Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valóban létezik Isten, és...

Ha valóban létezik Isten, és van lelke az embereknek, akkor Isten vajon az evolúciós fejlődés során mikor adott lelket az embereknek? Amikor lemásztak a fáról, amikor elkezdtek beszélni, vagy hogy döntötte el?

Figyelt kérdés
Mert nem hiszem, hogy például amik réges régen éltek emlősök, amikből az ember is kifejlődött volt lelke, persze felteszem akkor ha tényleg van lelkünk és létezik Isten
2010. máj. 25. 22:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A hitet és az evolúciót ne vesd össze, akár csak a tudományt és a vallást se. Ha akarsz, hiszel Istenben, ha nem akarsz, nem teszed. De mégis azt gondolom, inkább hiszek benne, legyen a múlt bárhogy, minthogy ne higgyek benne, és tévedjek. Semmibe nem tellik ez nekem, sőt. Még jó is. Kapaszkodó a semmiből a valamibe. Nem olyan nehéz ez ;)
2010. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
szerintem mindennek ami él és mozog lelke van..azt,hogy az egysejtűeknek pl van e azt én sem tudom..
2010. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen én is szeretnék hinni Istenben, csak néha elgondolkodom ilyen pihent dolgokon, és akkor tényleg nem tudom mit gondoljak.
2010. máj. 25. 22:51
 4/24 anonim ***** válasza:
Gondolj bele az egesz vilagba,mindenki eszik,felkel,gondolkodik,erez,el,van,molekula,sejt,fa,feny,ejszak.Azt mindenki kimeri allitani hogy van Isten vagy nincs,de olyan ember meg nem szuletett erre a foldre aki azt mondja,hogy mindezt o hozta letre,alkotta,teremtette,gondoskodik rola.Te jo eg,fel sem lehet sorolni mennyi minden.
2010. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Általában mindig azzal magyarázzák Isten létezését, hogy valakinek teremteni kellett a világot, és az Isten. Én úgy érzem ez csak a kérdés elodázása. A következő kérdésre pedig, hogy ki teremtette Istent, azt a választ kapjuk, hogy Ő mindig is volt, ami a dolgokat sehogy se magyarázza meg, akkor elvileg ennyi erővel a világ is létezhet öröktől fogva, úgy mint Isten. (most a Nagy Bumm elméletet ne részletezzük)
2010. máj. 25. 23:49
 6/24 anonim ***** válasza:
36%

A biblia egyértelműen kijelenti, hogy isten az embert porból teremtette.


Ennyit az evolúció és a biblia összeegyeztethetőségéről...

2010. máj. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én nem tudom ki keverte bele a Bibliát, én biztos nem. Nem a keresztény vallás alapjait akarom megkérdőjelezni, aki akar hisz benne, aki nem, nem. Szerintem erről többet ne is beszéljünk. Vagy aki hisz Istenben, az a Bibliától el sem tud vonatkoztatni?
2010. máj. 26. 00:14
 8/24 anonim ***** válasza:
44%
Inkább tanulmányozd a buddhizmust. Szerintük az állatoknak is van lelkük és nem foglakoznak Isten létezésével vagy nem létezésével. A saját lekedért vagy karmádért Te vagy a felelős. Ezt Isten is így gondolja, hiszem Ő is buddhista. :)
2010. máj. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

ma 01:32


A buddhizmusban még az embernek sincs "lelke", nemhogy az állatoknak van. Szerintem a hinduizmusra gondolsz.

2010. máj. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező:


"Általában mindig azzal magyarázzák Isten létezését, hogy valakinek teremteni kellett a világot, és az Isten."


Igen, az ateisták szeretik úgy előadni, hogy állítólag a vallásosok ezt így magyarázzák :)))


"Én úgy érzem ez csak a kérdés elodázása. A következő kérdésre pedig, hogy ki teremtette Istent, azt a választ kapjuk, hogy Ő mindig is volt, ami a dolgokat sehogy se magyarázza meg"


Idemásolhatjuk az összes interneten fellelhető "Hogyan legyünk okos ateisták" érvgyűjteményt, de szerintem eléggé egy helyben járás ez így.


"akkor elvileg ennyi erővel a világ is létezhet öröktől fogva, úgy mint Isten"


Elvileg létezhet, a csillagászatból pedig tudjuk, hogy nem létezett öröktől fogna. Na bumm.


"Ha valóban létezik Isten, és van lelke az embereknek, akkor Isten vajon az evolúciós fejlődés során mikor adott lelket az embereknek?"


Ezt a vallások egyáltalán nem részletezik, úgyhogy erre nincs keresztény, zsidó stb. válasz. Persze csinálhatsz saját vallást, ahol van válasz erre a kérdésre.


"Mert nem hiszem, hogy például amik réges régen éltek emlősök, amikből az ember is kifejlődött volt lelke"


Ez egy ősrégi filozófiai kérdés. Az egyik szélső álláspont az, hogy az embernek sincs lelke. Egy közepes az, hogy az embernek van, de az állatoknak nincs. Egy még közepesebb, hogy mondjuk a fejlettebb állatoknak van (pl. azoknak, amelyeknek van agyuk). A másik szélsőség, hogy minden létező tudatos bizonyos fokig, még a kő is.


"felteszem akkor ha tényleg van lelkünk és létezik Isten"


Semmi logikai összefüggés nincs általában a lélek létezése és általában az istenek létezése között. Lehetséges olyan világkép, amiben van Isten, de a világ teljesen materialista. Lehetséges olyan világkép is, amiben van lélek, de nincs isten. Végül, lehetséges olyan világkép, amiben lélek is van meg Isten is. Pl. a bibliai vallások az utóbbit állítják, de speciálisan a kérdésedre (mikortól van lélek) nem válaszolnak.

2010. máj. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!