Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mondd biblia két különböző...

Mit mondd biblia két különböző vallású ember kapcsolatárol? Pl:keresztény muszlim, vagy keresztény budhista. Ti megvetitek keresztény tesókat egy ilyen házaságért?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem vetem meg. Nem ugatok bele olyan dolgokba, amikhez semmi közöm nincs. Tanácsot esetleg adok, de intő tanácsot sem azért, mert valaki nem keresztény. Nem kell mindig ítélkezni, de tervezni és megismerni nem árt....


Akik pedig gyermekeiket szidja, vére legyen rajta...

2013. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Mit mond a Biblia? Ezt:

"37. Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38. Ez az első és nagy parancsolat.

39. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat." (Máté 22/37-39) [link]

A "kereszténység lényege" az Isten és az emberek szeretete. Szerintem ha valamilyen más vallású ember (zsidó, muszlim, buddhista, taoista...) vallja ugyanezt az elvet, akkor lényegileg "keresztény" is egyben, még ha más szertartásokat is tart. Innentől máris feloldható az ellentmondás a vegyes vallású házasságokban.

2013. okt. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Mirk ***** válasza:

A második válaszoló által írt idézet és értelmezés alapján úgy gondolom, hogy a keresztény vallás eleve ki kell, hogy zárja a "megvetés" lehetőségét.

Ha jól sejtem van egy kiemelt fontosságú beszéd az ítélkezésről is.

2013. okt. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok. Fenti idézet Jézus Krisztustól hangzott el. Egyik kedvenc igém a Bibliából. Hogy melyik vallás papja, vagy igehirdetője hogyan értelmezi, azt én nem tudom. Szerintem nincs olyan a Bibliában, hogy "kiemelt fontosságú beszéd az ítélkezésről".

Én a fenti példával, és még 28 másikkal azt mondanám, hogy az én saját értelmezésemben!!! a keresztyének Istene nem tanít ítélkezésre-megvetésre. Ha a másik vallás "erkölcsi értékei" összeegyeztethetőek a Bibliában leírtakkal (ne lopj, ne vesd meg a szegényeket...), akkor teljesen rendben van a vegyes-házasság.

2013. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Kései Sirató ***** válasza:
A házasság a szellemnek, léleknek és testnek az egysége egy férfi és egy nő között. A próféta mondja, hogy nem járhatnak ketten egy úton, hogy meg ne egyezzenek. Ha nagyon nagy különbségek vannak világnézet, értékrend területén a házastársak között, akkor a házasság nem tud fennmaradni. A konfliktusok megelőzése és a gyermekek jövője érdekében Isten azt tanácsolja, hogy a hívők olyanokkal kössenek szövetséget az Úr nevében, akik Isten igéje szerint élnek.
2013. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha teljes elfogadással és szeretettben élve nem marakodva hanem békében élnek? Akkor is rossz?
2013. okt. 2. 16:46
 7/16 anonim ***** válasza:

Ezt mondja:

2Kor 6:14 Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?

2Kor 6:15 És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?

2Kor 6:16 Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennük és közöttük járok; és leszek nekik Istenük, és ők én népem lesznek.

2Kor 6:17 Annak okáért menjetek ki közülük, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,

2Kor 6:18 És leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr.


Meg nem vetem őket, mert nem az enyém az ítélet, de Pál azt mondja, hogy aki Krisztus tiltása ellenére akar házasodni, annak a szíve már elhajlott a Sátánhoz. Nagyon rossz választásnak tartom, és haza tudja vágni az ember egyetlen ilyen döntéssel az egész életét.

2013. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6: lehet ilyen, de meg kell érteni, hogy a házasságban két emberből egy lesz. Ez nem csak testi-lelki, hanem szellemi közösség is. Az Úrhoz vagy ragaszkodsz 100%-osan, vagy nem. Ha úgy dönt valaki, hogy világos figyelmeztetése ellenére neki fontosabb annak a személynek a szeretete, mint az Úrhoz való hűség (mert ugyanakkor azt nem tudom elhinni, hogy valaki egy ilyen házasságban ugyanolyan 100%-osan tudja az Urat szolgálni, mint ha egyedülálló lenne vagy keresztény házastársa lenne), akkor óhatatlanul eltávolodik az Úrtól.


