Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mennyiért adná el a lelkét?

Hosferfiak kérdése:

Ki mennyiért adná el a lelkét?

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 17:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

Kicsit részletesebben az "ajánlatról", "szerződésről"? Kinek, mikor, milyen feltételek mellett, milyen célra? És mit értesz pontosan a "lélek" alatt?


Én egyébként semennyiért, csak kíváncsi vagyok. :D

2013. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%
Semennyiért, mert egy (szerintem) nem létező dolgot nem lehet eladni:) Ha létezne, akkor olyan 10 millióért meggondolnám.
2013. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Várjál kispalikee, alkudjunk. Tizmillió mi?
2013. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 piriiiiii ***** válasza:
Semennyiért. Mi értelme volna, hogy pénzt kapjak a halálomért?
2013. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Okés, utald a lóvét, én küldöm a lelkem. Mondjuk nem tudom, mit fogsz kezdeni 2 lélekkel:D
2013. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Érdekes kérdést vetettél föl. De a lelkünket, vagyis az életünket, nem csak pénzért, másként is el lehet adni.

Figyeld meg néhány szakember véleményét erről:


„Az anyagias emberek általában kevésbé boldogok, és hajlamosabbak a depresszióra. Még azoknak is vannak mentális gondjaik, akik csak áhítoznak a nagyobb vagyonra. Ezenkívül többször panaszkodnak torok-, hát- és fejfájásra, nagyobb valószínűséggel viszik túlzásba az ivást, és fogyasztanak valamilyen kábítószert. A gazdagság hajszolása minden jel szerint boldogtalanabbá teszi az embereket” (The Narcissism Epidemic).


„Az 1960-as években és a 70-es évek elején a legtöbb diák, akit arról kérdeztek, hogy miért ment egyetemre, azt tartotta a legfontosabbnak, hogy művelt emberré váljon, vagy kialakítsa a saját életfilozófiáját. Csak egy kis részük mondta, hogy az a fő célja, hogy majd jól keressen. Az 1990-es évektől kezdve a diákok túlnyomó többségének a meggazdagodás lett a legfontosabb indoka a továbbtanulásra . . . Ezzel az értékrendváltozással egy időben figyelhető meg, hogy az egyetemi hallgatók körében drámaian megemelkedett a depressziósok, az öngyilkosok és az egyéb lelki problémákkal küzdők aránya” (Dr. Madeline Levine: The Price of Privilege).


Dr. Madeline Levine szerint a költekezés egy fajta terápiává válhat, amely némileg megnyugtatja az embereket egy olyan világban, ahol a családra, a közösségre és az egyházra már nem számíthatnak. A könyvében ezt írja: „A vásárlás által valamennyire urai vagyunk a környezetünknek. Mi bonyolítjuk le az ügyleteket, és vásárlókként úgy érezzük, hatalom van a kezünkben. Ez azonban csupán illúzió. A valódi hatalom a nagy cégek és a reklámszakembereik kezében van, akiket azért fizetnek, hogy elhitessék az emberekkel, hogy az árucikkek varázserőt kölcsönöznek nekik, és megvédik őket” (The Price of Privilege).


Sajnos.

2013. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mivel nem létezik szerintem, akár 5 forintért is. Ha létezne, akkor semennyiért sem.
2013. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mindig legyen ott a zsememben annak az ára, amit épp ki akarok fizetni.
2013. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Semmiért. A lelkem az enyém és az enyém is marad örökre. Az eladni a lelkét nem azt jelenti, hogy nesze tied a lelkem sátán, ha segítesz ebben és ebben. Az eladni a lelkét kifejezés azt jelenti, hogy valami olyat teszel, ami rossz és méltatlan és gonosz. A lelket nem lehet úgy eladni. A lelked tied és Istené és ez mindig így is lesz. Az eladni a lelket kifejezésnek nincs semmi jelentősége. De ha azt mondom, hogy "nesze sátán a tied a lelkem, ha segítesz ebben és ebben..." akkor sincs annak jelentősége, mert ez hülyeség. A lelked a tied.
2013. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert egy barátom eladta az övét gyerekkorában száz forintért és szüksége lenne egy újra....
2013. okt. 7. 18:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!