Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény testvéreim, akik...

Keresztény testvéreim, akik hisznek a földön kívüli élet lehetőségében, milyen igeszakaszokkal tudnátok alátámasztani az e-féle világnézeteteket a Bibliából?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést raktam ki nemrég, és nem tetszett nektek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Szeretném tudni, hogy miért nem. Ha lehet (mint említettem is) állításotokat Bibliai igeszakaszokkal is támasztjátok alá, köszönöm.



2013. okt. 21. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Bocs ha zavarok, tudom nem nekem szól a kérdés, de sokszor tévedett már a Biblia (lapos Föld, a hold egy világító égitest....), tehát attól még, hogy nem említi meg a földönkívülieket, még simán létezhetnek. Tudtommal a dinoszauruszokat, meg a dimetrodon-t sem említi meg, a bizonyítékok viszont kézzel foghatóak. A világegyetem hatalmas, a Föld hozzá képest kisebb, mint egy porszem. Minek teremtett volna a mindenható ekkora teret, ha nekünk csak egy nagyon kicsi golyóbisra van "szükségünk"?
2013. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Itt a GYK-n többször volt olyan válasz, hogy a Biblia nem tudományos könyv, tehát ne is nézzük ilyen szemszögből. Akkor most mégis miért várod, hogy bárki is utalást találjon a Bibliában arra, hogy léteznek földönkívüliek?


Másrészt aki vallásos is, meg hisz a földönkívüliekben is egyszerre, az nem feltétlenül egy Bibliai passzus alapján gondolja így, lehet más forrásból is meríteni, mert még létezik pár millió könyv a Biblián kívül.

2013. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Drága szeretett felebarátaim, nem hozzátok szóltam...
2013. okt. 21. 18:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Apám keresztény. Azt szokta mondogatni, hogy a Földön kívül nincs élet, de ha mégis van, akkor azok démonok.
2013. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Na jó, most lett elegem.


Senki, se hívő, se ateista nem fog neked találni a Bibliában találni utalást a földönkívüliekre. De ezzel mit akarsz elérni? Ez Neked mit bizonyít?

Ez egyszerűen annyit jelent, hogy a Bibliában nincs utalás a földönkívüliekre, és kész.

2013. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor végigjátszod ezt mindennel kérdező?Képzeld,továbbá nincs említés a hidrogénről,héliumról,lítiumról se a további durván 110 elemről.Ezek mégis vannak.Ha saccolnom kéne hogy hány oldalasnak kéne lennie a Bibliának hogy a szó legszorosabb értelmében mindenről írjon akkor olyan 10^8-on oldalra szavaznék.Ja,és durván fél milliméteres betűkkel normál lapmérettel és keskeny margóval számolva.
2013. okt. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 GLadislaus ***** válasza:
100%

Nem vagyok testvér, de egyes UFÓ-hívők/rajongók/ mit tudom én mik szerint ez egy közeli találkozás leírása Ezékiel könyvéből:


Ez 1.4

Ezt láttam: észak felől forgószél támadt és nagy felhő. Fényesség vette körül, tűz, amelyből villámok törtek elő. A belsejében, a tűz közepében valami fénylett, mint az érc.

Ez 1.5

Középütt kivettem valamit, amely négy élőlényhez hasonlított. Emberi formájuk volt.

Ez 1.6

Mindegyiknek négy arca és mindegyiknek négy szárnya volt.

Ez 1.7

A lábuk egyenes volt, a talpuk meg olyan, mint a borjú talpa, s úgy szikráztak, akár a fényes érc.

2013. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem négy élőlényhez hasonlított, hanem:


"4. És látám, és ímé forgószél jött északról, nagy felhő egymást érő villámlással, a mely körül fényesség vala, közepéből pedig mintha izzó ércz látszott volna ki, tudniillik a villámlás közepéből.

5. És belőle NÉGY LELKES ÁLLAT formája tetszék ki, és ez vala ábrázatjok: emberi formájok vala,

6. És mindeniknek négy orczája vala, és négy szárnya mindenikőjöknek;

7. És lábaik egyenes lábak, és lábaik talpa mint a borjú lábának talpa, és szikráznak vala, mint a simított ércz színe.

8. Továbbá emberi kezek valának szárnyaik alatt négy oldalukon. Mind a négyőjöknek orczái és szárnyai.

9. Szárnyaik egymás mellé lévén szerkesztve, nem fordultak meg jártukban, mindenik az ő orczája irányában megy vala.

10. És orczájok formája vala emberi orcza, továbbá oroszlán-orcza mind a négynek jobbfelől, és bika-orcza mind a négynek balfelől, és sas-orcza mind a négynek hátul;

11. És ezek az ő orczáik. És szárnyaik felül kiterjesztve valának, mindeniknél két szárny összeér vala, kettő pedig fedezé testöket.

12. És mindenik az ő orczája irányában megy vala, a hová a lélek vala menendő, oda mennek vala, meg nem fordulván jártukban.

13. És a lelkes állatok közt látszék, mint egy égő üszög, a mely lángolt, mint a fáklyák, ide s tova futkározva a lelkes állatok közt; és a tűznek fényessége vala, és a tűzből villámlás jöve ki.

14. És a lelkes állatok ide s tova mozognak vala, mint a villámlás czikázása."

Ezékiel próféta könyve 1. rész


Ezekről a lelkes állatokról ír a Jelenések könyve is:

"6. És a királyiszék előtt üvegtenger vala, hasonló a kristályhoz; és a királyiszék közepette és a királyiszék körül négy lelkes állat, szemekkel teljesek elől és hátul.

7. És az első lelkes állat hasonló vala az oroszlánhoz, és a második lelkes állat hasonló a borjúhoz, és a harmadik lelkes állatnak olyan arcza vala, mint egy embernek, és a negyedik lelkes állat hasonló vala a repülő sashoz.

8. És a négy lelkes állat, a melyek közül mindeniknek hat-hat szárnya vala, köröskörül és belül teljes vala szemekkel; és meg nem szűnik vala nappal és éjjel ezt mondani: Szent, szent, szent az Úr, a mindenható Isten, a ki vala és a ki van és a ki eljövendő,

9. És mikor a lelkes állatok dicsőséget, tisztességet és hálát adnak annak, a ki a királyiszékben ül, annak, a ki örökkön örökké él..."

Jelenések könyve 4. rész


Hát nagyon nem hinném, hogy ez a négy lelkes állat, úgynevezett UFO-k lennének.

2013. okt. 21. 19:46
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

Részben csatlakozom a 8-s válaszolóhoz.


Igen vannak "földönkívüliek"

ezek az angyalok, és a Teremtő Isten, A démonok pedig már nem mehetnek oda, ők a föld vonzáskörében vannak, és itt tevékenykednek, hiszen az égi királyságot Jézus megtisztította oda nem léphetnek többé


Katy Weaver

2013. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"...hiszen az égi királyságot Jézus megtisztította oda nem léphetnek többé..."


Katy tudom régebben JT voltál, most nem tudom, hogy még mindig az vagy-e csak emlékeztetnélek téged, hogy régebben ezt vallottátok (nem tudom, hogy most másképp van-e):


"A Sátán az (I. vagy II.) világháború előtt vettetett le a mennyből, azelőtt szabadon ki-be járkálhatott a mennybe/mennyből."

(fejlövés-merénylet a Krisztusban hívő, gondolkozása ellen -tanítás szerintem)


Neked is ez az álláspontod?

2013. okt. 21. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!