Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású vagy? Tartod-e...

Milyen vallású vagy? Tartod-e a karácsonyt? Hogy ünnepelsz? Ha nem, milyen ünnepeket tartasz?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a választ!

Csak szeretném megtudni a vallásos és nem vallásos emberek arányát, eloszlását a kapott válaszok függvényében - egy tanulmány szempontjából.



2012. dec. 20. 14:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
RK, igen tartom, a családommal otthon karácsonyfával
2012. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%
Hit Gyüli, teljesen kommersz módon karácsonyozunk, tehát fa, ajándékok, csillagszóró, bejgli ilyenek. Csak halászlé nincs, mert nem szeretjük.
2012. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%

Vallástól függetlenül hiszek a teremtőkben.


A karácsony nálunk úgy zajlik, hogy hazamegyek anyámhoz, megdícsérem a kis vicces karácsonyfáját, rendelek tőle lángost meg mindenféle finom kaját, elmegyünk az öreg rokonokat meglátogatni, aztán jövök vissza pöstre.

2012. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

Római katolikus.

Igen, tartom.

Itthon, 24-én a szűk családdal, 25-én a "tágabb" családdal. 24-én közösen díszítjük fel a karácsonyfát (közben énekelünk), aztán felolvassuk Jézus születésének történetét a Bibliából, az adventi koszorúról meggyújtjuk a karácsonyfa gyertyáit, csillagszórózunk :), aztán ajándékbontogatás, ünnepi vacsora, éjféli mise.

2012. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!!!!
2012. dec. 20. 21:45
 6/32 anonim ***** válasza:
87%
Szintén római katolikus. Itthon ünneplem családommal tradicionálisan: karácsonyfa, ajándékozás, halászlé (nekem más, mert nem szeretem, de semmiképp sem hús, mert elvileg ez még böjti nap), éjfélkor éjféli mise.
2012. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Római katolikus vagyok, és hagyományosan ünneplem. 24-én Édesapám húgáéknál vagyunk, 25-én meg szüleimmel és párommal, 26-án meg kettesben párommal.


Egyébként meg szerintem a tanulmányod szempontjából a vallásos emberek eloszlását a Földön nem itt a gyakorikérdéseken tudod meg, hanem könyvekből, vagy a googléban, itt csak azt tudod meg, hogy a gyakorikérdeseken a vallás témakörben milyen arányban vannak vallásos emberek...


N/26

2012. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
Római katolikus vagyok, naná, hogy tartom a karácsonyt. Egyedül élek, illetve lakótársammal, vele szombaton díszítünk fel egy kis cserepes fát. :) Minden évben máshogy jön ki a lépés. Idén 24-én barátommal leszek, éjféli mise, 25. anyukám és nővérem, este szentmise, 26. reggel szentmise, apukám és nagyanyám. :) Kissé szét vagyunk szakadozva és én mászkálok. :)
2012. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
49%

israelita!

nem tartok "karacsonyt"!!

tartok viszont,;-pessah,hanuccah,suchot,yom h'kippurim,shavuth,purim,etc-etc unnepeket!!

------------------------------------------------------

na?

most akkor felkerulok egy "zsidolistara"??!

2012. dec. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

Muzulmán vagyok de a családom keresztény ezért én ugyanugy tartom a karácsonyt mint a tobbiek.

24-éN fát díszítunk és sutunk valamit meg vacsorát fozunk halat m,eg valami gyumolcslevest mert nem szeretjuk a halászlét.Aztán várunk várunk várunk... este lesz megvacsorázunk megesszuk az almát mézzel dióval ahog kell ostya minden,de semmi éjféli mise meg ilyenek,amikor még keresztény voltam igaz akkor is református,akkor sem jártunk soha senkivel misére.Aztán megygujtjuk az adventi koszorun a 4 gyertyát,és ajándékot bintunk.

25-én a tágabb csláddal unneplunk a mamáméknál ebéddel már hus is van rendszerint kacsameg sutik.Kibontjuk az ajándékokat és 3 korul hazamegy mindenki olyan 11 kor érkeztunk kb.

Aztán mivel a szuleim elváltak megyek apukámhoz és ott ugyaneerz kis vacsi hal nem hús,levest nem szoktunk enni aztán kibontjuk az ajándékokat,és unneplunk.Apukámék ateisták ezért nincs ébeklés meg semmi se gyertya gyujtás.

26-án meg orulok az ajándékoknak.

Remélem segítettem.

14/L

2012. dec. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!