Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűn, hogy nem akarok gyereket?

Az bűn, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
Én nem akarok gyereket. Valahogy az agglegény élet mindig is jobban vonzott a családapa szerepnél. A családapa élete nem nekem való. De mostanában azon gondolkodom, hogy ez nem-e bűn? Hogy ezzel megfosztok egy lelket a létezéstől és az üdvösség örömétől. Az bűn, hogy nem lesz gyerekem. Engem mindig is érdekelt a fizika és a természet. Úgy érzem, hogy nekem az az életem. Hiszek Istenben és tudós akarok lenni, mert akkor érzem a legközelebb magamhoz Istent, amikor a művéről, a világról tanulok, amikor fizikát tanulok. Az bűn, hogy nem vágyok gyerekre és nem is akarok?
2013. okt. 17. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bűn? Ártasz ezzel valakinek? Még mindig jobb, mint rossz apának lenni egy kéretlen kölyök mellett. Nem kell ezt túlmisztifikálni.

Az a kis lélek meg majd megszületik máshová. Oda, ahol várják.

2013. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

pontosan

valahogy én is így vok vele. csak megkérdeztem más véleményét

2013. okt. 17. 18:08
 3/17 anonim válasza:
Dehogy bűn. Én inkább pontosan azért nem szeretnék gyereket, mert nem akarom, hogy az én közreműködésemmel megszülessen valaki és ezzel sok szenvedésre ítéljem, és arra, hogy egyszer meg kelljen halnia, hogy át kelljen élnie ezt a borzalmat. Lehet, hogy érnék örömök is az életben, lehet, hogy boldog is lenne. De lehet, hogy sokat szenvedne, sokat betegeskedne. Nem vagyok szegény, de kőgazdag sem, ezért jelen állás szerint nem tudnék olyan vagyont rá hagyni, amely biztosíthatná, hogy ne kelljen végig gürcölnie az életét.
2013. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 kzs ***** válasza:

Nem bűn, de a gyerek Isten ajándéka.

Rengeteg örömöt tud adni, bár felelősséggel is jár.

Erre azért gondolj.

2013. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem bűn. A szerzeteseknek sincsenek gyerekeik.
2013. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Amikor Isten a földre szált Jézus testében ő sem nemzett utódot. Szóval akkor bűn nem lehet :)


Ráadásul a világban jelenleg a rengeteg ember okozza a legtöbb kárt. Ebből jön a környezet szennyezés, az energia válság, az állatok kipusztítása, az éhezés stb. Szinte az összes nagy probléma.


Továbbá minden egyes elvesztegetett spermiumod is sok milliárd lehetséges lélek, ahány női petesejttel találkozhatna. Az, hogy te lettél is egy halom lélektől vette el a létezés lehetőségét.


Annyi, hogy nem fog tovább menni a genetikai állományod. Ez a szál itt lezárul. Ezen lehet elmélkedni. De még egyszer Jézus genetikai állománya sem ment tovább. És sebaj.

2013. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 titak ***** válasza:

Szerintem nem bűn,

de!, mit mondott Isten mikor megteremtette az embert?

... és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, ...

vgyis: Egy igaz hívőnek "kötelessége" gyereket nemzeni. :(

2013. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát...Egyrészről ott van az, hogy csak arra lehet hivatásod, amire hívást kaptál. Tehát ha téged nem vonz a családi élet, nem is vonzott soha, s már elég érett vagy, hogy ezt biztonsággal eldöntsd, akkor valószínű Isten nem ezt az utat szánta neked. Neked akkor valahogy másképpen kell szolgálnod, ahogy leírod. Van, aki egyedül él,van, aki családban, vannak papok, szerzetesek. Mindenkinek a saját maga kis morzsáját kell hozzárakni, hogy legyen egy egész kenyér :)
2013. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Dehogy bűn.Akkor az is lehetne bűn,hogy nem szereted a tökfőzeléket.Az emberek nem egyformák,akkor Isten,aki teremtett minket,ezt ne venné figyelembe?
2013. okt. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem bűn, de...!


Ma ezt gondolod helyesnek, holnap azt. A változót ne tekintsd állandónak. Gyermeket egyébként sem úgy akar az ember, hogy egyedül él és az apaságon morfondíroz. Van az az életkor és kapcsolat, amikor az ember már apaságra gondol. Persze olyan is van, hogy ez a kapcsolat nem érkezik meg és ebben az esetben felesleges erőltetni. Csak azért, mert ez az általános társadalmi szokás.

2013. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!