Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerülhetem el a gonosz...

KZitus kérdése:

Hogyan kerülhetem el a gonosz szellemek befolyását? Mit ír a Biblia erről?

Figyelt kérdés
Csak olyanok írjatok, akik jártasak a Bibliában. Köszönöm.

2013. okt. 18. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Megjavítod őket.
2013. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Sehogy, ugyanis nem léteznek, legfeljebb a gondolatvilágodban. Viszont a gondolatvilágodat képes vagy kívülről "nézni" és attól megszabadulni.


Jó utat!

2013. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Irtam privát.
2013. okt. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Állj ellene az ördögnek és elfut tőled"
2013. okt. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kényszerbetegségben szenvedek már kiskorom óta (kényszeresen/folyton előjövő rossz/gonosz gondolatok) és azt kezdtem el észre venni, ha nem foglalkozok velük, akkor egyszerűen csak lepörögnek rólam.


Régebben mindig azon voltam, hogy na most ilyen meg olyan módszerrel megszabadulok tőlük! -de nem sikerült, sőt egyre rosszabb lett.


Ha a gonosz be akar folyásolni téged valamiben akkor simán csak ne foglalkozz vele. A kísértésnek azért állj ellen és ne vétkezz! -de különösebben ne foglalkozz velük.


(az én esetemben, és ezeket persze csak gondolom) ha látják rajtam a gonosz szellemek, hogy vevő vagyok rájuk arra való tekintettel, amivel be akarnak folyásolni akkor egyre jobban húzzák az agyam. De ha azt látják rajtam, hogy nem foglalkozok velük hanem inkább Istennel és Jézussal foglalkozok akármi is legyen, egyszerűen mintha azt mondanák egymásnak a gonosz szellemek: "ehhez nincs semmi közünk", és elhagynak.


Persze néha néha visszajönnek, de nem kell velük foglalkozni.


Itt egy igeszakasz ami a témához kapcsolódhat:


"Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is."

Máté 5:39


Nem kell velük foglalkozni különösebben...


Remélem tudtam segíteni!

Isten áldjon!

2013. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Isten segítsége nem kell ehhez? Ha igen, hogyan?

2013. okt. 19. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:

"Isten segítsége nem kell ehhez? Ha igen, hogyan?"


"Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna;

Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orczáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott."

Ésaiás próféta könyve 59:1-2


"Az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak kiáltásán"

Zsoltárok könyve 34:16


Igaznak kell lenned előtte ennyire egyszerű. Vannak olyan emberek akik bűnben élve érzik jól magukat keresztény létükre.

Az az igazság velük kapcsolatban, hogy amikor imádkoznak Isten meg se hallgatja őket, mert nem érdekli Őt az ő imáik.


"Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem."

Máté Evangyélioma 15:8


Másrészt, ha te igaz vagy, akkor segíteni fog, de nem úgy ahogyan azt te elképzeled magadban. Az Ő cselekedetei és segítség nyújtása minden értelmet felül halad, nem fogod megérteni (szerintem).

2013. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mulder614 ***** válasza:
Az egyik ilyen mód ha távol tarjuk magunkat mindenféle spiritizmustól. Erre figyelmeztet a biblia is „Rendeljétek hát alá magatokat az Istennek, de álljatok ellen az Ördögnek, és elmenekül tőletek” (Jakab 4:7).
2013. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!