Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény fiataloktól kérdezn...

KZitus kérdése:

Keresztény fiataloktól kérdezném: szerintetek hogyan tekinti Isten, a házasság előtti nemi életet?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy ilyen kapcsolatot támogat Isten? Van rajta Isten áldása?

2013. okt. 12. 11:51
1 2 3
 1/29 Mulder614 ***** válasza:
29%

Paráznaságként utal a biblia a házasság előtti nemi életre.

És a szentírás mindenhol kihangsúlyozza mennyire fontos menekülni tőle, és sok helyen olvashatunk arról milyen büntetéseket kelet elszenvednie egy-egy hűséges embernek amiért paráználkodott. Lásd Dávid példáját....

2013. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
És hol utal egyértelműen a Biblia erre? Igehelyek? Dávid házasságtörést követett el.
2013. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
De miért paráznaság a nemi élet ha a pár szereti egymást?
2013. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Én már együtt voltam a férjemmel házasság előtt is pár hónappal, bár előtte megbeszéltük, hogy mihamarabb összeházasodunk. Szerintem ez nem bűn, bár nem fújom a Bibliát kívülről, így nem tudhatom, van -e konkrét utalás. Szerintem a paráznaság a házasság melletti és az alkalmi kapcsolatokat jelenti, ez így logikus.
2013. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Szerintem nem az. Ha mindkét fél kellő komolysággal van, rendelkezik a megfelelő szellemi, testi érettséggel és kész vállalni a tetteinek a következményét, akkor nincs szó paráznaságról. A felelős szeretet nem bűn. lyenről nincs szó a Bibliában sehol.
2013. okt. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Mulder614 ***** válasza:
10%

Olvasd a bibliát kedves második mert számtalan helyen ír róla a biblia.

PL:1 Korintusz 5:1, 7:1,2. Galata 5:19. Efézus 5:3 ...stb.

2013. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Mulder614 ***** válasza:
22%
Aki tényleg vallásos és komolyan veszi az nem irja azt hogy "szerintem nemaz, ha együtt élünk és szeressük egymást nembaj" A biblia egyértelműen elítéli és kimondja hogy mi a paráznaság, nincs kibúvó...
2013. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
Isten a szerelmet támogatja és a szerelmen rajta van az áldása.
2013. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
20%

A házzasságról:


Szerintem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Biblia szerint:

[link]


Nehogy azt hidd, hogy ez valami okkult dolog. A házasság két ember döntésén múlik!

Nincs házasság előtti szex, csak házasságon kívüli.


De ha valami parázna életet is élne, a megszületett gyereket, aki bántja, az magára mond ítéletet...

2013. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
#4, tökéletes választ adott.
2013. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!