Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A félmaraton lefutására...

A félmaraton lefutására hogyan tudnék felkészülni teljesen kezdő szintről? Van valami programterv vagy ilyenek? :D

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos találsz valahol a neten felkészülési tervet is. Én viszont teljesen spontán jutottam el a 2 km-től először a félmaratonig, majd az egész maratonig. A lényeg a rendszeresség és a fokozatosság. Először fuss annyit, amennyit éppen tudsz, aztán ha már stabilan megy egy adott táv, akkor növeld először a távot, majd a sebességet, és így tudsz szépen felfelé lépegetni. Érezni fogod, hogy mikor mennyire léphetsz előre. És nagyon fontos, hogy legalább, heti 3-4 futás legyen, csak agy lehet eredményesen fejlődni.
2013. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú gratula a maratonhoz! És mennyi időbe telt neked mire eljutottál a félmaratonig?
2013. okt. 4. 23:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nem emlékszem, mert már olyan régen volt. Talán 1 év? De nagyon jól fejlődtem, arra emlékszem.
2013. okt. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!