Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet a nagy nyomorúság...

Hogyan lehet a nagy nyomorúságra felkészülni? Bibliai értelemben.

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdés, akik szerint a nagy nyomorúság fizikai értelemben vett megpróbáltatás, csapás. Hogyan lehet, avagy hogyan kell felkészülni erre?

(Véleményem szerint nem ilyen a nagy nyomorúság, de éppen ezért kérdezem.)


2013. okt. 5. 15:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Egy titkos raktárat kell építeni a föld alatt, ahová beteszel kb. 999 liter vizet, 2 zsák puskaport, néhány gránátot. 100 db zacsis levest levest, 100 kg lisztet, jó erős aksikat stb...Legyél már egy kicsit kreatív. Sok fehérje por és vitamin. Ja és a legfontosabb. Egy Biblia!
2013. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a levegőt célszerű-e lopni. Lehet oxygén palackokat sem árt levinni. Sebtapasz, gyógyszer, fertőtlenítő stb..
2013. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem lelki felkészülést jelent, hogy lélekben tudatában erősödjön meg az ember és a hitében.Felesleges felhalmozni bármit, mert az említett "végítéletet" úgysem kerülheti el senki sem.
2013. okt. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tényleg és a lakásod add el valamelyik szektának, mert úgy sem lesz már rá szükség, de az Úr megemlékszik rólad, hiába engedted eddig, hogy mások az utcán éhen haljanak meg megfagyjanak meg ilyenek.
2013. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Így legalább senki sem fogja tudni, hogy életben vagy...
2013. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Bár a másik kérdésben le lett pontozva a válaszom, ahol azt az igét mutattam, ami azt írja, hogy Jézus eljövetelekor lesz az elragadtatás, még a nagy nyomorúság előtt, így egy keresztény ember nem fogja átélni, de azért itt is vállalom ezt a véleményem. A Biblia nagyon konkrétan ír erről, nem egy állapot, hanem fizikai értelemben vett megpróbáltatás. Több helyen ír róla, érdemes komolyan venni, bár aki ezt teszi, az nem fogja átélni, aki viszont most nevet rajta, akkor ott sírni fog.
2013. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Bár a másik kérdésben le lett pontozva a válaszom, ahol azt az igét mutattam, ami azt írja, hogy Jézus eljövetelekor lesz az elragadtatás, még a nagy nyomorúság előtt"


Én felpontozlak, ha ez fontos számodra, de elárulnád hogy melyik ez az ige? Nagyon érdekelne. Köszönöm

2013. okt. 5. 19:05
 8/16 anonim ***** válasza:

Költözz vidékre, legyen kerted, gazdaságod, ahol akkor is el tudod tartani magad, ha nem alkalmaz senki.

Emellett erősödni kell a hitben, a reményben és a szeretetben.

2013. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Ott ezt írtam:

A bibliai igék alapján én úgy gondolom, hogy nem fogom megtudni milyen lesz.

1Th 4:16 Akkor maga az Úr fog leszállni a Mennyből! Felhangzik egy hangos parancsszó, az angyalok fejedelmének hangja, és Isten trombitajele. Erre azok fognak feltámadni, akik úgy haltak meg, hogy hittek Krisztusban. Ők lesznek az elsők.

1Th 4:17 Ezután mi következünk, akik akkor életben leszünk. Feltámadott testvéreinkkel együtt az Úr felemel magához bennünket a felhőkön a magasba. Együtt fogunk mindannyian szemtől-szembe találkozni az Úrral fent, a levegőben. Ettől a pillanattól fogva pedig mindörökké együtt fogunk lakni Urunkkal!


Vagy ahogy Lótot is kiemelte Isten, úgy a híveket is, mert"nem haragra rendelt el minket".

2013. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sehogy. Higgy Jézusban és nem leszel itt. Ha maradsz arra lehetetlen felkészülni. Olyan csapások vannak leírva a Bibliában ami elől lehetetlen elrejtőzni. Pl. mit csinálsz az előre megépített szuper kis óvóhelyeddel ha az az első földrengéskor összeomlik. Vagy ha pont ott élsz ahol becsapódik a meteor.

Minden esetre a tengerpartoktól távol kell legyél mert lesz szökőár is. Ez pedig nem is minden. Az emberek és az általuk használt technológia elől is el kell bújni mert ha megtalál a világkormány mi lesz veled?

2013. okt. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!