Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sorsunk megvan írva vagy mi...

A sorsunk megvan írva vagy mi alakítjuk?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hány kérdés van már ezzel kapcsolatban, de remélem azért kapok értelmes, normális válaszokat, véleményeket.

Tehát kicsit bővebben:

A sorsom, az életem előre meg van írva, vagy én alakítom a cselekedeteimmel? És itt minden apróságra gondolok, a betegségektől kezdve, a hullámvölgyeken át, egészen pl. egy házasság jövőéig.



2013. szept. 27. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az a meggyőződésem, hogy nagyon sok minden meg van írva, de ha tapasztaltabbak leszünk az évek során, akkor már észre tudjuk venni a fenyegető eseményeket és el lehet kerülni.
2013. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 yuda ***** válasza:
100%

Szerintem vannak sorsszerű dolgok és olyanok amiket te alakítasz.

Sorsszerűnek értem pl, hogy mikor születtél. Maga a születés egy csoda. Sorsszerű, hogy hová születtél. Sorsszerű néhány emberrel való találkozás, hogy életednek egy bizonyos keresztmetszetében találkozzatok és akkor a sorsod megváltozik. Sorsszerű pl, amikor valaki Istennel találkozik...stb


Te alakítod, hogy ha télen vizes hajjal, alulöltözötten sétálsz, akkor megbetegszel...vagy bacilusokat kensz a szemedbe (ez szélsőséges), vagy mittudomén...munkanélküli vagy és keresel ma munkát, vagy tunyulsz. Ez a szabad akaratod.


Harmadik aspektus, hogy kéred Isten beavatkozását bizonyos élethelyzetekbe, amikbe szeretnél változást, hiszen te korlátozott vagy, Ő pedig mindenható.


Negyedik és ez sem elhanyagolható, hogy az ördög természetfeletti befolyása is működik. Korlátozottabban ugyan, mint Istené, de nagyon is természetfeletti és gyűlöli az embereket, a hívőket pedig különösképp. Ezért is rendkívül fontos, hogy a keresztények megtanuljanak Istennel járni, hogy ne csak védelmük legyen, hanem győztes, sikeres életet élhessenek. Ezt csak rendkívül tudatos élettel lehet elérni.

2013. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem nincs megírva!

Ha meg lenne írva akkor nem lenne a szabad akaratnak lényege.

Tanuld meg követni Jézust és akkor biztosan révbe jutsz.

Ha meg lenne írva akkor Isten egy csaló lenne amiért szabályokat meg törvényeket tesz eléd,mivel úgyis mindegy lenne,hogy mit teszel.

A sorsodat te alakítód,csak oda kell figyelni,hogy hogyan.

2013. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És amikor Jézus mondta Péternek, hogy 3x fogsz megtagadni, mielőtt a kakas megszólal. És ez így is történt. Ott is volt választása Péternek, még is az lett, amit Jézus mondott. Tudta előre.
2013. szept. 27. 20:49
 5/12 rajcziz ***** válasza:

A sorsa valószínűleg minden embernek meg van írva, bizonyos szinten. Bár ezt nem szó szerint kell értelmezni. Amikor megszületünk, valamilyen céllal születünk. Persze ez változhat az évek során, de minden ember életében van valami, amit igazán szeret csinálni, ami élvezettel tölti el. Én ezt tartom sorsnak.

Az életedet viszont teljes mértékben te alakítod. Sokan mondják, hogy rengeteg körülmény is közrejátszik, de a nagyobb tényezőt az ezekre a körülményekre adott reakcióink jelentik. Szóval végső soron rajtad múlik az, hogy mi történik az életedben. Sok minden tűnhet úgy, hogy ez nem a te irányításod alatt állt, de utólag visszatekintve, a megfelelő információk ismeretében valószínűleg rájönnél arra, hogy egész pontosan mi okozta azt a bizonyos dolgot.

2013. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gondolj el egy pontot egy hatalmas üres térben, aki te vagy.

A pont körül rengeteg út van. A választás a tiéd, hogy melyiken haladsz. A út meg van írva: tehát a tetteidnek hatása és következménye lesz, de a választás a tiéd, hogy melyik úton haladsz. Minden pillanat egy döntés egy irány egy út. A valóságban annyi a különbség, hogy ott van rajtad kívül több út és egymásra hattok. Minden mindennel összefügg. És Isten is egy szereplő.


Yuda jól összefoglalta..

2013. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs, azt akartam írni, hogy több pont létezik rajtad kívül.

Egymás életébe is van lehetőségünk beleszólni valamilyen szinten és annak is következménye lesz.

2013. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Kedves Kérdező. Az, hogy Péter megtagadja Jézust nem volt elrendelve, Jézus ebbe az esetben használta az előrelátó képességét. Ugyanezt tette Isten is, amikor számos próféciát leíratott a Bibliában.Üdv.
2013. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 9:30-as válaszoló.

De éppen ez az, ami engem érdekel. Hiszen ha valami nincs elrendelve, akkor hogyan láthatta előre? Jézus már tudta előre, hogy Péter megfogja tagadni.

2013. szept. 28. 11:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó ember ismerő volt. Isten tudja mi a vég és mi a kezdet, de engedi, hogy mi is átéljük a valóság és álom egy részét. Időben...Hogy érzékeld az időt...Volt, van, lesz.
2013. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!