Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan mondják, hogy szerintük...

Sokan mondják, hogy szerintük a pokol üres, meg hogy jó lenne, ha a pokol üres lenne. Remélem nincs így! Vélemények?

Figyelt kérdés
Most láttam a híradóban egy esetet, hogy egy 36 éves fiatal családanyát megerőszakoltak, levetkőztettek és megöltek és a holttestét az erdőben hagyták. Szerintetek, aki ilyet tesz megérdemli Isten kegyelmét? Szerintem NEM!!! Remélem az ilyen szörnyeteg a pokol mélyén fognak megrohadni az örökkévalóságig, vagy ha addig nem nagyon sok ideig. Remélem, hogy az ilyen utolsó sz*rházi a pokolra kerül és szenvedni fog jó sokáig. Remélem az ilyen szörnyeteg soha nem kerülhet be a mennybe és kérem Istent, hogy küldje pokolra. Ez bűn? Kértem Istent, hogy az ilyen szörnyeteget büntesse meg, küldje pokolra. Persze tudom én csak egy ember vagyok és mondtam az imámban, hogy legyen meg Isten akarata, de nagyon szeretném, őszintén remélem, hogy az ilyen férgek, az ilyen lelketlen szörnyek, akik ilyet tesznek, soha nem kerülhetnek be a mennyországba. Ez bűn?
2013. szept. 30. 18:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Gyűlölöm az ilyeneket, akik semmibe veszik az élet értékét és családokat választanak szét. Remélem nem üdvözülhet SOHA!
2013. szept. 30. 18:57
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hallottátok a parancsot: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet!

Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, tegyetek jót haragosaitokkal és imádkozzatok üldözőitekért és rágalmazóitokért.

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátok fiai, aki felhozza napját mind a jókra, mind a gonoszokra, és esőt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

Ha csak azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi jutalmat érdemeltek? Nem így tesznek a vámosok is?

És ha nem köszöntitek, csak barátaitokat, mi többet tesztek? Nem így tesznek a pogányok is?

Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes. "


Hagyd Istenre a bosszuallast hidd el mindenki megkapja a megerdemelt jutalmat :) Te azert imadkozz, hogy ez az ember is terjen meg gonoszsagaibol,hogy udvozulhessen!

2013. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem bűn.
2013. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a pokolra vele!
2013. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

pokol van.

teljesen igazságos büntetésként kerül oda, aki oda kerül.

De Jézushoz mindenki megtérhet. Ez azt jelenti igazából, hogy elítéli magát, a gonosz cselekedeteit, és halálba adja az életét!


[link]

2013. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát a jehova tanúi szerint nincs pokol.

Ha nekik van igazuk, akkor nem kerül oda.xD

2013. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne, ha a pokol üres lenne, de sajnos nincs így :( Viszont "rossz" (tulajdonképpen jó) hírem van: ha ez az ember megbánja a tettét, és megtér Jézushoz, még ő is kerülhet a Mennybe...
2013. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2013. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem bűn,csak értelmetlen kérés.Legyél nyugodt,az ilyen "utolsó shitháziak" szembesülni fognak a tettük súlyával,mert Isten egy igazságos rendszert tart fenn az univerzumban.Ez épp elég pokol lesz nekik.Örökké viszont nem fog tartani,mert az élet nem erről szól.Tehát kerülhet a menny állapotába az ilyen ember is,bármily meglepő,de ez rajta múlik.
2013. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Te is bűnös vagy, ha így állsz az embertársadhoz. De Isten előtt minden ember bűnös. Isten nem érdemből, hanem kegyelemből oszt majd üdvösséget annak, aki megtér őszinte hittel és elfogadja Jézus Krisztust a saját személyes megváltójának. Még az ilyen gyilkosok is kegyelmet kaphatnának, ha ilyen őszinte hittel megtérnének, de ugye a tevének is könnyebb a tű fokán átmenni, mint egy ilyen embernek megtérni.

És imádságban nem kérünk megrontást embertársunkra, hidd el, ő meg fog bűnhődni azért, amit tett.


Amúgy, mi a pokol:

Valamikor eljön Jézus második eljövetele és akkor már késő lesz megtérni. De ha időközben valaki meghal anélkül, hogy életében megtért volna, akkor annak is késő. Biblia alapján mondom, hogy a poklot nem úgy kell elképzelni, hogy az valahol van a föld mélyén. A pokol= Föld nevű bolygó. A világ végezetén itt lesz a pokol a földön, mert iss hamvaszt el mindent az Úr tűz által. A gonosz lelkek mind feltámadnak a saját élő testükben. Mindenki, aki gonoszan, megtéretlenül meghalt, úgy fog majd élni, mint amikor élő volt. De ők a kárhozatra támadnak fel, azaz arra az alkalomra, hogy elpusztuljanak a tűzben, amit az Úr küld a Földre, mint ahogyan Sodomára és Gomorrára küldte. Az üdvözült emberek viszont ettől a pokoltól megmenekülnek és ők lesznek a szemtanúi az Új Fölt megteremtésének és megöröklik azt, ahogyan annak idején Ádám és Éva is megörökölte, de ők sajnos elbukták. De ezután nem lesz már bűn többé, mert MINDENKI tisztában lesz a következményeivel.

2013. okt. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!