Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem keressük mit tanítot...

KZitus kérdése:

Miért nem keressük mit tanított Jézus valójában a szeretetről, az igazi keresztényi szeretetről?

Figyelt kérdés

"Szerintetek miért csalódtak sokan az egyházukban (akban)?" -tettem kérdeztem pár napja.


Isten hibáztatható mindezért? Nem, a válaszaitokból ez derül ki egyértelműen. Akkor: felvetődik a fönti kérdés.



2013. okt. 4. 17:42
 1/10 titak ***** válasza:
100%
A keresztényi "szeretet" már a kezdetekben kiirtotta a Jézus által tanított szeretetet. Követőit évszázadokon keresztül üldözte, gyilkolta ahogy csak tudta. A római k.egyház alapja nem a szeretet, hanem a hit.
2013. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pontoson a válaszod miatt tettem föl a kérdést. Egyébként egyetértek veled. Talán csak annyit, hogy ma ugyan úgy üldözi, amelyik ország törvénye engedi, meg is ölik.
2013. okt. 4. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Mert nem érünk rá, hülye kérdésekre kell válaszolnunk a gyakorin.
2013. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem keresitek Zitus?:)
2013. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

"Miért nem keressük mit tanított Jézus valójában a szeretetről, az igazi keresztényi szeretetről?"


És felteszed ezt a kérdést azért, hogy újabb trágyát dobhass az általatok utált katolikus egyház nyakába.


4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, NEM RÓJJA FEL A GONOSZT,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. MINDENT ELFEDEZ, mindent hiszen, mindent remél, MINDENT ELTŰR.

IKor 13


Zitus, miért nem keresed mit tanított Jézus valójában a szeretetről, az igazi keresztényi szeretetről?

2013. okt. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én válaszoltam neked akkor is :)


Szerintem a megoldás egyszerű: Az emberek jó részéből hiányzik a megfelelő intelligencia. Jézus tanításai sokszor nem adnak konkrét receptet, mint az Ószövetség, hogy mit tegyél adott specifikus esetben. Ezzel már a társadalom nagy részét simán meg tudod lőni. Az emberek egy receptet akarnak (amit az egyház ad meg), hiszen milyen válasz már az, hogy ha mutatsz egy kis bűnbánatot és normálisan viselkedsz, akkor minden rendben lesz?


Most erről két itteni kérdés is beugrik:


Az elsőnél azt akarta megtudni a vallásos kérdező, hogy az ateisták miért nem gyilkolnak és lopnak, hiszen úgysem hisznek abban, hogy ezért bünti lesz. Érkezett vagy 30 válasz és az a nyomorék nem értette meg, hogy normális ember nem azért nem lop mert Isten lesújt, hanem azért mert nem akarunk másnak rosszat.


A második az még butább volt. Katolikus csaj azzal jött, hogy ő nem érzi annak szükségességét, hogy a szentekhez imádkozzon, mert ő nem hisz a közvetítésükben. Meg kéne-e ezt gyónni, hiszen az egyház szerint hozzájuk is kell imádkozni. WTF? Komolya azt hiszi, hogy ér egy fillért is a gyónás, ha ő nem látja be a saját hibáját és nem érzi magát tőle rosszul? Vagy a másik oldalról megközelítve: Minek imádkozna olyan dolgokhoz, amelyekben nem hisz?

2013. okt. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, ettől engem is kiráz a hideg.

A vallást Isten fölé emelni úgy, hogy közben fintorogni. Hát szép...

2013. okt. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokakból kihült a szeretet. Nem érdekli őket mit tanitott Jézus.
2013. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!