Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért imádkoznak,...

Keresztények miért imádkoznak, foglalnak imába ószövetségbeli zsidó embereket, városokat, királyokat, eseményeket?

Figyelt kérdés

Mária rádióban hallottam olyan elvileg katolikus imákat, amiben számomra teljesen úgy hangzott mintha zsidókért ment volna az ima, mintha zsidók emlékeztek volna meg zsidókról.

Tudom hogy azok is benne vannak az ószövetségben, de azok személyesen magukra a zsidó népre vonatkoznak, saját maguk írták saját maguknak.

Ez szerintem olyan minthogy ha olasz kaját akarunk enni, akkor meg kell tanulni olaszul is :D

Rendben hogy benne van a zsidók könyve a bibliában mert sok érdekes dolog van benne, de úgy tenni mintha mi is zsidók lennénk mert az ő dolgaikat cselekedjük, az ő imákat mondjuk, szerintem már eléggé vak dolog, mert azokhoz a dolgokhoz a zsidóknak van közük, nekünk bárki más nép fiának\lányának nem sok.

Most egy japán keresztény is elkezdné az "Ó Uram áld meg Izraelt ?"

Főleg hogy a keresztények meg a zsidók gyakorlatilag sosem szívlelték egymást, akkor ezt most nem tudom mire vélni egy katolikus imádkozástól.



2013. szept. 24. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Tudod mitől lesz a zsidó, zsidó?

Attól, hogy a zsidó törvények szerint él.

És tudod, hogy honnan származnak a zsidó törvények?


Te sem gondolod komolyan, hogy azért mert valakinek köze van Ábrahámhoz, az bármit megtehet?

Az ószövetségből sem az derül ki, hogy a többi nép kárhozott automatice.


A Mária rádióhoz meg nocomment.


Az ember úgy imádkozik, ahogy akar.

2013. szept. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Igaza van a fölöttem írónak, mindenki úgy imádkozik, ahogyan akar.


Az ima, az személyes beszélgetés Istennel. Olykor egy közösség előtt is mondhat valaki imát, és ha a jelenlévők egyetértenek az ima tartalmával, ők is mondhatják a végén: ámen, ami annyit jelent: "Úgy legyen".


Az már egy más téma, hogy Isten melyik imát hallgatja meg, és melyiket nem. Bőven ír róla a Biblia. Részletesen leírja, melyek azok az imák, amelyek el sem jutnak Istenhez, és ír arról is, melyek azok, amelyeket szívesen meghallgat.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert te egy judeokeresztény imát hallottál.

Ezek az irányzatok (mint a katolikus) a judokeresztény Biblia köré épültek és nem Jézus tanítása köré.

2013. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert melyik az amelyik csak Jézussal foglalkozik?
2013. szept. 25. 23:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, aki eszelősen antiszemita és judeofób, ő katolikus létére református templomba jár, mert ott csak az Újszövetséget mondják.

Igaz, hogy az evangéliumok szereplői is mind zsidók voltak, de ez nem zavarja.

Én nem értem ezt a gondolkodást, de próbálom megérteni.

2013. szept. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Mert a zsidók a keresztények titkos irányítói.


Ez az egész nem más, mint értelem és mágia (a zsidók részéről),

a keresztények részéről: hit.

2013. nov. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!