Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lesz valaki muszlim ha...

Miért lesz valaki muszlim ha nem arab? Nekik nem ciki ez például fehér magyar emberként, európaiként? Nem érzi úgy hogy átállt a másik táborba? Törzsgyökeres keresztény országban fehér muszlimnak lenni, nem ciki (árulás)?

Figyelt kérdés

Beszéltem egy pár ilyen megtért magyarral, rákérdeztem hogy nem ciki ez nekik egy olyan országban mint Magyarország ami a kereszténység védőbástyája? Erre azt mondták azért lettek muszlimok mert hogy milyenek a keresztények. Kérdeztem tőlük hogy most kötelezőnek érzik hogy valamelyik frakcióhoz tartozznak? És finoman utaltam rá hogy a jelenben ugyan ezek a megtévesztettek és becsapott emberek akinek szintén kell valahova tartozniuk, robbantak fel másokat, még a saját fajtájukat is az isten-Allah nevében. A kereszténység nevében már nagyon régen nem öltek. Erre mondták azok fanatikusok. Jó de akkor miért hisznek egy olyan vallásban ami az arab kúltúrára épül az ő mentalitásukat tükrözi, elnyomja a nőket meg a szabadságot. Erre mondták hogy ez nem igaz. Én meg erre mondtam hogy az sem igaz amit a keresztényekre mondanak ilyen alapon, legalább is ő hozzájuk manapság semmilyen durva dolgot nem lehet ráfogni, míg a Iszlám a mai napig az erőszak, háború forrása. Erre mondták hogy ne akarjam ráhúzni a fanatikusok tetteit az egész vallásra, és már kicsit ingerültek lettek. Mondtam hogy szerintem ez az egész muszlim vallás az araboknak való ők találták ki, és az ő értékrendjüket tükrözi nem a fehér emberét. Nekik nem ciki ez hogy fehér emberként beállnak az erkölcsileg és társadalmilag alsóbb szinten lévő(és finoman fogalmaztam) arabok közé, mert avval hogy az ő vallásukat, softwarüket gyakorolják avval sorsközösséget vállalnak a múltjukkal és a jelenükkel (ami igen csak véres).

Itt már kihúztam a gyufát és a beszélgetés véget ért, holott mondtam nekik hogy nem vagyok aktív keresztény és nem provokálni akarom őket, egyszerűen csak nem értem hogy ők miért a törököknek szurkoltak az Egri csillagokban :D

Nem védem a kereszténységet, holott megkeresztelt katolikus vagyok, de még mindig jobban szimpatizálok velük mint az Iszlámmal, tekintve a magyar történelmet is, pontosan ezért nem értem hogy miért lesz valaki fehér európaiként muszlim? Nem akarok senkit megbántani, egyszerűen csak adjon már valaki egy értelmes választ, és ne csak azt hogy valahova kell tartozni, mert sajnos azt vettem ki hogy az ilyen vallásos emberek muszályból csatlakoznak valahova, mert magukban mint önálló ember nem tudnak hinni, az már csak ízlés kérdése hogy melyik vallástól várják a irányítást.



2013. aug. 24. 18:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
90%
Én ebben nem látok semmi cikit. Mindenki magánügye a vallása, mindenki szabadon eldöntheti miben hisz.
2013. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
69%
Vallásszabadság van, én pl. sosem foglalkoztam azzal, hogy kinek mi a vallása. Ettől sokszínű a kultúra. A munkám kapcsán elég sok muzulmánt ismerek (igaz, egyik sem magyar), normális, rendes emberek. Ma már nincsenek keresztes háborúk, a muzulmánok sem akarják Európát megtéríteni. Nem a középkorban élünk. A terrorizmust én nem keverném bele, Észak-Írországban is elég zűrös a helyzet, pedig ott keresztények élnek...
2013. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
86%
miért fáj az neked, hogy kinek mi a vallása?
2013. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Még az állatok egyedei sem egyformák, akkor miért kell elvárni, hogy az emberek mind ugyanazt szeressék? Kinek a pap, kinek a papné. Mindenki mást kedvel másban hisz. Nincs ezzel semmi baj. Nem kell mindent megérteni és racionálisan látni.:)
2013. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:

Dobóék és Zrínyiék idején aki felvette az iszlámot, az elárulta az országot, és törökké lett. Ma Európa nem tősgyökeres keresztény, és habár szeretjük magunkat még mindig a kereszténység pajzsának tekinteni, most már mi sem vagyunk tősgyökeres keresztény ország. Még akkor sem, ha a keresztény hagyományok alapján építjük újjá az életünk.

Egy vallást nem azért vesznek fel, mert nem ciki, vagy mert illenek a rasszhoz. Az arab világban vagy India nagy részén például ciki kereszténynek lenni, de a legtöbb keresztény ennek ellenére nem tér át. Nem akarom védeni őket, de ha szerintük Isten nem egy jóságos atya, Jézus nem Isten fia, helyette valaki más halt meg a kereszten, és Isten szándékai felülírják az emberek akaratát és a természet törvényeit, akkor csak névleg maradhatnának keresztények. Ahogy a legtöbb európai is csak névleg keresztény.

2013. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
A középkori Magyarországon a böszörmények muszlimok voltak.
2013. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
89%

" robbantak fel másokat, még a saját fajtájukat is az isten-Allah nevében"


"míg a Iszlám a mai napig az erőszak, háború forrása."


"erkölcsileg és társadalmilag alsóbb szinten lévő(és finoman fogalmaztam) arabok közé,"


Ezeket mondtad es nem erted miert lett vege a beszelgetesnek ?????


Nem bantani akarlak de te vagy nagyon buta vagy, vagy meg a minimalis diplomacia jele sem mutatkozik abban amit irtal


Aztan lehet hogy a sok disznohus leblokkolta a neurotransmittereket az agyadban es egyszeruen csak ennyire van erod gondolkodni


Szomoru eset akar hogy is van


Udv a tavolbol

2013. aug. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, most elolvastam az egészet, tegnap csak átfutottam, s kérdeztem, hogy miért fáj neked, hogy kinek mi a vallása.

Te iszonyat buta vagy, baromságokat írsz.

2013. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%
az iszlám a rasszizmus ellen van...vannak muszlimok a világ minden részén...ez hogy ciki ez számomra nevetsíges.Az Iszlá m nem egy ország hanem egy vallás..ja mert nincsenek fekete keresztények? jajjajj
2013. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
meg egyébként is, szerinted aki muszlim, az arab? ezt az ökörséget...
2013. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!