Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szívesen élnél egy ószövetségi...

Ozmium42 kérdése:

Szívesen élnél egy ószövetségi (korabeli) zsidó társadalomban?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Én biztos,hogy nem.
2013. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem zsidóként?

Semmiképpen.

2013. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Írjátok le, hogy milyen felekezethez tartoztok, és lehet indokolni is.
2013. szept. 24. 16:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem élnék, mert nem tartom sokra azokat a zsidókat, akik megtapasztalhatták az élő Istent és mégis állandóan elfordultak tőle. A rengeteg szabály nem véletlenül készült számukra.
2013. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, ateista vagyok.

Indoklás: nem szívesen lennék kecskepásztor.

2013. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ha lehetne ilyen választásom, a Dávid király uralkodása idején, esetleg Salamon király uralkodása idejének első felében szerettem volna élni.

Miért? Megtapasztalhatnám, milyen az, amikor egy egész nép Istennek tetsző életet él, és ennek az életnek szépségét és áldásait. Olyan időnek írja le ezt az időszakot a Biblia, amikor békének, nyugalomnak, bőségnek örvendett az egész nép. Érdekes lehet egy ilyen társadalom életét megtapasztalni. Például ha egy idegen kopogtatott egy zsidó család ajtaján, azt nagy-hagy vendégszeretettel fogadták, nagyobb tiszteletet adtak neki, mint saját családtagjaiknak, mert annyira megtiszteltetésnek érezték egy vendég fogadását. Jól szemlélteti ezt az, ahogyan Ábrahám fogadott két idegen férfit.

Abban az időben tisztelték egymást az emberek, mert mindannyian Isten népéhez tartoztak.

Persze ez később megváltozott, arra a társadalomra már nem vágyódnék.


Üdvüzlettel: Zita

2013. szept. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem pont elég az,amiben itt és most élek,itt is épp elég agy mosott szaladgál.
2013. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zabmester ***** válasza:
100%
Igazság szerint nem. Én ebben a mai korban érzem jól magam, ennyi. Ez nálam nem igazán vallási kérdés (zsidó és keresztény felmenőkkel rendelkezem, hozzám a zsidó vallás áll közelebb, bár vallásjogilag nem számítok zsidónak), semmiféle társadalomban nem élnék szívesen az ószövetségi időkben, ráadásul így, nőként főleg nem.
2013. szept. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Semmilyen ószövetségi társadalomban sem élnék szívesen. Nekem tök jó a saját koromban, maximum a 80'-as évekig mennék vissza.
2013. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az számunkra egy élhetetlen társadalom lenne.
2013. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!