vannak.”


Fénylék neked is a világosságod, hited!


„32. Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;

33. A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.”

Máté 10


Hát menjél barátom, és tegyél te is vallást az emberek előtt, és ne kárhoztassad azokat, akiknek erre bátorságuk és hitük van!!!

2013. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!