Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha felnőttként keresztelkedek...

Ha felnőttként keresztelkedek meg Római katolikus szertartás szerint, akkor bekérik a szülők adatait is, illetve ekkor is feltétel az, hogy legalább az egyik szülő Római katolikus vallású legyen?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy gyermekkeresztség esetén bekérik a szülők adatait (beleértve a vallását is, stb.), illetve a szülők kérik fel a keresztszülőnek a személyeket.


De gondolom, felnőttként már én magam intézem ezeket (keresztszülők felkérése), így akkor is felvehetem a keresztséget, ha egyik szülőm sem gyakorolja a vallást, vagy nem Római katolikus egyik sem?


Hogy működik ez felnőtt keresztség esetén?


2013. okt. 12. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem jobban tennéd, ha felnőttként útána néznél, hogy egyltalán mi az, hogy keresztség, hány lépésből is áll, mi szükséges hozzá, Isten mit mond milyen helyen lehet és kell megtenni. Majd amikor mindezt az információt beszerezted, akkor vesd össze a katolikus vallással és a 10 parancsolattal. És ha még mindig katolkikusoknál akarod, akkor tedd, én nem tenném a helyedben.
2013. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom nézz körül,látogass el gyülekezetekbe,és ismerkedj a Tanításokkal.


Én imában kérheted a vezetést,és figyelj a szívedre,mert kaphatsz jelzéseket.Ahol"otthon"érzed magad.:)

2013. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom, a válaszolók nem értik az oldal funkcióját.

Van nekem ugye konkrét kérdésem, amire a választ szeretném megkapni, azért írom ki.


Akkor annak, aki elolvassa, két lehetősége van:

1) A konkrét kérdésre válaszol

2) Nem ír semmit


A többi csak térítés, terelés, okoskodás.

Így az első válasz számomra olyan, mintha nem is írták volna le.


A második már segítőbb, de a kérdésemre még nincs válasz igazán.

2013. okt. 13. 09:06
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

3 Szerintem ne keresztelkedjen meg az az ember, aki egy beszélgetést, és egy véleményirást igy reagál le ahogy te.

És egy beszélgetést, véleményt összekever egy téritéssel.


Előszőr talán a szava jelentésével kéne tisztában lenni, mielőtt az ember bármit is szeretne lépni.

2013. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy a katolikusellenes propagandaszöveg helyett a kérdésre is legyen válasz: nem feltétel, hogy a szülők katolikusok legyenek. Felnőtt emberként ez a Te szabad döntésed, a keresztszülőt is magad kéred fel.

Én örülök, hogy így döntesz, és hitünk szerint a Mennyei Atyának is nagyobb az öröme "egy megtérő bűnösön, mint 99 igazon", pl.: lásd az itteni, saját igazukat egyedüliként elfogadó és ezért másokat lenéző, de magukat igaznak valló személyek.

2013. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én örülök, hogy így döntesz, és hitünk szerint a Mennyei Atyának is nagyobb az öröme "egy megtérő bűnösön, mint 99 igazon", pl.: lásd az itteni, saját igazukat egyedüliként elfogadó és ezért másokat lenéző, de magukat igaznak valló személyek."


Én véleményeket tanácsokat látok,és nem lenézést.

Bocsi,de mindenki magából indul ki.

Amugy meg tartozzon mindenki oda ahova szeretne,a szíve szerint,Mennyei Atyánk dicsőségére.:)

Tegye Mennyei Atyánk

2013. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszadó!

Köszönöm szépen a segítő választ!

2013. okt. 14. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!