Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen a helyes keresztyén Úr...

Barátkozó kérdése:

Milyen a helyes keresztyén Úr vacsora?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 10:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet

12

Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye fog megítélni.

13

Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, aki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.

14

Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

2013. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A János írása szerint való Szent Evangéliom » 9. fejezet

"

39

És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy akik nem látnak, lássanak; és akik látnak, vakok legyenek.

40

És hallák ezeket némely farizeusok, akik vele valának, és mondának néki: Avagy mi is vakok vagyunk-é?

41

Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad.

"


A János írása szerint való Szent Evangéliom » 15. fejezet

"

22

Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.

23

Aki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

24

Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, amelyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

25

De azért lőn így, hogy beteljesedjék a mondás, amely megiratott az ő törvényökben: Ok nélkül gyűlöltek engem.

"

2013. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Míg a keresztség a megtérés vagy újjászületés lelki törvényszerűségeit ábrázolja, az úrvacsora a megszentelődését. Két része van: a lábmosás és a szent jegyek kiosztása. A lábmosást éppolyan "szereztetési igékkel" rendelte el Jézus, illetve tette ismételendő, szent, jelképes cselekménnyé a tanítványai számára, mint a kenyér és a pohár szétosztását (Jn. 13:14-15; 17). A lábmosás szükséges lelki előkészület a Krisztussal való szövetség megújításához, ami a szent jegyek magunkhoz vétele által történik (Jn. 13:8/b; Mt. 26:26-28). A lábmosás a bűnök lemosásának a jelképe, mint a keresztség, azaz az Istennel és egymással való bűnrendezés szimbóluma és felkínált lehetősége. Jézus világossá tette, hogy a lábmosás a keresztségben történt megtisztuláshoz kapcsolódik, annak mintegy a szükséges folytatása. Az egyes életszakaszok naponként el nem rendezett törvényszegéseinek és a konkrét törvényszegésként meg nem határozható "titkos bűneinek" az eltávolítására szolgál a keresztség utáni időben (Jn. 13:10; Zsolt. 19:13). A szent jegyek - a kovásztalan és megtört kenyér, valamint az erjedetlen és kitöltött szőlőlé - Krisztus bűntelen földi életét és keresztáldozatát ábrázolják (I. Kor. 5:6-8; 11:24; Mt. 26:28). Krisztus példája szerint először hálát adunk ezekért, ami Krisztus igaz élete és áldozati halála valódi értékelésére tanít, a Megváltó iránti hála és szeretet felélesztését kívánja munkálni. A szent jegyek "evése és ivása" pedig a győzelmes élet titkára tanít, amire Krisztus áldozata minden tanítványt elkötelez. A titok: a Krisztus igaz életéről és áldozati haláláról szóló igékkel való naponkénti "táplálkozás", ami "lélek és élet" (Jn. 6:53-54, 56-57, 63), ami igaz életet eredményez. Az úrvacsora rámutat a végcélra is: a Megváltó Jézussal való személyes találkozásra az ő visszajövetelekor, "a Bárány mennyegzői vacsoráján" (I. Kor. 11:26; Mt. 26:29; Jel. 19:9). Ezért az úrvacsora a bűntől való belső megtisztulás, az "első szeretet"-ben való megújulás és a végső reménységben való újbóli megerősödés boldog tapasztalata a keresztény ember számára (Mt. 26:30).


Üdv. Péter

2013. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékes hasznos válaszokat.

Most már csak abban kérek segítséget

hogy melyiket válasszam.

Lehet rosszkor születtem mert a válaszok nagyon eltérnek egymástól . Ki tud ezen eligazodni.

Az első században hogy vették az úrvacsorát?

Hol tudok utána nézni a Biblián kívül.

2013. okt. 8. 18:17
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem kaptam választ a további felvetett kérdésemre.

Miért?

2013. okt. 13. 13:03
 16/20 anonim ***** válasza:

Miért érdekel? A Bibliában minden világosan benne van.

Jézus után már az egészet kiforgatták.


Egyébként gondolhatod, hogy amikor Jézus mellett ették a kenyeret és bort az apostolok, akkor Jézus nem repült bele.

2013. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A lábmosás semmit sem ér, ha közben pöckölöd meg köpködöd a testvéred fejét. Sajnos sokan úgy értelmezik az írásokat, hogy kötelező lábat mosni és kenyeret meg bort inni, mert ez valami okkult rituálé része. Pedig a lábmosás is azt is jelenti, hogy egyek vagyunk, testvérek. Nincs felsőbbrendű. És meg kell szabadítanunk egymást a bűn mocskától.


A János írása szerint való Szent Evangéliom » 13. fejezet

12

Mikor azért megmosta azoknak lábait, és a felső ruháját felvette, újra leülvén, monda nékik: Értitek-é, hogy mit cselekedtem veletek?

13

Ti engem így hívtok: Mester, és Uram. És jól mondjátok, mert az vagyok.

14

Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.

15

Mert példát adtam néktek, hogy amiképpen én cselekedtem veletek, ti is akképpen cselekedjetek.

16

Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, aki azt küldte.

17

Ha tudjátok ezeket, boldogok lesztek, ha cselekszitek ezeket.

18

Nem mindnyájatokról szólok; tudom én kiket választottam el; hanem hogy beteljesedjék az írás: Aki velem ette a kenyeret, a sarkát emelte fel ellenem.

19

Most megmondom néktek, mielőtt meglenne, hogy mikor meglesz, higyjétek majd, hogy én vagyok.

20

Bizony, bizony mondom néktek: Aki befogadja, ha valakit elküldök, engem fogad be; aki pedig engem befogad, azt fogadja be, aki engem küldött.

2013. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ki fogadja be Jézust, aki eszi az ostyát és hangosan rágcsálja? Távol legyen az!



A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 25. fejezet

31

Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

32

És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

33

És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

34

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, amely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

35

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

36

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

37

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

38

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

39

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

40

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, amennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

41

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és az ő angyalainak készíttetett.

42

Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

43

Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

44

Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

45

Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, amennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

46

És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.

2013. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kiket küld Isten?


A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 10. fejezet

39

Aki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.

40

Aki titeket befogad, engem fogad be; és aki engem befogad, azt fogadja be, aki engem küldött.

41

Aki befogadja a prófétát próféta nevében, prófétának jutalmát veszi; és aki befogadja az igazat igaznak nevében, igaznak jutalmát veszi;

42

És aki inni ád egynek e kicsinyek közül, csak egy pohár hideg vizet tanítvány nevében, bizony mondom néktek, el nem vesztheti jutalmát.


Jézus a tanítványokat küldte tanítani. És világosan megírta, hogy nem mindenki fogja elfogadni őket.

A prófétákat kell befogadni, mert náluk van az íge, Isten ígéje. Ha befogadod, akkor pedig adni fogsz:)

Ha megtagadod őket, akkor az Úrt tagadod meg!


Itt is világosan látszik, hogy Jézus nem magát imádtatta, hanem azt, aki küldte. És ő is küldött bennünket, hogy legyünk velük egyek:)

2013. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam hogy ennyi minden benne van az úrvacsorában. Ismét kérdezem tud valaki hiteles forrásmunkát az első századból?

Én azt olvastam hogy rendezett kapcsolatban van az

Istennel és az emberekkel. Van aki borról beszél ,

mustról , málnaszörpről, lábmosással, kenyérrel, kovásztalan kenyérrel stb.

Köszönöm a segítségüket.

2013. okt. 14. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!