Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igazságos az isten?

Igazságos az isten?

Figyelt kérdés
Miért csak annak ad örökéletet, aki megtér? Miért köti a hithez? Igazságos ez?

2013. okt. 1. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Mégis. Mi a lótüdőhöz kösse? Téged ezért a sok ostoba,sötét, provokatív kérdését beledöngöl a mocsárba. Tehát igazságos.
2013. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Igen, Isten igazságossága tökéletes.

Nem a hithez, a Jézus váltságába vetett hit gyakorlásához köti az örök életet, illetve teszi minden ember számára elérhetővé.


Figyeld meg Isten igazságosságának néhány oldalát:

Jeremiás 9,24

"„Aki dicsekszik, inkább azzal dicsekedjen, hogy éleslátása van, és ismer engem, tudva, hogy én vagyok Jehova, aki szerető-kedvességet, jogot és igazságosságot gyakorlok a földön; mert ezekben gyönyörködöm” — ez Jehova kijelentése."

vagy

"Ki mérte meg markával a vizeket, és ki állapította meg arasszal az egek méreteit? Ki foglalta mértékbe a föld porát, vagy ki mérte meg mérővel a hegyeket, és a dombokat mérlegen? Ki mérte fel Jehova szellemét, és ki adhatna tudtára valamit a tanácsadójaként? Kivel tanácskozott, hogy az megértéshez segítse őt, vagy ki tanítja őt az igazságosság ösvényére? Ki tanítja őt ismeretre,+ vagy ki ismerteti meg vele a valódi értelem útját?" Ézsaiás 40,10-14

és

"Az igazságosak öröklik a földet,

És örökké rajta lakoznak." Zsoltárok 37,29


Isten igazságossága tökéletes, ha nem érted, kutasd a Bibliát, és boldog, elégedett emberré válhatsz.


Üdvözlettel: Zita

2013. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

...IGEN!


...ha megismered ŐT (ISTENT), akkor meg is fogod érteni minden kérdésed...tehát először ŐT keresd,és csak azután tégy föl kérdéseket neki, mert Ő nem fog válasz nélkül hagyni...:)


"Az úr csodásan működik,

De útja rejtve van,

Tenger takarja lábnyomát,

Szelek szárnyán suhan.

Mint titkos bánya mélyében,

Formálja terveit,

De biztos kézzel hozza föl,

Mi most még rejtve itt.


Bölcs terveit megérleli,

Rügyet fakaszt az ág.

S bár mit sem ígér bimbaja,

Pompás lesz a virág.

Ki kétkedőn boncolja őt,

Annak választ nem ád.

De a hívő előtt az Úr,

Megfejti önmagát.


Ne félj tehát, kicsiny csapat,

Ha rád felleg borul.

Kegyelmet rejt, s belőle majd,

Áldás esője hull!

Bízzál az Úrban, rólad Ő,

Meg nem feledkezik,

Sorsod sötétlő árnya közt,

Szent arca rejtezik!"


http://www.youtube.com/watch?v=UzE_oOK1tho


..ezt a dalt azért idéztem be, mert teljességgel igaz, ezért érdemes a mondanivalójára figyelni...ám maga a dal és az előadó is csodás..:)

2013. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nagylzs ***** válasza:
Melyik Isten? A kérdésedből arra lehet következtetni hogy te egy olyan Istenről beszél ami csak annak ad örök életet aki megtér. Hát ez bizonyára valamiféle vallás istene, de azt nem írod hogy melyik vallásé. Most azt várod hogy az összes ebbe beleillő vallás összes képviselője elmondja neked a véleményét a saját vallása által leírt Istenről? Hová vezet ez? Tulajdonképpen mit szeretnél TUDNI? Vagy tényleg csak arra vagy kíváncsi, hogy ki mit hisz? Mert ha csak erről van szó akkor nyiss meg 100 másik kérdést ebben a kategóriában és máris el fognak árasztani a különböző hitek.
2013. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igazságot ebben kár keresni.
2013. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mert a hit: bizalom, egyetértés, azonosulás.

Aki pedig hisz, helyesen cselekszik.


Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet

14

Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?


Ja és mostantól ti is velem együtt nagyobb ítélet részesei lesztek, mert átadtam nektek ezt a tudást...

2013. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Miért csak annak ad örökéletet, aki megtér?"


Nem csak annak ad.Ez teljes mértékben egyházi kitaláció,oktalanság ilyesmit elhinni.

2013. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szeressük egymást ***** válasza:

Azért kell hit mert hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni. Aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.

Azért kell megtérni, mert a hit cselekedetek nélkül halott. Megtéréshez méltó cselekedetek nélkül nincs hit. A hit alapja Jézusról kapott kijelentés Istentől.

2013. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért adna örök életet annak, aki szilárdan meg van arról győződve, hogy ő nem létezik, és az emberi primitívség szüleménye?
2013. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
egy békában több tudományosság és értelem van mint itt a válaszok összességének, mókás
2013. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!