Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen mértékben élsz kereszté...

KZitus kérdése:

Milyen mértékben élsz keresztény életet? Ez miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés

2013. okt. 9. 14:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
Katolikus iskolába járok, ezen kívül semmiben sem nyilvánul meg.
2013. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igyekszem mindenkihez pozitivan, segitokeszen allni, a becsulet fontosabb mindennel, es probalok masoknak nem fajdalmat okozni.
2013. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 schocko ***** válasza:
Semmilyenben. Nem áldozok állatokat, nem megyek keresztes háborúba, nem hazudok mennyországot...
2013. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Ateista vagyok.


Ha rosszat teszek, kínoz a lelkiismeret furdalás. Ha bántok másokat, sokáig szégyellem magam, és hibáztatom magamat.


Milyen egyszerű is lenne csak úgy egyszerűen meggyónni, és néhány miatyánkért megszabadulni a bűntudattól!

Aztán persze újult erővel és tisztára mosatott lelkiismerettel ismét belerúgni másokba.

2013. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha már választani kell, inkább legyen valaki képmutató, aki rendelkezik minimális lelkiismeretfurdalással és önértékeléssel, mint hogy büszkén gonosz, aki és azt hiszi, hogy ezzel menő, mert őszinte vagy fel sem ismeri a rosszat.
2013. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ölök meg senkit. Nem kívánom meg felebarátom feleségét. Sőt, lopni se szoktam.
2013. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 netbakter ***** válasza:
Kedves kérdező, Ön szerint milyen a keresztény élet? Pontosabban fogalmazva mit ért a 'keresztény élet' kifejezés alatt?
2013. okt. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nulla mértékben. Ez abban nyilvánul meg, hogy nem szeretem teljes szívemből, teljes lelkemből, teljes elmémből Istent, és felebarátaimat se úgy, mint magamat.

De majd holnap, talán.

2013. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nagyon szeretem Istent, az Ő fiát Jézust, az Ő parancsolatait és mindent ami vele kapcsolatos. Kereszténynek lenni nekem azt jelenti, hogy csakis Őt követem, figyelek Igéjére, igyekszem megtartani parancsolatait és ha el is esem út közben, tudom hogy felsegít hogy továbbmenjek. Szeretnék mindent úgy csinálni ahogy Jézus is csinált, mindenkivel kedves lenni, segítőkésznek, türelmesnek és még sorolhatnám! MIvel Jézus megváltott a bűneimből és mostmár új életem van, figyelek rá, a testemet óvom a káros szenvedélyektől,ezért nem dohányzom, nem iszok alkoholt, próbálok egészségesen élni, példát mutatni, szeretettel fordulni bárkihez, a lelkem pedig Isten Igéjével ápolom és örzöm! Hibázok elég sokszor de hiszem, hogy Isten mindenben tanácsol és okít! Benne hiszem és bízom! Érte élek minden nap!:)
2013. okt. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves "netbakter válasza:"


A 00:18-as leírta a választ az ön kérdésére. Egyetértek vele.

Üdvözlettel.

2013. okt. 11. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!