Van egyébként ilyenre is bibliai példa, amire kérdezel, de ez nem pozitív, hanem negatív példa, a következménye pedig katasztrofális lett nemcsak egy ember, hanem egy egész nemzet életére.

"

1Kir 11:1 Salamon király pedig megszerete sok idegen asszonyt, még pedig a fáraó leányán kívül a moábiták, ammoniták, edomiták, sidonbeliek és hitteusok leányait,

1Kir 11:2 Olyan népek közül, akik felől azt mondotta volt az Úr az Izrael fiainak: Ne menjetek hozzájuk, és őket se engedjétek magatokhoz jőni, bizonyára az ő isteneik után hajtják a ti szíveteket. Ezekhez ragaszkodék Salamon szeretettel.

1Kir 11:3 És valának neki feleségei, hétszáz királynéasszony és háromszáz ágyas; és az ő feleségei elhajták az ő szívét.

1Kir 11:4 És mikor megvénült Salamon, az ő feleségei elhajták az ő szívét az idegen istenek után, úgy hogy nem volt már az ő szíve tökéletes az Úrhoz, az ő Istenéhez, amint az ő atyjának, Dávidnak szíve.

1Kir 11:5 Mert Salamon követi vala Astoretet, a sidonbeliek istenét, és Milkómot, az ammoniták utálatos bálványát.

1Kir 11:6 És gonosz dolgot cselekedék Salamon az Úr szemei előtt, és nem követé olyan tökéletességgel az Urat, mint Dávid, az ő atyja.

1Kir 11:7 Akkor építe Salamon templomot Kámosnak, a moábiták utálatos bálványának a hegyen, amely Jeruzsálem átellenében van, és Moloknak, az Ammon fiai utálatos bálványának.

1Kir 11:8 És ekképpen cselekedék [Salamon] mind az ő idegen feleségeivel, akik az ő isteneiknek tömjéneztek és áldoztak.

1Kir 11:9 Megharaguvék azért az Úr Salamonra, hogy elhajlott az ő szíve az Úrtól, Izrael Istenétől, aki megjelent volt neki kétszer is,

1Kir 11:10 És azt parancsolta volt neki, hogy ne kövessen idegen isteneket, és mégsem őrizte meg az Úr parancsolatát.

1Kir 11:11 Monda azért az Úr Salamonnak: Miután ez történt veled, és nem őrizted meg az én szövetségemet és az én rendelésimet, amelyeket parancsoltam neked: elszakasztván elszakasztom tőled az országot, és adom a te szolgádnak."

2013. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az én férjem muszlim mikor megismertem nem voltam keresztény boldogan békességben élünk tudja ,hogy keresztény vagyok és azt is tudja ,hogy soha nem tagadom meg Jézust.Az emberek szemét szúrja a mi házzaságunk.Istent is kérdeztem -e felől és nem is akarmilyen módon válaszolt nekem. Sok keresztény nagyon fenn hordja az orrát.Talàn a szeretet bűn ?Olyas valakit szeretek akit testvéreim megvetnek.
2013. okt. 2. 20:44
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező!

egyet értek teljesen a helyénvaló bibliai idézetekkel.

Hogy ez előtted nem nyilvánvaló, az azt jelenti, hogy sajnos nincs közösséged, Élő közösséged Istennel, mert ezek akkor nyilvánvalóak lennének, és eszed ágában sem lenne más vallású emberrel összekötni az életedet, mert akkor tudnád, ismernéd, benne élnél, hogy a szellemi dolgok a mehatározók.

Te a viszont hozzászólásodban megint lelki dolgokra hivatkozol, de rengeteg film van pl muzulmánok látszólagos asszimilálódásáról, beépüléséről nyugati társadalmakba, feleségül vesznek buta "keresztény" nőket, akiknek elég a vallás, elég a kegyességnek a látszata, de nem értik, nem keresik a lényegét, és belemennek felszínes, leki , érzelmi kapcsolatok miat ilyen házasságba. A manusból egyzser csak kíbújik a szög, főleg ha hazai közegbe kerül, vagy hazaköltözik, vagy több rokon jön, és azok közösségében előbújik az addig lappangó énje, és vagy feleséget is hazaviszi muzulmániába, és kussoltatott kutyába sem vett rabszolga lesz belőle, vagy csak a közös gyereket rabolja el, és ottani törvények szerint már csakis az apának lezs joga hozzá.


Nézz meg ilyen filmeket, pl a Lányom nélkül soha című régi nagy sikerű, izgalmas, és igaz történet alapján játszódó tényleg jó filmet!


Eleve az, hogy Isten teljesen életszerű, és jóindulatú tanácsa, tiltása ellenére ezt megteszik, már a szellemi gyengeséget mutatja (nem hétköznapi értelemben értem a szellemit, mint mentális képességet, hanem a természetfelettiben jártasság, otthonlévőségként értem a szellemit)és ha szellemben gyenge valaki, akkor méginkább tuti, hogy aza másik szellem fogja legyőzni, akármilyen más, hamis vallást követ is a "szerelmed"

Eleve a szellemi dolgok a magasabbrendűek, utána jön az értelem, érzelem, majd a testi vágyak.

Ha első fokon nem vagy a helyeden, akkor az ő fölötte lévő szellem simán bekajál.

Akkor már inkább egy toleráns hitetlen, aki nem támadó, indulatos, akkor még inkább olyannal érdemes, de az sem Istentől van.

Azért érdekes, hogy ezek szerint te már lehet döntöttél (rosszul) és mégis vannak benned kételyek, talán nem véletlen. A bensőd, lelkiismereted fél a szituációtól, valamennyire érzed a veszélynek a potenciáját a szituban.

Figyelj, rengetegen hoztak az érzelmeik miatt rossz döntést, még hit emberei is hibáztak.

Ige ismereted hiányából, és hogy ennyire nem ismered Isten akaratát dolgokra látszik, hogy veszélyben vagy.

Nem csak iIsten ismeretének a mélyére kéne ásni, hanem meg kéne ismerned az embert is, akiről bezsélsz mégmélyebben (nem is biztos, de ha akarod a dolgot, akkor tuti, bár én hanyagolnám, ha Istent akarod valaha követni)

Rá kéne jönni, miben is hisz, mert a hamis vallások eltávolítanak Istentől, amúgy is látszik nagyon nem vagy hozzá közel. sokan ezért sem érzik ennek a veszélyét.

Ő féltékenen szerető Isten! Ezért nem szeretné, ha hamis istenekhez, okkult emberekhez lennél közel. eleve erre lenne a jegyesség, hogy megismerd a bensejét, motívumait, értékrendjét, életcélját. És csak újra tudom ajánlani az előttem szólók bibliai idézeteit!

Olvasd ,emészd, mert Isten igéje cselekszik, bemegy, emgcselekszi amiért Isten küldte... már ha jó szívbe esik.

A szíved állapotát te tudod befolyásolni, megnyitod Isten jósága, féltése, féltőn szeretete előtt, vagy megkeményíted, és mész a saját fejed, érzelmeid után.

Eleve nők esendőbbek ezen a területen, mert ezt a férjüktől kénemegkapniuk, előtte meg az apjuktól. Férfiaknak meg közvetlen Istentől kéne, de ebben az országban minden szinten mindezek messze vannak a jótól. Rossz, felelőtlen, vagy agressziv, vagy elkesz apák sokszor, önző férjek, farkukat követik, nem Istent...

Mikor meg találsz egy jó kivételt, rról meg kideről, hogy szellemileg csapda az életedre nézve, mégha lelkileg értékes is benne pár dolog.


figyelj, egy életed van!

Isten szeretne első lenni az életedben. ha már döntöttél másképp, Őneki nem kell a második hely! mindíg vár rád, sok bizonyság van, katasztrófális évekről, elrontott életekről, és sok végén Isten segített, még a mély sebeket is begyógyítja, de ha a buta emberek elején is figyeltek volna, nem dobtak volna az ördögnek évtizedeket, és nem kaptak volna fájdalmas mély sebeket, amik szívettépőek, pl ha a gyereket vitte el egy muszlim pl... És nem is a fizikai hiány csak, hanem ha muszlimot csinálnak belőle is! akkor az üdvösségének is annyi!

2013. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!